Acun'dan SDN Forum'a ihtar!

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Neptunmavisi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Adama çamur atmayın. adaletli olun gerçi o adalet sizde yok.

ikspi

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Artık sevmiyorum onu...

ReDo

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
BüLennt başkannnn aman acunn başkannnn :p

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
[video=youtube;5ZsVms8XcOU]http://www.youtube.com/watch?v=5ZsVms8XcOU[/video]

Darknes$

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
351
İletişim kısmına yazıp ta geri dönüş alan var mı ?

D_o_C_T_o_R

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
acun aynı olayı televizyondaki 2. sayfa programı içinde yapmıştı. O anda gözümden düşmüştü şimdi hiç bi değeri kalmadı artık.

kowalskii

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
Amacım olaya başka yönden bakmak... Bu ihtarın Acun Medyadan yapıldığından tam olarak nasıl eminiz ? Biri çok profesyonel bir kurgu da yapabiliyor olabilir. Hakkı beye mail üzerinden değil de yazılı ihtar (ki bahsettiğim avukatın imza ve gerekirse isminin bulunduğu damgası) gelmeden ne kadar ciddiye alınabilir ki ?

Not: yukarıda söylediklerim gerçekten hiç bilgim olmadan ve farklı bakış açısından yaklaşmak amaçlı :)

Amanda

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Çok gereksiz birşey bence, Acun programlarını kapalı tutmaya devam etsin zira Erdoğan'ın Annesi vefat etti ya (!) O kadar şehitler varken...

MasterFather

Müdavim
Reaksiyon puanı
59
daha ne reklamını yapıyorsunuz.silin gitsin.Bırak'ın 20'lik.çıtırların peşinden koşsun acun.

zordak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2005ten önce acun diye biri varmıydı? hükümeti arkasına aldı şehit verdiğimizde programlarına devam etti ve hala bu tarz gereksiz şeylerle uğraşmakta.sansürcü zihniyet bu işte

mmtself

Asistan
Reaksiyon puanı
0
şehitlerimize rağmen para için programını devam ettirmedi mi. reklamını yapmayalım.
acun firarda gibi acunun acunluğuyla dalga geçen videolar koyalım yerine.
izlemiyelim diyecem de zaten burda fazla izleyen yok gibi

Cedriic

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Acun fazla olmaya başladı. Bizim forum gibi var mı baŞka. Bu forum siteliğinden çıktı. Aile oldu. Shiftdelete Ailelerinin Bir üyesiyiz biz.. Başka sitelerde her oyun fragmanın altına " shiftdelete.net " yazmak moda oldu . Bazı arkadaşlar yediremiyor da =)

musabbu

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Başta şunu söylemeliyim Acunu hiç sevmem.
Ama
Neticede telif hakkı diye bir olay var ve buna uymamız gerekiyor.
Troydan daha profesyonelce davranmasını beklerdim.

221BSHERLOCK

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Ama

Telif hakkı tabiki var. Ama burada SDN den alınacak bir hak yok. İçerikler SDN sunucularında değil ki!!!

limerick

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Arkadaslar Sehit olunca, Butun televizyon kanallariniin normal yayinlarina devam etmesi gerekir. yoksa bas bas her dakika basi urkutucu arka plan sesi ile sehitimiz var haberleri hos degil, Avrupada ve Amerikada oldugu gibi Televizyonlar kesinlikle sehit haberleri vermemeli. Isteyen Tsk nin web sitesinden takip etmeli. Askere giden bir kisinin olme riski her zaman vardir bunu goze alarak askere gidilir Dolayisiyla asker birisi olunce bunu flash haber yapmamak lazim. Bizim Askerlerimiz Avrupa ve amerikalilar gibi parali asker olmadigi icin Duygularimiz agir basiyor ama yinede Televizyonda 3 saat sehit haberi gostermenin yanlis oldugu kanaatindeyim.

EhemmiyetsiZ

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Nedir bu tekelcilik merakı bu adamlarda anlamıyorum ki. Bu kadar da olmaz denilecek ne varsa bu adamlarda.

:angry::angry::angry:

ahmedatas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sanırım bu Acun'dan dolayı değil onlar şirket olarak böyle şeyleri takip edip tepki koyuyorlar...Yoksa Acun'un kendisi takip etmiyordur diye düşünüyorum

promidal

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
acuna para lazım galiba. belki bir tazminat koparırım hevesiyle çekilmiş bir ihtara benziyor

Pupilla

Müdavim
Reaksiyon puanı
138
Ama

madem telif hakkı var. sdn haberleri, sdn'in izni olmadan neden acunn.com'da yayınlanıyor! şimdi kim profesyonel, bence bi daha düşünün :) bizim sunucularımızda olmayan videolar için youtube'a facebook'a ihtar çekmek yerine sdn'ye ihtar çekmek size profesyonelce geldi sanırım :)

http://forum.shiftdelete.net/sdn-duyurulari/230147-acundan-sdn-foruma-ihtar-7.html#post2023393

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
528
Acun'un sitesi başka sitelerdeki haberleri de kaynak belirtmeden sitesinde yayınlıyor. Bu yaptığını diğer site sahipleri yapsa Acun daha zararlı çıkar bu işten.

musabbu

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
madem telif hakkı var. sdn haberleri, sdn'in izni olmadan neden acunn.com'da yayınlanıyor! şimdi kim profesyonel, bence bi daha düşünün :) bizim sunucularımızda olmayan videolar için youtube'a facebook'a ihtar çekmek yerine sdn'ye ihtar çekmek size profesyonelce geldi sanırım :)

http://forum.shiftdelete.net/sdn-duyurulari/230147-acundan-sdn-foruma-ihtar-7.html#post2023393

SDN de bu konuda yargıya başvurabilir.
Bu konuda engel ne?

Pupilla

Müdavim
Reaksiyon puanı
138
SDN de bu konuda yargıya başvurabilir.
Bu konuda engel ne?

Paylaşmak internetin ruhunda var olan bir şey. yargı yoluna başvurunca ne elde edilmiş olacak ki.

sadece sizin tutumunuz bana garip geldi. Muhattabı biz olmadığımız halde bize ihtar yollayan acunmedyaya karşı, Troy son derece mantıklı bir yol izledi. Fakat bu size profesyonel olamamak gibi geldi. Bu forum üyelerle varolduğu için Troy durumu üyelere aktardı ve yapılması gerekene üyelerden gelen geri dönüşler sonucunda karar verecek. Bence gerçek profesyonellik ve samimiyet bu.

saygılarımla :)

musabbu

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Sen bana nasıl ihtar çekersin, ben de üyelerimi sana düşman ederim anlayışı profesyonelce değil duygusalca yapılan bir davranıştır. Host adresini bahane ederek bu şekilde savunma yapmak doğru olmaz.
SDN yönetimi host biz değiliz, biz youtube videolarına aracılık yapıyoruz düşüncesini haklı görüyorsa ihtara uymaz ve yayına devam eder. Bu kadar basit.
Bu arada birdaha söylüyorum,
Acunu sevmem ama sezarın hakkı sezara.

kowalskii

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
Cevabı Acun Medyaya değil, direk bir şekilde, bir bağlantı kurularak Acun a iletilmeli.. Şirketinin ne yaptığını ve ne kadar yanlış bir mecradan yanlış talepleri bulunuduğunu gösteren bir mektup... Ne yaptığının farkında olması daha önemli !

---------- Post added at 17:07 ---------- Previous post was at 17:05 ----------

Sen bana nasıl ihtar çekersin, ben de üyelerimi sana düşman ederim anlayışı profesyonelce değil duygusalca yapılan bir davranıştır. Host adresini bahane ederek bu şekilde savunma yapmak doğru olmaz.
SDN yönetimi host biz değiliz, biz youtube videolarına aracılık yapıyoruz düşüncesini haklı görüyorsa ihtara uymaz ve yayına devam eder. Bu kadar basit.
Bu arada birdaha söylüyorum,
Acunu sevmem ama sezarın hakkı sezara.

Youtube a ihtar çekse ve haklıysa youtube videoları kaldırdığı anda SDN den de kalkacağına eminim.. :D Kimse kullanamayacaktır. Yayınlayan değil, kaynak olan sorumludur. :=)

hsngrms

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Tek birşey atlanmış buradaki yorumlarda, belki Acun Medya videoları Youtube'a bizim yüklediğimizi düşünüyordur. İllegal içeriği paylaşmaktan değil de oluşturmaktan suçluyor olabilirler ama öyle olse bile direkt ihtar çekip böyle kaba isteklerde bulunmaları (anasayfada bir hafta özür mesajı yayınlamak) yanlış.

Oysa kendisi kazanıyordu bu paylaşımlardan ama...

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
528
Noter kanalıyla ihtar gönderip, “Acun Medya” ya ait bütün projelerin, görüntülerinin ve haberlerinin yer almasına karşı yasak koymakla tehdit ediyor!...

Acun Ilıcalı, pek çok kişi için “paranın bozamayacağı adamlar” listesinin ilk sıralarındaydı…

Eşinden ayrılma kararı verdiğinde, bu genel kanı sarsıldı…

Çünkü genç bir sevgili buldu kendine; Şeyma Subaşı…

Özel hayatıdır, kendi seçimidir kimseyi ilgilendirmez?

Ancak, Ilıcalı’nın artık muhabirlik yaptığı günlerdeki gibi özgürlüğü kalmadı haliyle…

Aldığı jetten, lüks arabalarına, trilyonlarla ölçülen kazancına kadar insanların dillerinde…

Dolayısıyla bunca ilgiyi üzerinde toplayan adamın kendisi kadar, hayatına girenler de medyaya malzeme olması kaçınılmaz…

Tıpkı sevgili Şeyma Subaşı gibi…

Birlikte yaptıkları tatillerden, genç kadının bikinili pozlarına kadar medyanın hemen her katmanında haberleşti Subaşı hanım!...

Bu pozların karelendiği anlarda, Şeyma Subaşı’nın bikini bölgesine yaptırdığı ancak tamamı görünmeyen dövme de merak uyandırmıştı!…

Bu görüntüler, Facebook sayfalarında cirit atarken, ilk defa sacitaslan.com’da yayınlandı. Daha sonra, bu fotoğrafları tüm Medya evire, çevire kullandı…

Acun Ilıcalı belli ki, sevgilisine bu dövmeyi nasıl ve kime yaptırdığını sormak yerine, çareyi bu fotoğrafları kullanan sacitaslan.com sitesine Noter kanalıyla ihtar gönderip, “Acun Medya” ya ait bütün projelerin, görüntülerinin ve haberlerinin yer almasına karşı yasak koymakla tehdit ediyor!...

Avukatlarımla görüşüp gereken bilgileri alacağım,,

Şayet, Acun Medya’ya ait bu görüntülerin veya haberlerinin, şifresiz yayın yapan SHOW TV kanalının yayınından kaydedilerek ve nerdeyse büyük-küçük bütün internet sitelerinde yayınlanmasına rağmen, bu yayın yasağı talebi sadece sacitaslan.com için ise, bu isteğini hangi gerekçeye dayandırıyorsun bilmiyorum!..

Ancak, Hukuk ve Yasalar ‘mantık’ sinsilesi içinde hareket eder.

Senin, Hukuken böyle bir hakkın varsa, belki de vardır bilmiyorum ama öğreneceğim ve yasalar gerçekten sana bu hakkı tanıyorsa, bende yasalara saygı gösterip gerekeni derhal yerine getireceğim.

Ve sen bu konuda gerçekten haklıysan, o zaman senin programlarının görüntüleri, Türkiye’de yayın yapan ve en büyüğünden-en küçüğüne kadar hiç bir haber internet sitesinde veya hiç bir Video internet sitesinde yayınlanmaması gerekir… Ama, şuanda durum maalesef senin istediğin gibi değil!.. Programlarının görüntüleri heryerde yayınlanıyor!...

Madem, bu kadar hassasiyetin söz konusuydu da, bu fotoğrafları binlerce kişinin ziyaret ettiği Facebook sayfasına koyduğu zaman, hesabını neden Şeyma hanıma sormadın veya soramadın?...

Acun bey!!!!... Küçük Hanımın!... Plaj fotoğrafları ben çekmedim.. ‘Kelebek’ dövmesini de ben yapmadım!..

Madem bu kadar güçlüsün, o halde fotoğrafların yer aldığı tüm medyaya karşı tümden savaş ilan et…

Kısacası, bu fotoğraflar seni bu kadar çok üzdüyse, sevgilin Şeyma’nın hassas bölgesine o dövmeyi nasıl yaptırdıysa, yapanla beraber onları sorgulayacaksın beni değil!… Hırsını benden değil, onlardan alacaksın…

Sen bu fiyakalarını, maaş verdiğin adamlarınla, programlarında haftalık ödediğin kişilere belki yapabilirsin…

Ancak, senin çok paranın olması, "taht-ı revan" ile hacet görmeye gitmen beni ırgalamaz bilesin!..

Ben senin gibi “hasbelkader” para ve şöhret sahibi olanlara her zaman;

“PARAN KADAR ELMA ŞEKERİ AL, AÇ KALDIĞIN ZAMAN YALARSIN” dedim.

Sacit ASLAN

fatihcamli

Doçent
Reaksiyon puanı
0
cok abarttmış yasaya aykırı bişeyde yapmadınız. E kendisi yapmış. sizde ihtar yollayın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...