Adsl kota aşımında gelecek en yüksek ücret

bobilim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
8 mbit kotalı kullanıyorum. kota aşımında en fazla ne kadar ücret gelir. daha önce bu deneyimi yaşamış arkadaşlar yardım ederse sevinirim. 2 yıl anlaşma imzalamıştım. 6 ay boyunca 16 lira ödeyecektim. bu ay da yine 16 gelmiş . bu ayın faturasını ödedim . yani 12. ay faturasını. şimdi bu ayın faturasını ödediğime göre kotayı aşarsam bu fark gelecek aya yansırmı. ve de 8 mbit kota aşımında en fazla ne kadar ücret gelir. ttnet sitesinde şöyle yazıyor http://www.ttnet.com.tr/web/230-1157-1-1/tur/evde_ttnet/baglanti_cesitleri_-_adsl/ucretlendirme/

Limitli paketlere abone olan müşterilerimize faturalanacak aylık toplam ücret (aylık ücret + kota aşım ücreti), aynı hızdaki limitsiz paketin aylık ücretinin % 25 fazlasını aşamaz. Yani 8 Mbps'ye kadar limitli paketler için (4 GB, 4 GB (Plus) ve 6 GB) aylık ücret ve kota aşım ücreti toplamı 61,25 TL'yi, 1 Mbps 4 GB, 4 GB (Plus) ve 6 GB kotalı paketler için aylık ücret ve kota aşım ücreti toplamı 56,64 TL'yi ve 2 Mbps 4 GB ve 6 GB kotalı paket için aylık ücret ve kota aşım ücreti toplamı ise 79,76 TL'yi geçemez. Nete Davett Paketi için ise aylık ücret ve kota aşım ücreti toplamı 50 TL'yi geçemez.

yani teorik olarak bana gelebilecek en yüksek fatura anladığım kadarıyla 61,25 tl. yoksa burda bir oyun mu var .teoride benim kulladığım hızın limitsizi 99 lira .yani bana 124 lira gelmesi lazım.yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler

Karargaht

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
112
Teorik olarak değil, gerçek anlamda faturan ne olursa olsun 61,25 TL'yi geçemez.

bobilim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
teşekkürler cevap için .ben 8 mbit 4 gb kotalı pakete aboneyim. aylık 29 lira olan paket. birde 8 mbit net limitsiz paket var adil kullanım kotası olan paket. eğer ttnet benim abone olduğum pakete göre kota aşım ücreti yansıtmış olsa. yani aynı hızın limitsiz paketi olan paket ücreti 99 lira olan pakete göre yapsa o zaman ayvayı yerim. 99+yüzde 25=124 lira yapar .
galiba ttnet diğer 8 mbit olan yani netlimitsize göre kota aşım ücreti uyguluyo. o pakette 49+yüzde 25=61 lira yapıyor .yanılıyormuyum

muratflash

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
510
teşekkürler cevap için .ben 8 mbit 4 gb kotalı pakete aboneyim. aylık 29 lira olan paket. birde 8 mbit net limitsiz paket var adil kullanım kotası olan paket. eğer ttnet benim abone olduğum pakete göre kota aşım ücreti yansıtmış olsa. yani aynı hızın limitsiz paketi olan paket ücreti 99 lira olan pakete göre yapsa o zaman ayvayı yerim. 99+yüzde 25=124 lira yapar .
galiba ttnet diğer 8 mbit olan yani netlimitsize göre kota aşım ücreti uyguluyo. o pakette 49+yüzde 25=61 lira yapıyor .yanılıyormuyum

Netlimitsizde kota aşım ücreti yokki....Sadece 15gb kota var aşarsan hızın 1 megabitin yarısına düşüyor... Kotayı istediğin kadar aş...

bobilim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben net limitsiz üyesi değilim. eski üyelerdenim ve tarifem net 4 paket. yani 8mbit 4 gb kotalı olan tarife. 29 liralık tarife yani. benim şu an anladığım. eğer kotayı aşarsam şu an bulunduğum paketin sınırsızı olan 8mbit full sınırsız 99 lira olan pakete göre değilde . net limitsiz yani 49 lira olan pakete göre kota aşım ücreti uyguluyor ttnet yani 49+%25=61.25 gelecek en yüksek fatura

Majeste

Profesör
Reaksiyon puanı
21
ben net limitsiz üyesi değilim. eski üyelerdenim ve tarifem net 4 paket. yani 8mbit 4 gb kotalı olan tarife. 29 liralık tarife yani. benim şu an anladığım. eğer kotayı aşarsam şu an bulunduğum paketin sınırsızı olan 8mbit full sınırsız 99 lira olan pakete göre değilde . net limitsiz yani 49 lira olan pakete göre kota aşım ücreti uyguluyor ttnet yani 49+%25=61.25 gelecek en yüksek fatura
Sanırım 8mb'ye kadar ve 8mb tarifelerini aynı saydığınız için sorun oluyor. Sizin tarifeniz 8mb'ye kadar olan. 99TL'lik ise 8mb'lık tarife. Adil kullanım hakkında fikrim yok ancak aynen dediğiniz gibi 61,25 gelebilir en fazla.

Karargaht

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
112

Dediğin şekilde fatura gelir. En fazla fatura tutarı Yani çok az geçsen 61 lira değil de geçtiğin kadar gelir. Sınırları çok aşarsan o zaman 61 lira gelir. Dert etmene gerek yok.

WEEKEND

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şu kotalı internetten bi kurtulamadı ülkem yaa

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:4::4:biz açtığımız gün kadar ödüyoruz ve bu bu fiyat telefon faturasuna eklenerek geliyor bi fark olur mu

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende aşmışım kotyı 6 gb sınrlı kullanym kota 30 gb olmus sızce fatura ne gelır :D