Açıklaması zor felsefi bir soru???

Bu konuyu okuyanlar

spider_9600

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Günlerden bir gün felsefe dersine girdim hoca dediki ;(herhalde adamın adı Heraklitos mu neydi) Bir insan aynı nehirde iki kez yıkanamaz.Peki neden??? ilginç bir soru yorumlarınızı bekliyorum

Reaksiyon puanı
0
bizimde sınav sorumuzdu her hoca aynı şeyimi soruyo ne kadar iğrenç ama sınavdan 85 alan tek öğrenci olarak doğru yanıtladım galiba o soruyu cevap :iki kere yıkanmaz bir kere yıkanır çünkü nehir kirlenir tabiki deil gerçek cevap :su sürekli akar yani aynı su geçmez ordan yıkandın çıktın var say ikinciye girdiğinde o nehirin suyu değişmiştir yani başka bi nehir olmuştur o... kısacası ki bence bu söylenmek istiyo zaman sürekli akıp gidiyor ve biz ona hiçbişey yapamıyoruz herşey değişiyor...yardımcı olabildiysem ne ala ama sınıfta bu cevabı verenler vardır zaten deme...

teknojen

Doçent
Reaksiyon puanı
0
kübra alioğulları dedi ki:
bizimde sınav sorumuzdu her hoca aynı şeyimi soruyo ne kadar iğrenç ama sınavdan 85 alan tek öğrenci olarak doğru yanıtladım galiba o soruyu cevap :iki kere yıkanmaz bir kere yıkanır çünkü nehir kirlenir tabiki deil gerçek cevap :su sürekli akar yani aynı su geçmez ordan yıkandın çıktın var say ikinciye girdiğinde o nehirin suyu değişmiştir yani başka bi nehir olmuştur o... kısacası ki bence bu söylenmek istiyo zaman sürekli akıp gidiyor ve biz ona hiçbişey yapamıyoruz herşey değişiyor...yardımcı olabildiysem ne ala ama sınıfta bu cevabı verenler vardır zaten deme...

ben de tam bunu sölicektim ama ben de o soruyu doğru cevapladım sanırım aşağı yukarı senle aynı şeyleri yazmışız
bence aynı nehirde bi kere bile yıkanmaz :p

7/24

Profesör
Reaksiyon puanı
51
Suyu bırakın akışına..

Nehir denize deniz okyanusa okyanusta tekrar karaya varır.

spider_9600

Asistan
Reaksiyon puanı
0
yaww kaldırdı hoca düşündüm düşündüm olmadı gelmedi aklıma bişe en sonunda yedim eksiyi oturdum :p görüşleriniz için saolun

Kriptograf

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Heraklitos en renkli filozoflardan birisidir.Hayatını okumanızı tavsiye ederim.Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir sözü ile anlatmak istediği de hayatın bir nehir gibi devamlı aktığı,bir değişim içinde olduğu ve sonsuza dek değişeceğidir.
Kendisi arkhe olarak ta ateşi seçmiştir,maddeleri devamlı değiştiren kül eden ve geri döndürülemez bir hale sokan olduğu için.