Açık açık tartışalım, İçerik Ekibi adaletli mi yoksa aşırı mı taraflı (!)?

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Ben sizi kınıyorum. Konuşsanız da görsek 2 saattir konuşacaksınız. Sonra tartışmalar arttığı için konu kilitlenirse taraflı yönetim diyeceksiniz.
Biliyoruz bu taktikleri. :)
Merak ediyorum bizim konuların ömrü neden kış kelebeği kadar kısa süreli olmakta :D

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Bu forumda Utkuversus'da muhalif bir kişilik ama bir tane üyeye saygısızlığı ALGI yapacak konu açmışlığı veya üyelerin cevaplarını aşağılamışlığı dalga geçmişliği 10-15 tane emoji arka arkaya atmışlığı varmıdır ?

Benim sitemim ona Muhalif olabilir der ki ben bu partiliyim bunu tutuyom sadece bu yolda konu açacam. ( Saygı çerçevesinde yazılır herşey. )

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
İçerik ekibini tanımam etmem, bazıları stajyer diyolar... Fakat şu önemli ister iş hayatında tecrübeli olsunlar isterse olmasınlar, siyaset ve din, özellikle İslam Dini üzerinden hit konular açmak üzere mesaj kasılmasını sağlamak hiç hoş bir düşünce değildir. Bu bendeki algısıdır olayın. Bence foruma siyaset veya din üzerinden görev verilmesi için stajyer de olsa veya farklı görevlerde de bulunsa

*Siyaset için siyaset okunmalı veya Lisans düzeyinde en azından açıköğretim de olsa bir bölümden mezun olunmalı...
*Din konuları ve özellikle İslam Dini özelinde tartışma ve konu açmak için ise en azından iki yıllık veya 4 yıllık Lisans ilgili bölümlerden mezun olunmalı...!

Şimdi ben soruyorum, madem normal üye değilsiniz bu işi meslek icabı yapıyorsunuz o zaman konularınızda nasıl sorguluyorsanız her şeyi ve herkesi biz de size bu soruları yöneltmek istiyoruz.

Lütfen cevaplayın, siyaset ve din üzerine ne gibi bir uzmanlık veya eğitim öğretim tecrübeniz var, neden forum içinde adalet temelli konu açmak ve gerçekten tarafsız veya gerçekten bilgi sahibi olduğunuz konularda başlık kasmak(!) dururken böyle olaylara dalıp bizleri incitiyorsunuz... Sizler ne mezunusunuz, yeterli liyakata ve ehliyete sahip olduğunuzu kanıtlamanız gerekir çünkü artık bizim cenabı doğrudan hedef alır durumdasınız!

İçerik ekibinin konularında ben taraflı veya tarafsız yorumlarını fark etmedim dediğiniz gibi bir durum olduğunu düşünmüyorum.

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Burası Teknoloji forumu. Biz teknoloji haberi okumak için buraya giriyoruz. Eğer teknoloji yerine siyasi paylaşımlara ağır verecekseniz bizler (teknoloji haberi okumak isteyen) farklı teknoloji haberi bulup okuyalım.

Forumda Siyaset kategorisinin de olduğunu unutma .

Siyaset konularına girmeyebilirsin , seni zorla konulara sokan mı var yani ?

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
İçerik ekibi çok iyi çalışıyor.Bir editöre veya Moderatöre soru sor 10 dk içinde sana ayrıntılı cevap veriyorlar.Eğer bunu beğenmeyen varsa gitsin abicim.
İçerik ekibi ayrı ve renkleri turuncu (Didem Arslan ve Dilara Kaya)
Sizin söylediğiniz moderatör ekibi.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Forumda Siyaset kategorisinin de olduğunu unutma .

Siyaset konularına girmeyebilirsin , seni zorla konulara sokan mı var yani ?
Açılan her 5 konudan 3 ü siyaset olursa burası teknoloji forumu dışında kalır. Anladın mı? Sen 2019 da üye olmuşsun pek bilmezsin, 2014 lerde yapılan donanım ve incelemelerin, haberlerinin H si kalmadı forumda. Arşive gidip bir bak birde şuanki duruma bak. Anlatabildim mi?

Son düzenleme:

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
İnsanları birbirine düşürüp konunun kilitlenmesini istiyorsunuz. Çünkü kilitlenirse yönetim sizin konuşmanıza izin vermemiş olacak. Böylece üste çıkacaksınız.
Kilit falan yok. Hadi çıkarın ağızınızdaki baklayı sizi dinliyorum. :)
Allah'tan moderatör oldun. Yoksa içerik ekibine iş kalmazdı. ?
Moderatör olunca daha tarafsız oldun (eskisi kadar taraf değilsin yani)

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Şu konunun değerinin bilinmesi lazım.
Eleştiri bile kaldıramayan, direk ceza veren yerler var adı gerekli değil. O kadar tahamüllü yaklaşıyoruz ki olaylara, inanın başka hiçbir yer böyle değil. Ne malum yer gibi boş bırakıyoruz, ne de diğer malum yer gibi sıkıp bırakmıyoruz.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Açılan her 5 konudan 3 ü siyaset olursa burası teknoloji forumu dışında kalır. Anladın mı? Sen 2019 da üye olmuşsun pek bilmezsin, 2014 lerde yapılan donanım ve incelemelerin, haberlerinin H si kalmadı forumda. Arşive gidip bir bak birde şuanki duruma bak. Anlayatabildim mi?

Siyaset bölümünde konuların yüzde 90'ının JACK açıyor arkasında DİLARA açıyor. Kapansa bu iki üyeye dert olur sadece biz cevap yazma yalanları yanlışları düzeltme kısmındayız :)

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Evet bizim açtığımız konu aslında demek ki "HİT" olabilmekteymiş ama izin verilmiyormuş :)

Serbest bir alan açılmış oldu ve her üyenin bir çift sözü olduğuna inanıyorum. Siyaset eğer bir forumda yapılacaksa mutlaka Özgür bir ortam ve Adalet olmalı.

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Yazmayayım diyorum da şu olayları anlamama ısrarınız kendimi tutmama engel oluyor. Bakın şimdi size konuyu Jack'e anlatır gibi anlatayım;

İçerik ekibinin sürekli siyaset içerikli konular açması forum içerisinde sürekli bir tartışmaya neden oluyor, hadi illa siyaset içerikli post atıyorsan da tek tarafın görüşünü değil iki tarafın görüşünü konuya ekle ki tepki görme. Jack ve bu ikili içerik ekibinin beraber olup insanlara sürekli aşağılayıcı tavırlar sergilemesi de ayrı bir konu, gerek emojilerle gerek verdikleri cevaplarla. Gündemde başka bir şey yokmuş o yüzden siyaset postu atıyorlarmış? Dünya virüs ile çalkalanıyor, Libya var, sınavlar var, günlük olaylar var, var da var. Siz bu alanın okulunu okuyorsunuz stajını yapıyorsunuz, sizin bulamadığınızı ben nasıl buluyorum? Yanlış anlaşılmasın amacım milletin yaptığı işe karışmak değil fakat eleştiri yapmakta da özgür olduğumu düşünüyorum, eleştiriye bile gelmiyorsunuz hemen karşı ataklar falan yapıyorsunuz. Siz içerik ekibisiniz siyaset veya rakip ekibi değil, içerik dediğin şey siyasetten ibaret olamaz. Az önce 999-1 muhabbetini "Ben 999 tane laf yedirdim karşı taraf 1 tane laf yedirdi" şeklinde anlayacak kadar olmamalısınız, sizin işiniz bu biz de burada vakit geçiriyoruz insanlara yardımcı oluyoruz peki neden herkes kendi işine bakmıyor da sizin konularınızın altında sürekli tartışmalar oluyor? 4-5 Ayda kastığınız mesajın haddi hesabı yok en azından tartışmalar hakkında buradan bile yola çıkabiliriz. Jack denen elemanla bir olmuşsunuz foruma terör estiriyorsunuz, bırakın abi bir salın ya son konulara bakıyorum problem yaşayan yok millet siyaset tartışıyor, problem yaşayan kişilerin konularını arar duruma geldim bu kadar da olmaz. Umarım açıklayıcı bir metin olmuştur, herkese iyi forumlar.
Şu mesajım göz önünde bulunsun da millet burada neyin tartışıldığını bilsin çünkü konu 5-10 mesaj sonra alakasız yerlere saptı.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Adaleti nerede uygulamadık? Özgür ortamdan kasıtınız nedir?
Adalet bizim konuların ömründe saklı ve mesajlarımızı yazamadan cevap hakkımızı kullanamadan ban yiyen konu ve mesajlarda kendini bulmakta... Özgür bir ortam ise içerik ekibi ya da modaratör olsun eleştirebilme hakkımızın biz normal üyelerde çok görülmemesidir.

023

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,608
o değilde isterlerse taraf tutsunlar size ne? herkes istediğine inanır.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Adalet bizim konuların ömründe saklı ve mesajlarımızı yazamadan cevap hakkımızı kullanamadan ban yiyen konu ve mesajlarda kendini bulmakta... Özgür bir ortam ise içerik ekibi ya da modaratör olsun eleştirebilme hakkımızın biz normal üyelerde çok görülmemesidir.
Parazitcell kardeş ben seni bayadır görmemiştim cezalı falan mıydın?

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Siyaset bölümünden bahsediyor isek susturulan üyelerin olduğu konuya bakın. Siyaset bölümü kurallarını okuyun. Ceza sistemini okuyun. Aykırı mesaj yazmayın yeter.

Obenfuhrer

Asistan
Reaksiyon puanı
286
Çıkar ve rantın olduğu her yerde tartışma ve sürtüşme yaratacak olaylar vardır, bunlar istenir. bir hit nelere kadir..

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
o değilde isterlerse taraf tutsunlar size ne? herkes istediğine inanır.
İşte mesele de bu, taraflı olunabilir ama ölçü de önemli... Çok taraflı olunursa yönetime şikayet söz konusu olunca da darılmaca gücenmece olmasın.

Reaksiyon puanı
6,381
Her yerde tarafı ne yaparsa yapsın savunmazsa, karşı olduğu taraf ne yaparsa yapsın kötülemezse, ve insanların fikirlerine ve tuttuğu taraflara saygı duyduğu sürece istediği tarafı tutması veya söylediği şeylerde, görüşlerine bunu yansıtması çok normal bir şey değil mi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

İçerik ekibi her yerde tarafı ne yaparsa yapsın savunmuyor, karşı olduğu taraf ne yaparsa yapsın kötülemiyor. Ve insanların dediklerine, görüşlerine saygı duyuyor. İçerik ekibi gündeme dair, haberler paylaşıyor. Ama onların konularına cevap yazanlar bu aşırı tarafçılığı gösterebiliyor, onlar değil. Onların konuları genelde gündem konuları olduğu için konulara cevap yazanlar genelde aşırı tarafçılığı gösterebiliyor ama bu onların aşırı tarafçı olduğunu göstermez diye düşünüyorum (Lütfen onların konularına cevap yazanlar kelimesine takılmayın veya alınmayın kimseyi kast etmiyorum, onların konularına cevap yazıp bu aşırı tarafçılığı gösteren kimse onları diyorum. Lütfen alınmayın).

Son düzenleme:

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
Kurallarda içerik ekibinin siyaset ve gündem konuları açması yasak diye bir kural var mı? Ya da açtığı konularda taraflı veya tarafsız olmalı diye bir kural var mı? Bunların ikisi de yok içerik ekibi açtıkları konularda (konuların ilk mesajlarında) son derece tarafsızlar gerçi size göre ülkenin herhangi bir sorununu söyleyen şahıs CHPli veya fetöcü olduğu için öyle düşünmeniz normal :)

Developer

admin
Admin
Reaksiyon puanı
1,612
Herkese selamlar.

Büyük bir topluluğuz ve hepimizin farklı görüşleri var. Bundan dolayı herkes birbirine karşı saygılı olmak zorundadır.

İçerik ekibi gündemi takip ederek paylaşımlar yapıyor. Saygı sınırları çerçevesinde herkes kendi görüşünü yazabilir. Bu ekibe laf söylemek kimsenin haddi değil arkadaşlar.

Son dönemlerde siyasi konuların ön planda olduğuna ben de çok kez şahit oldum. Bunun sorumlusu içerik ekibi değil, konuda tartışma yaratmaya çalışan kullanıcılardır.

Bu sebeple;

Siyaset başta olmak üzere bir kaç kategoriyi "Forumda neler oluyor" bölümünden tamamen kaldırdım. Bu konulara ulaşmak için kategoriyi takip edebilir veya "neler yeni" menüsünü kullanabilirsiniz.

Düşüncelerinizi özgürce paylaşabilirsiniz. Aşağılandığınızı düşündüğünüz mesajları rapor ederseniz yönetimde ki arkadaşlar gereğini yapacaktır.

Sevgiler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...