Açlık ve yoksulluk sınırı ne kadar?

Bu konuyu okuyanlar

colognebar10

Doçent
Reaksiyon puanı
416
İşçi olmayı küçümseyenler sürünmeye mahküm dür, yazmış birisi ben işçi olmak için mi üni okudum diyor, olma sana illa işçi ol diyen yok sen direk işveren ol tutan mı var, neden gelip burada ağlıyorsun o zaman. Bu zihniyetten hiçbir halt olmaz.
Ben 50 yaşındayım bu ülkede devlet memuruna kız vermezlerdi aç diye, ek iş yapmazsa açtı zaten, şimdi bakın o devlet memurları ne durumda, sz gençler Hiçbir şey görmediniz, benim babam ve eniştem 1980 li yıllarda libyaya işçi olarak gitmişti, düşünün libyaya. Gerisini anlatmaya gerek yok. Ülkemizin kıymetini bilelim ve sahip çıkalım, aynı zamanda da iyi yöneticilerimizin de öyle.
Siz ne diyorsunuz? İşçi olan herkes günde 12 saat çalışıp saçma sapan bir maaş alıp, her gün hesap kitap yapmayı sevdiği için işçi oluyor değil mi?
Ne kadar kolay söylüyorsunuz. "İşveren ol."
Sizin bu söylediğiniz Türkiye' de yaşayan bütün işçilere hakarettir. O kadar işçi aptal olmalı ki iş kurmuyorlar. Heralde eşşek gibi çalışmayı seviyorlar. Kırmızı et yiyememeyi seviyorlar. Hiç bir sosyal aktivesi olmamasını seviyorlar. Çünkü başka açıklaması yok. Değil mi?
Allah sizi ıslah etsin. 50 yaşına gelmişsiniz ülkenin durumunun ciddiyetinden bi habersiniz.

mapavrili

Profesör
Reaksiyon puanı
1,444
Siz ne diyorsunuz? İşçi olan herkes günde 12 saat çalışıp saçma sapan bir maaş alıp, her gün hesap kitap yapmayı sevdiği için işçi oluyor değil mi?
Ne kadar kolay söylüyorsunuz. "İşveren ol."
Sizin bu söylediğiniz Türkiye' de yaşayan bütün işçilere hakarettir. O kadar işçi aptal olmalı ki iş kurmuyorlar. Heralde eşşek gibi çalışmayı seviyorlar. Kırmızı et yiyememeyi seviyorlar. Hiç bir sosyal aktivesi olmamasını seviyorlar. Çünkü başka açıklaması yok. Değil mi?
Allah sizi ıslah etsin. 50 yaşına gelmişsiniz ülkenin durumunun ciddiyetinden bi habersiniz.
Sen bu mesajı kime ne için yazdığımı biliyormusun önce onu bir öğren, ondan sonra gel bana yorum yaz, eleman işçi olmak istemiyormuş, o zaman işveren ol dedim bende, işçi olmayı kendine yediremeyene ne diyeyim başka.

colognebar10

Doçent
Reaksiyon puanı
416
Hoop noluyoz laaa. İşten yeni geldim. 13 saat çalıştım da geldim. Her tarafım egzoz dumanı kokuyor. Ben üniversite mezunu tarih öğretmeniyim. Haftalık 550 liraya kuryelik yaparak çalışıyorum günde 13 saat ve asgari ücretten daha az. Birisi iş beğenmiyor filan demiş kime ne oluyor? Açım laaa açç yarın dişçiye 300 lira para vericem benim 200 liram var nereden bulcam diye düşünüyorum parayı millet hala iş bepenmiyor diyor. 16 sene okudum ben aloooo asgari ücretten daha az para almak için mi? 8 saatten fazla çalışmak yasak ülkede mesaiye girer hani benim mesaim? Sigorta yok la sigorta hepsini geçtim sigortam bile yok. O iş beğenmiyor diyen arkadaşda para çok anlaşılan bana 200 tl göndersin hep dişçiye para vereyim hemde 100 lira cebimde param olsun. Siz hala milleti iş beğenmiyor sanın. Oturduğunuz koltuktan pencereden dışarı bakın kendi duvarlarınızın arkasından milleti yargılayın. Çok gerildim birilerini arayıp borç isteyim bari dişçiye para vermek gerekiyor...???
Kardeşim sen niye gidip 13 saat çalışıyorsun yav hem de haftalığı 550 tl ye. Kursana kendine bi iş onu da ben mi söyleyeyim sana

KaTaRaN

Profesör
Reaksiyon puanı
2,517
Kardeşim sen niye gidip 13 saat çalışıyorsun yav hem de haftalığı 550 tl ye. Kursana kendine bi iş onu da ben mi söyleyeyim sana
50 bin tl ver hemen bir dükkan açayım. Hiç çekinmem açarım. Fakat hiç kimse seni desteklemiyorsa bir maddi imkanın yoksa hiçbir şey yapamazsın. Birikim yapman gerekiyor ama okurken o birikimi yapamazsın. Sizin dünyanızda işler nasıl yürüyor elini kolunu sallayana ben buraya bu dükkanı açıcağım diyen cebinde metalik olmayan açıyorsa oraya gelebilirim.

colognebar10

Doçent
Reaksiyon puanı
416
50 bin tl ver hemen bir dükkan açayım. Hiç çekinmem açarım. Fakat hiç kimse seni desteklemiyorsa bir maddi imkanın yoksa hiçbir şey yapamazsın. Birikim yapman gerekiyor ama okurken o birikimi yapamazsın. Sizin dünyanızda işler nasıl yürüyor elini kolunu sallayana ben buraya bu dükkanı açıcağım diyen cebinde metalik olmayan açıyorsa oraya gelebilirim.
Paranın olmamasından banane kardeşim git kendine bi iş kur sonra ağlama burda