Adil Kullanım Kotası Kaldırılsın Kampanyası

Bu konuyu okuyanlar

ekremkılıç

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bildiğiniz gibi kullandığımız internet paketlerinde saçma bir uygulama olan adil kullanım kotası olayı var. 3. dünya ülkelerinde bile yüksek hızlarda download ve upload hızlarıyla bağlanabilirken bizler ise adil kulanım kotası saçmalığıyla uğraşıyoruz. Kullanıcılar tarafından bilindiğinin aksine bu uygulama Ttnet,Superonline gibi internet servis sağlayıcılar tarafından değil devletin bir kurumu olan BTK tarafından yapılan ve internet servis sağlayıcılarına uygulanması zorunlu olarak dayatılan bir kuraldır.

Bu ülkede bilinçli tüketici olup hakkınız aramayınca kimsenin durduk yere yapacağı bir şey yok bu nedenle Bir imza toplama sitesinde kampanya başlattım. Yeterli sayıya ulaşabilirsek dikkate alınabileceğini düşünüyorum.

Sizden ricam 1 dakikanızı ayırarak kampanyayı imzalayarak bu konuda destek olmanızdır.

Ayrıca facebook ve twitter gibi sosyal medya araçlarıyla kampanyayı yayabilirseniz daha fazla katılım olacak ve btk ' ya bu konuyu ne kadar çok kişinin önemsemiş olduğunu göstermiş olacağız.

İmzalamak İçin Tıklayınız

Katkısı olan olmayan herkese teşekkürler.

Naaa

Profesör
Reaksiyon puanı
3
ne yapın edin uydunete geçin. ttnet baştan değişmeli, problem kota değil problem ttnet.

ihsancnr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Katılıyorum çünkü sınırsız internetimi "SINIRSIZ" kullanmak istiyorum.

ekremkılıç

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Adil kullanım kotasını uygulayan ttnet veya diger internet servis saglayıcıları degilki bu uygulama btk tarafından yaptırılıyor.
Burnumuzun dibindeki kötü bulgaristanda 100 mb/s down 50 mb/s up 49 tl gibi bir rakama kullanılıyor fakat bizim kullandıgımız internete bakarmısınız. 50 gb geçince 3 mb/s hız görüyoruz. ayrıca upload hızıda ortada.
Lidyalılar parayı bulmasından binlerce yıl geçmiş fakat bulgaristanda hala pazarlarda takas yöntemiyle alışveriş yapılıyor.
Adamların kullandıgı internete bakınca bizmi çok gerideyiz onlarmı çok geride karar sizin. Bilinçli tüketici olmak adına kampanyayı imzalayıp hakkımızı aramamız gerekiyor.

ekremkılıç

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ilk 24 saatte 300 kişiye ulaştık biraz daha sostal medyayı aktif olarak kullanıp paylaşım yapmamız gerekiyor.

İmzanızı atarak destek verebilirsiniz
#AKK_KALKSIN Tepav ve OECD ' nin yapmış olduğu araştırmalara göre Türk halkı olarak en pahalı ve orta kalitede bir internet baglantısı kullanıyoruz....
http://chn.ge/1e6rYQk

taylocan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
superonline 20 mbit 100-50 69 tllik fiber tarifedeyim...her ay başında kota sıfırlanır bilirsiniz...ama şu anda 120 gb download yapmama rağmen hiçbir uyarı yok...umarımda böyle devam eder)

karacaerc

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Adil kullanım kotası kalkmasın! Çok yanlış bir düşünce, bence muhakkak kalmalı AKK. Ancak diğer ülkeler gibi 500GB olmalı :hammer:

mhmtckmk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kaldirilmiyorsa da 500 gb yapilsin en az nerde yapiyoruz eylemi geliyorum bende hadi!:))

maynak00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
akk ne ya.40sn sonra hız 3mbps. 50gb gibi ufak bir kota koymuşlar.koysana 1tb download.ayrıca 1mbps uploadla bulut hayal.vereceklerse ya aynı hızda ya hızın yarısı kadar versinler.

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Sallamazlar bu imza işini. Kazıklanmaya devam.

TBM

Dekan
Reaksiyon puanı
358
bu sitede atılan imzalar genelde işe yaradı,akk kalksın tabii ki hem 40 gb hem 67 tl ödüyoruz, o zaman sınırsız demeyeceksiniz arkadaş.

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
Hikaye anlatmayın Allah aşkına, rezil ttnet bu, adamlar zam üstüne zam koyuyor, siz gelmiş akk kalksın diyorsunuz, ben hiç umutlu değilim ş..fsizlerden, sömürü zihniyetinden ne beklersiniz. Allah belasını versin tez eldenn.

Yas_intheLife

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Çok denendi arkadaşlar bu işler imza kampanya falan hiçbiri amacına ulaşamadı ulaşmayı bırak gram yükseltemedi. Yine imzamizi atalım ama boşuna didiniyoruz.

bölge34

Doçent
Reaksiyon puanı
12
Adil kullanım kotası bencede kalkmaz. Boşuna adil kullanım kotasının kalması için imza kampanyası yapacağınıza, adil kullanım kotasının yükseltilmesi için imza toplayı bence. Biraz baskı ile belki AKK 250GB falan olur...

li10sKing

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Adil kullanım kotası bencede kalkmaz. Boşuna adil kullanım kotasının kalması için imza kampanyası yapacağınıza, adil kullanım kotasının yükseltilmesi için imza toplayı bence. Biraz baskı ile belki AKK 250GB falan olur...

Aynen kota olayi kalkmaz sadece limitler artarsa artar veya belli saatler arasinda kotalar olur.. Gece saatleri kota olmamasi gibi.. Bence en buyuk sorun upload sorunu.. Download hiziniz ne kadar yuksek olursa olsun upload hiziniz yuksek drgilse netiniz verimli olmaz .. Sonuc olarak kotaya yeni duzenleme upload hizinin yukselmesini istiyorum ... Bu arada ocak 2014 yeni zamlarla beraber akk noktasida dusecek..

SSD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1 Ocak 2014 îtibâriyle TTNET zamlı fiyatlar geliyor.

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Ul*n şimdiki hizmet zaten berbat daha akk yi düşürüp zam dayıyorlar. En içten küfürlerimin sahibisin ttnet.

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
Tek bu olsa yine iyi akn dusecekmis

TTNET İLE BÜTÜN REZİLLİKLER MÜMKÜN.

[h=4]TTnet Pahalılıkta Dünya lideri![/h]Verilen 8mbit limitsiz internet hizmeti, 44 Euro ile Avrupa’nın en pahalısı. TTNet olarak Türkiye’yi temsil eden firma, hazırlanan, dünyada internet sektörü raporunda en pahalılıkta en ön sırada olduklarını gösteriyor.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bu kadar yüksek bir ücretle bu kadar kötü bir hizmeti alıyoruz maalesef. Bu fiyata fiber ve yüksek hızlar kullanmamız gerekirken bakır kablolar üzerinden fiber hızlarına çok uzak bir kalite var maalesef. Türkiye’de güçlü firmaların yatırım yaparak altyapı oluşturup rekabeti artırması gerekiyor. Ya da GSM operatörleri 3G hizmetini stabil ve her yerde erişebilir hale getirip ucuzlatıp evlerde 3G ile mobil interneti sabit olarak kullanılmasını sağlamalıdır.

PetyrBaelish

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Gezi parkı yerine, bunun için eylemler yapılsaydı keşke.

Mackle LLC

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ben pek sıkıntı yaşamıyorum. Daha önce ttnettim. Çok sıkıntılı oldu. Hemen Turkcell Superonline' den 50 Mbit 100 gb adil kullanımlı paket aldım. Yanındada tablet verdiler. 59 lira
SiIeyVY.jpg

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ben pek sıkıntı yaşamıyorum. Daha önce ttnettim. Çok sıkıntılı oldu. Hemen Turkcell Superonline' den 50 Mbit 100 gb adil kullanımlı paket aldım. Yanındada tablet verdiler. 59 lira
SiIeyVY.jpg

SSD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

SuperOnline'ın teknik ve müşteri hizmetleri nasıldır hocam ?

Bir de, başka firmalar gibi faturaya asılsızca birkaç lira ekledikleri oluyor mu ?

21olcaybaba21

Doçent
Reaksiyon puanı
2
ne yapın edin uydunete geçin. ttnet baştan değişmeli, problem kota değil problem ttnet.
özele gel sana içimi dökeyim bu anası babası belli olmayanların firması ttnetin ... inşallah batar bir günde tüm alt yapısı çöker tüm türkiye görür inşallah!yokmu bizi bu ttnetin boktan internetinden kurtaracak bi firma 2 haftadır internet aşırı yavaş

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
8 Mbit AKK olmadan.

Bu hızla geçmemiz mümkün değil ama bide AKK'ya yakalanırsak halimiz ne olacak?

Son mesajlar