Adobe Programları için Laptop Önerisi

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Yildizz34

Üyecik
İyi günler arkadaşlar, uzun zamandır laptop alacaktım imkanlar şimdi almaya itti beni, tam da doların tavan olduğu zamanda :( Sinema TV öğrencisiyim, bana Premier, Photsop'u takılmadan kaldıracak kullanmama imkan sağlayacak After Effect'e de azami derecede küçük işlemler yapabileceğim bir bilgisayar lazım. Şehir dışında okuduğum için laptop olması şart. Ben fazla bilgisayar sistemlerinden anlamadığım için buraya yazıyım dedim fikir almak bu programlar için önemli olan ney? Ekran kartı mı, RAM mi, işlemci mi?

Bir de benim bulduğum ikisi arasında kaldığım bilgisayarlar şunlar.

HP Pavilion 15-CX0026NT Intel Core i5 8300H 8GB 1TB + 16GB Fiyatı

Acer Nitro AN515-42-R27R AMD Ryzen 7 2700U 8GB 256GB SSD Fiyatı

Bunlardan hangisi işimi görür daha iyi olur veya önerebileceğiniz bu fiyat segmentinde daha iyi olur dediğiniz ürünler var mı?

Yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.
 

Görkem Say

Arise, Arise Riders of Theoden! Ride now! Death!
Yönetici
Super Moderator
Editor
İçerisindeki işlemci bir kere çok fark yaratır. Dediğiniz uygulamalar için farkı anlarsınız yani. Eğer tasarımını severseniz bu ürüne de bakın derim. Belleği de 16 GB yaparsınız tam olur. Ekran kartı olarak Dell ürününden daha kötü olsa da işlemci ve RAM arttırımı ile sizi performans anlamında daha memnun edecektir.

Abra A5 V16.2.1 15.6" Gaming Laptop | Monster Notebook
 

Yildizz34

Üyecik
Abra daha mantıklı gibi duruyor ekran kartının bu programlarda kullanım sırasında çok etkiside yok galiba daha çok oyun görseli için etkili olur her halde.
 

Görkem Say

Arise, Arise Riders of Theoden! Ride now! Death!
Yönetici
Super Moderator
Editor
Evet çok etkisi yok daha çok oyun ve bazı modelleme programlarında ekran kartı daha çok kullanılıyor.
 

Yildizz34

Üyecik
Tamam teşekkür ederim bu ürünü müsait olduğum zaman alma ihtimalim daha yüksek bir sürelik 8gb ramla kullansamda dellden iyi performans verir değilmi ?
 

Görkem Say

Arise, Arise Riders of Theoden! Ride now! Death!
Yönetici
Super Moderator
Editor
Evet dediğiniz programlar için daha iyi performans verir. İleride 16 GB yapmak istediğinizde Monster ile görüşün ister serviste onlar montaj işlemini yapar isterseniz de siz evde yapabilirsiniz.
 
Üst
stat counter