Acil yardım gerekli, fazla vaktim yok.

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Titaniatic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamlar. Öncelikle sorunumu daha sonra da detayları anlatayım.

Sorunum şu şekilde; bilgisayarı açarken monitör ilk başta normal gibi davranıyor, daha sonra açılmaya çalışıyor ama açılamıyor. Demeye çalıştığım şey şu, güç tuşunun ışığı yanıyor sonra geri sönüyor. Monitör açılma sesi geliyor sonra geri gidiyor, sonra yine geliyor. Kendine sürekli reset atarak açmaya çalışıyor ama açamıyor. Kısacası ekrana görüntü gelmiyor.

Şunlardan %100 eminim; Ekran kartında problem yok, Ramlerde problem yok, OnBoard Ekran Kartında problem yok, Kablolarda ve prizde problem yok, Ekran çözünürlüğünde ve BIOS'ta hiç bir problem yok. Sorunumun %100 monitör ve donanım kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Driverların hepsi güncel. Eski monitörden giriyorum eski monitörüm de aynı problemi gösteriyordu yeni monitör aldım, şu an yeni monitörde aynı sıkıntıyı yaratıyor ama eski monitör nasıl olduysa tozlu odamda kendi kendine düzelmiş. Yeni monitörü acilen çalıştırmam gerekiyor çünkü şu anda kullandığım monitör çok dandik her an görüntü gidebilir. Ne yapmam gerekiyor?

Şu anda bilgisayarcıya götüremem ve yeni monitör alamam. Bobinler ve PSU dahil her şey sağlam. Monitörün içinden şüpheleniyorum.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Kablolar sıkıntılı olabilir.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
videosunu ya da resmini filan atsaydınız .
Mesaj otomatik birleştirildi:

2 tane monitör var ve 2 si de bozuk mu ?

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
frekans ayarları monitöre uygun seviyeye çekmeye çalış yani düşür ve çözünürlüğü de düşür, monitörün ayarları ile oynamaya çalış, öncelikle çünkü yeni monitörde hata olmadığını varsayıyorum.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Acil Forum Kurallarını okuyalım. Konuyu tekrar açacağım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...