Mühendislik için laptop önerisi

Bu konuyu okuyanlar

MSgok

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar, ben bu sene bilgisayar mühendisliği öğrencisi olacağım. Beni okuduğum süre boyunca sıkıntıya sokmayacak, sağlam, soğutması iyi bir laptop arıyorum.
Bu laptop ile film-dizi izlemek gerektiğinde oyun oynamak hem de mühendislik programlarını rahatlıkla kullanmak istediğim için şu an piyasadaki olabilecek en iyi laptop'ı arıyorum uzun zamandır piyasayı takip edemediğim için sizlere sormak istedim. Mümkünse şöyle önümüzdeki 3-4 senenin oyunlarını bile rahatlıkla kaldıracak, depolaması
olabildiğince fazla ve özellikle SSD bulunduran bir laptop arıyorum. Herhangi bir fiyat kısıtlaması yok ama başka bir alt model ile arasındaki fiyat farkına
değmeyecek bir şey olmasın şimdiden teşekkürler.

NxeS

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Merhabalar, ben bu sene bilgisayar mühendisliği öğrencisi olacağım. Beni okuduğum süre boyunca sıkıntıya sokmayacak, sağlam, soğutması iyi bir laptop arıyorum.
Bu laptop ile film-dizi izlemek gerektiğinde oyun oynamak hem de mühendislik programlarını rahatlıkla kullanmak istediğim için şu an piyasadaki olabilecek en iyi laptop'ı arıyorum uzun zamandır piyasayı takip edemediğim için sizlere sormak istedim. Mümkünse şöyle önümüzdeki 3-4 senenin oyunlarını bile rahatlıkla kaldıracak, depolaması
olabildiğince fazla ve özellikle SSD bulunduran bir laptop arıyorum. Herhangi bir fiyat kısıtlaması yok ama başka bir alt model ile arasındaki fiyat farkına
değmeyecek bir şey olmasın şimdiden teşekkürler.
Bütçe belirtmemişsiniz. Ayriyeten forum içerisinde bu tarz konudan çokça bulunuyor

MSgok

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bütçe belirtmemişsiniz. Ayriyeten forum içerisinde bu tarz konudan çokça bulunuyor
Bütçe sınırlaması koymak istemediğim için bütçe belirtmedim ama yaklaşık olarak 15-20k arası bir şey arıyorum forum içine de baktım ama güncel olması için konuyu tekrardan açma ihtiyacı hissettim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

15 bin tl rtx 2070 super var.Yeni oyunları rahat açar
Monster notebooklarda genelde fan probleminden kaynaklı ısınma sorunları çıktığı için almayı düşünmüyorum başka marka öneriniz var mı?

NxeS

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Bütçe sınırlaması koymak istemediğim için bütçe belirtmedim ama yaklaşık olarak 15-20k arası bir şey arıyorum forum içine de baktım ama güncel olması için konuyu tekrardan açma ihtiyacı hissettim.

Monster notebooklarda genelde fan probleminden kaynaklı ısınma sorunları çıktığı için almayı düşünmüyorum başka marka öneriniz var mı?
Hocam ne üzerinde ilerleyeceksiniz?

Mr_Ahmet

Doçent
Reaksiyon puanı
454
Monster abra serisinden i7. 10 nesil seçin işinizi görür. Gerekirse ssd ve ram de ekleyebilirsiniz alırken. Zaten oyun meraklısı değilseniz sadece işlemci kritik öneme sahip. İ7 10 nesil de en iyi işlemci. i9 alacak haliniz yok sonuçta. RTX serisi falan hiç gerek yok. Boşuna para israfı olur. 1650ti şu an tüm oyunları ultra oynatır. Önümüzde çıkanları da yüksek ayarda oynatacağını düşünüyorum.

Reaksiyon puanı
16,118
Linux özürlü monster sonra Linux kurmak istersen Lenovo,Dell ve HP gibi olmaz kasa kalitesi de düşük.

26¥¥26

Profesör
Reaksiyon puanı
1,554

MSgok

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Web tasarım, bilgisayar programcılığı,oyun ,oyun tasarımı,mobil uygulama vs.
Dediğim gibi tam karar vermedim hazırlığı daha yeni bitirdim az çok bir fikrim var ama asıl bu sene başlayacağım için gidişata göre karar vereceğim normalde bir sene daha bekleyip düşünüp alacaktım ama güncel kuruda göz önünde bulundurduğumuzda şimdiden almanın daha mantıklı olduğuna karar verdim.

ugureryavuz

Profesör
Reaksiyon puanı
430

Ok adar para veriyorsunuz birde altına soğutucu takarsınız oyun oynarken günlük işlkerde sıkıntı çıkarmaz