Adı anti-virüs ama görevi çok farklı

Bu konuyu okuyanlar

PC MERAKLISI

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Adı anti-virüs ama görevi çok farklı: Anti-Virus-1 isimli sahte yazılımın marifetleri inanılmaz...

Teknoloji güvenliği uzmanı Lawrance Abrams, yeni bir sahte anti-virüs programı ile ilgili olarak kullanıcıları uyardı. Anti-Virus-1 veya Antivirus2010 adıyla kendini tanıtan program, son teknolojileri kullanarak sisteminizi zararlı yazılımlardan korumayı vaat ediyor fakat aslında tek yaptığı, kendi zararlı programlarını dağıtmak.

Diğer yandan bazı kullanıcılar internet sitelerinde Anti-Virus-1 ile ilgili pek çok olumlu yorum gördüklerini iddia ediyorlar. Abrams, bunun da sahte programın bir oyunu olduğunu söylüyor. Abrams'a göre sahte program sisteme yüklendikten sonra bilgisayardaki HOST dosyasını değiştiriyor ve kullanıcıları sahte yazılım inceleme sitelerine yönlendiriyor. Bu sayede kullanıcılar güvendikleri sitenin aynı görünümünde fakat sahte içeriğe sahip farklı bir sürümünü görüyorlar.

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
İyice bo.. çıktı bu işin..:)

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
İyi ve kötü her zaman olacaktır.
Farkı farkedenler tuzağa düşmezler

eray045

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
250
ben bunun 2009undan yedim..
hiç tavsiye etmem..:D
durmadan tarama yapıo virüs bldum diyo , sonra para istiyo :mrgreen:

korsan12

Doçent
Reaksiyon puanı
3
bir program kullanacksan ilk önce resmi sitesine girmelisin buşekildede bu tür olayların önüne geçilebilir ama bazen web site bile yapanlar var kanmamak mümkün olmayabiliyor çok dikkatli olmak lazım

Peter

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
88
çık ben tutmadım bunu güvenemedim daha doğrusu

RunoadeS

Asistan
Reaksiyon puanı
2
En tehlikelisi bu herhalde. Düşünsenize ünlü inceleme sitelerinde sahte antivirus tavsiyeleri görünüyor.Korkunç.

eray045

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
250
bir program kullanacksan ilk önce resmi sitesine girmelisin buşekildede bu tür olayların önüne geçilebilir ama bazen web site bile yapanlar var kanmamak mümkün olmayabiliyor çok dikkatli olmak lazım

zaten bunun 2009 versiyonu sana sormadan kuruluyo..
kaspersky nin keyi indircektim
kaspersky ı bir kapadım tak pc resetledi :D
ahanda bi baktım bnm kaspersky yerine antivirüs2009 :D

Son mesajlar