Açlık sınırı 1.012, yoksulluk sınırı 3.296 TL

Oby_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ee o zaman biz yolsuldan daha aciz :)))

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Benim zoruma giden şu bir kalkıp ben asgari ücretle geçinemiyorum dediği zaman üst makamdaki zengin göbekliler değil halkın kendisi hakkını savunana aba altından sopa gösteriyor yalan iftira ile susturmaya çalışıyorlar gerçi o kişilerde belli tuzu kuru adamlar yoksa o para ile geçinmek zorunda olsa birilerinin kapıkulu olmayı kabul edermi asla .

BERVA

Doçent
Reaksiyon puanı
8
İstanbul'un en ücra köşesinde harabe sayılabilecek bir dairenin kirası en az 300 TL.
Gerisini 1000 TL ile çok rahat geçinen arkadaş hesaplasın.
Biz de bundan sonra rahat geçinelim.

İyice hesaplasın da bundan sonra "Devlet Düşmanı" sıfatını almayalım.

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
İstanbul'un en ücra köşesinde harabe sayılabilecek bir dairenin kirası en az 300 TL.
Gerisini 1000 TL ile çok rahat geçinen arkadaş hesaplasın.
Biz de bundan sonra rahat geçinelim.

İyice hesaplasın da bundan sonra "Devlet Düşmanı" sıfatını almayalım.

300 lira yine iyi adam giris kat eski tip ev doğalgaz var diye 750 tl kira istiyor ev 1+1

Aretios

Profesör
Reaksiyon puanı
3
o zaman hepimiz yoksul yüzde 80 inimiz aç demektir ..... ve hala çıkıp onu yaptık bunu yaptık diyorlar ... Ramazan ramazan çakacam şimdi hepsine tövbe tövbe ....

KaGe LoRd

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ne bekliyoruz ki zaten? Kaç senedir devlet halk için değil, halk devlet için var Türkiye Cumhuriyeti'nde. 800 TL konusunu hiç açmayın bile, ama adam da haklı. Asgari ücretin iki günde bir alındığını sanıyor kendisi.

rozabay

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Asgari ücret 3000 Tl olsun diyen var yahu :D
Allah aşkına hangi kurumun bir elemana 3000 TL para verebilecek güçte ?

Şu halimizle karnımız doyuyor mu ? Faturaları ödeyebiliyor muyuz ? Kirayı Ödeyebiliyor muyuz ? Yakacak sıkıntısı var mı ?
Bu soruları sıkıntı yok diye cevaplayabiliyorsanız sorun yok. Bu hükümet bu koltuktayken daha fazlasını boşa beklemeyin.