Adsl modem / router ??

fedorac0re

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Merhabalar; :confused1:

wireless adsl modem alcam, tp-link in bir ürününü buldum.. ama router olarak geçiyor kafam karıştı şimdi adsl modem le router ayni işi mi görüyor? bahsettiğim model şu

http://www.hepsiburada.com/Liste/tp...Details.aspx?productId=bd97011&categoryId=410

yani bunu adsl modem niyetine kullanabilirmiyim? yoksa sadece router mi bu ? bunu alınca ayricana modeme ihtiyacım varmı? sipariş vercektim internetten bir yanlışlık yapmayayım ikilemde kaldım şimdi? :confused1::confused1::confused1::confused1::confused1::confused1:

mdkbet

Profesör
Reaksiyon puanı
80
ayrıca modeme ihtiyacın yok bunu kullanabilirsin.

fedorac0re

Asistan
Reaksiyon puanı
3
hmm o zaman problem yok ama üründe adsl modem falan yazmiyor router olarak geçiyorda ordan şüpheye düştüm kafam karıştı iyice..

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
router demek modemin interneti paylastırabilmesi demektir. yani normal modemdir ancak sadece tek makinaya degil, istersen bi aparat(swich vs) kullanmadan bikac makinaya birden internet dagıtabilirsin demektir.. radyonun resimlisidir :)

fedorac0re

Asistan
Reaksiyon puanı
3
şaka bir yana tavsiye edebileceğiniz wireless adsl modem var mı? N serisi 300mbps (gerci yukardaki 150 lik).. tabi fiyatta önemli...

fedorac0re

Asistan
Reaksiyon puanı
3
güzel alet biliyorum ama fiyat konusu sıkıntı..

EnziM

Doçent
Reaksiyon puanı
17
Bu arada ilk mesajındaki ürün adsl modem değil. İleticidir. Sinyali güçlendirerek dağıtır yada kablolu interneti kablosuza yada tam tersi kablosuzu kabloluya çevirir. N/G/B bunlardan anlayabilirsin.