Açık açık tartışalım, İçerik Ekibi adaletli mi yoksa aşırı mı taraflı (!)?

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
İçerik ekibini tanımam etmem, bazıları stajyer diyolar... Fakat şu önemli ister iş hayatında tecrübeli olsunlar isterse olmasınlar, siyaset ve din, özellikle İslam Dini üzerinden hit konular açmak üzere mesaj kasılmasını sağlamak hiç hoş bir düşünce değildir. Bu bendeki algısıdır olayın. Bence foruma siyaset veya din üzerinden görev verilmesi için stajyer de olsa veya farklı görevlerde de bulunsa

*Siyaset için siyaset okunmalı veya Lisans düzeyinde en azından açıköğretim de olsa bir bölümden mezun olunmalı...
*Din konuları ve özellikle İslam Dini özelinde tartışma ve konu açmak için ise en azından iki yıllık veya 4 yıllık Lisans ilgili bölümlerden mezun olunmalı...!

Şimdi ben soruyorum, madem normal üye değilsiniz bu işi meslek icabı yapıyorsunuz o zaman konularınızda nasıl sorguluyorsanız her şeyi ve herkesi biz de size bu soruları yöneltmek istiyoruz.

Lütfen cevaplayın, siyaset ve din üzerine ne gibi bir uzmanlık veya eğitim öğretim tecrübeniz var, neden forum içinde adalet temelli konu açmak ve gerçekten tarafsız veya gerçekten bilgi sahibi olduğunuz konularda başlık kasmak(!) dururken böyle olaylara dalıp bizleri incitiyorsunuz... Sizler ne mezunusunuz, yeterli liyakata ve ehliyete sahip olduğunuzu kanıtlamanız gerekir çünkü artık bizim cenabı doğrudan hedef alır durumdasınız!

Son düzenleme:

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Forum hakkında bölümü yeni üyelerin uğrak noktası. Hangi telefon alınmalı, PC kasıyor, GTA 5 açmıyor konuları ilk bu bölüme açılır. Dolayısı ile bu bölüme açılan konular kirlilik olmaması için bizim onayımızdan geçer. Biraz sakin olalım.

Mesajın silindiğine ve gizli tutulduğunda dair iftira atmadan önce lütfen önce sorgulayın.

Açık açık tartışalım, İçerik Ekibi adaletli mi yoksa aşırı mı... sorunlarınızı buradan dile getirebilirsiniz.
@Dora konunun değerlendirilip onay bile almadan silindiğine dair sorgulamamı kesinlikle yaptım ve Forum Hakkında kısmını iyice kontrol ettim ve ne benim açmış olduğum konuların içinde ne de forum hakkında konu listesinde görünürlüğü yoktu, zaman ve saatlere göre iyice sorguladım. Kesinlikle yazdıklarım iftira değil ve bence sen hareketler dökümüne iyice bir bakmalısın. Konu ne olmuş ne bitmiş iyice incelemelisin. Biraz ayrıntı verebilir misin?

Kararsız23

Profesör
Reaksiyon puanı
2,124
@Dora konunun değerlendirilip onay bile almadan silindiğine dair sorgulamamı kesinlikle yaptım ve Forum Hakkında kısmını iyice kontrol ettim ve ne benim açmış olduğum konuların içinde ne de forum hakkında konu listesinde görünürlüğü yoktu, zaman ve saatlere göre iyice sorguladım. Kesinlikle yazdıklarım iftira değil ve bence sen hareketler dökümüne iyice bir bakmalısın. Konu ne olmuş ne bitmiş iyice incelemelisin. Biraz ayrıntı verebilir misin?
Görünmemesi silinmesinden değil henüz kontrol edilip onaylanmamasından kaynaklanıyor. Bütün konular moderatör onayı gelene kadar görünmezdir.

@Dora haklı. Olay hakkında bilgi sahibi değilsiniz bir de yönetim ekibini suçluyorsunuz.

Dora

Dekan
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Elbette itina ile tek tek ayrıntı vereceğim.

Pazar günü sabahı.
Forumdaki konulara onay vermek yerine pazar sabahımı kızımla geçirmeyi tercih ediyorum.
Denetim onaylarını sadece süper moderatörler verebilir.
Konu açtığınız anda denetimde elimiz tetikte onay için beklemiyoruz.
Pazar sabahı uyuyor ve tembellik yapıyor olabiliriz.
Hareket dökümüne iyice baktım ve senin açtığın konuya onay verilmediğini kendi gözlerimle gördüm
Çünkü konuna onay veren ben oldum.
İftira ve bilmeden konuşan insanlara karşı kusura bakma biraz köpürüyorum.
Senin daha iyi anlamak için İshak arkadaşımdan Forum Hakkında bölümüne konu açmasını istedim.
Onayla demediğim sürece sen dahil kimse bu konuyu asla göremeyecek.

1593344466209.png

Ve unutmadan dedim ya Forum Hakkında yeni üyelerin uğrak yeri. Konu kirliliği yaratılıyor diye;

1593344627159.png

Lütfen bir daha harekete geçmeden iki defa düşün.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Görünmemesi silinmesinden değil henüz kontrol edilip onaylanmamasından kaynaklanıyor. Bütün konular moderatör onayı gelene kadar görünmezdir.
Konunun onaylama bekleme hali zaten yazılı olduğu üzere bellidir zaten ben de onay beklerkenki hali foto ile sabittir, konu onay bekleme notu ile gözükmekte iken sonradan tamamıyla yok olmuştur... Benim konularım arasında da yoktu ve onay bekleyen bir konum da yoktu, forum hakkında kısmına da baktım.

Lütfen bilip bilmeden sadece cevap yazmak için yormasaydın, rica eediyorum @Kararsız23

Görkeem

Profesör
Reaksiyon puanı
3,392
Bu konuyu açacak kadar duruma gelmişsiniz yaşınız kaç sizin , çokmu düşündünüz böyle bir konu açarken :)

İçeriğe bak o kadar saçma yazmışsın ki dikkate bile alamıyorum.

İçerik'ten Didem ve Dİlara her Türk vatandaşının duyması , bilmesi ve öğrenmesi gereken şeyleri paylaşıyor , neden bu durum sadece Hükümet yanlısı arkadaşların zoruna gidiyor ?! Buna bir açıklık getirin , bizde bilelim :)

Usain

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,039
Benim konularım arasında da yoktu ve onay bekleyen bir konum da yoktu, forum hakkında kısmına da baktım.
Konunuz onaylanana kadar zaten konular arasında gözükmez. Tüm Xenforo sisteminde böyle. Onay gelene kadar ne sizin mesajlarınızda ne de o forum altında gözükmüyor. Tarayıcı geçmişinden girebilirsiniz anca.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Konunuz onaylanana kadar zaten konular arasında gözükmez. Tüm Xenforo sisteminde böyle. Onay gelene kadar ne sizin mesajlarınızda ne de o forum altında gözükmüyor. Tarayıcı geçmişinden girebilirsiniz anca.
@Usain kesinlikle yanlışın var, onay bekleme hali konunun listeleme sayfasında yanında bir turuncu "kalkan" şeklinde "onay bekliyor" haliyle görünebilmektedir. Kendi konum bana bu şekilde en başta gayet normal görünmekte idi. Zaten onay süreci daha dolmadığı halde ben kendi konumda düzenleme bile yapabildim.

1593345218560.png

Böyle bir işaret mutlaka görünür.

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,841
İçerik ekibini tanımam etmem, bazıları stajyer diyolar... Fakat şu önemli ister iş hayatında tecrübeli olsunlar isterse olmasınlar, siyaset ve din, özellikle İslam Dini üzerinden hit konular açmak üzere mesaj kasılmasını sağlamak hiç hoş bir düşünce değildir. Bu bendeki algısıdır olayın. Bence foruma siyaset veya din üzerinden görev verilmesi için stajyer de olsa veya farklı görevlerde de bulunsa

*Siyaset için siyaset okunmalı veya Lisans düzeyinde en azından açıköğretim de olsa bir bölümden mezun olunmalı...
*Din konuları ve özellikle İslam Dini özelinde tartışma ve konu açmak için ise en azından iki yıllık veya 4 yıllık Lisans ilgili bölümlerden mezun olunmalı...!

Şimdi ben soruyorum, madem normal üye değilsiniz bu işi meslek icabı yapıyorsunuz o zaman konularınızda nasıl sorguluyorsanız her şeyi ve herkesi biz de size bu soruları yöneltmek istiyoruz.

Lütfen cevaplayın, siyaset ve din üzerine ne gibi bir uzmanlık veya eğitim öğretim tecrübeniz var, neden forum içinde adalet temelli konu açmak ve gerçekten tarafsız veya gerçekten bilgi sahibi olduğunuz konularda başlık kasmak(!) dururken böyle olaylara dalıp bizleri incitiyorsunuz... Sizler ne mezunusunuz, yeterli liyakata ve ehliyete sahip olduğunuzu kanıtlamanız gerekir çünkü artık bizim cenabı doğrudan hedef alır durumdasınız!

TV karşısında izlediğin haberlerdeki insanlar bir bültende en az 5 farklı konuda haber sunuyor. Zaten yüzde 80'i siyasi haber. E bu kişi de RT mezunu. Yani olay vericinin ne mezunu olduğu değil, alıcının bunu ne derece anladığıdır.

Kısacası Didem ve Dilara işlerini hakkıyla yapıyor. Boş bir konu olmuş. Sana iyi diploma sorgulamalar....

Dilara Kaya

Profesör
Reaksiyon puanı
3,756
Öncelikle yeni medya okuyoruz, ama bu zamana kadar hukuk, din, siyaset olmak üzere birçok ders aldık üniversitede. Bunları açıkladım ama hiçbir önemi yok çünkü biz Türkiye'de yaşıyoruz ve gündemimizin çoğunluğu maalesef siyaset oluyor. Bunun nedeni bizim konu açmamızdan kaynaklanmıyor. Biz gündemde olan ve konuşulan olayları burada paylaşıyoruz. Sizin derdiniz konunun açılması değil bizim yorum yaparken sizinle aynı fikirde olmamamız olabilir. Ya da işinize gelmeyen konuların konuşulmasını istemiyorsunuz. Türkiye'de yaşayıp da siyasetten uzak kalmak imkansız gibi bir şey. Ayrıca kategori bilgilendirmesinde de göreceğiniz gibi hakaret vs olmadan herkes fikrini özgürce ifade edebilir. Kimse sizinle aynı fikirde olmak zorunda değil. Ben konuyu açıyorum diye yorum yapmam yasak değil yani...

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
TV karşısında izlediğin haberlerdeki insanlar bir bültende en az 5 farklı konuda haber sunuyor. Zaten yüzde 80'i siyasi haber. E bu kişi de RT mezunu. Yani olay vericinin ne mezunu olduğu değil, alıcının bunu ne derece anladığıdır.

Kısacası Didem ve Dilara işlerini hakkıyla yapıyor. Boş bir konu olmuş. Sana iyi diploma sorgulamalar....
Fikrinizi siz nasıl belirtebiliyorsanız biz de hiç ban yemeden özgür bir ortamda belirtmiş olduk. Boş bir konu olduğu kanaatinizi paylaşmıyorum ama iki önemli unsuru atlamak istemem:

Mesaj verilirken karşıdakinin anlayacağı dilden ve değerden vermek önemlidir ve fakat bilip bilmeden veya taraflı olduğunu hissettiren bir uslup ile konular servis ediliyorsa burada biraz da hakkımızı aramamız doğaldır, bunda kızacak gücenecek bir durum söz konusu değildir.

İkincisi, hanfendileri açtığı konularda eleştirdiğimiz nokta sadece ama sadece taraflarını bence aşırı belli etmeleri ve siyasette biz konu açmaya kalktığımızda bu derece açık fikirli olmaya kalktığımızda ya konularımız kilitleniyor ya da ceza söz konusu olabiliyor.

Tekrar yazayım ben adalet istiyorum dedim, hanfendilerin ne okuduğu aslında beni zerre ilgilendirmiyor, aşırı bir tarafgirlik olmasın istedim, bu da bizdeki oluşan algıdır, cesaretle ifade etmekten çekinmeyiz.

Didem Ergin

Profesör
Reaksiyon puanı
2,343
Yani ne denir ki konu bile açmışsın... SDN'de stajyeriz, okulumuza devam ediyoruz. Siyâset'in özgürce konuşulduğu bir ortam forum, kategori de bile yazıyor :) Çoğu kişi siyaset konusu açıyor neden bizimkiler göze batıyor. Üstüne taraflı yorum bile katmıyoruz. Olayların buraya kadar gelmesi çok komik inan hayret ettim. Ofise sürekli gidiyoruz ve Hakkı Bey'le forum hakkında iletişim halindeyiz. Bir sıkıntı yok yani bu kadar dert edinmen üzdü. Daha önemli şeyler olmalı hayatta. Konu hoşuna gitmiyorsa cevap verme, ilgilenme bu kadar uğraşa değer mi :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sevgili @Yiğit Can Polat teşekkürler ?❤

Bu konuyu açacak kadar duruma gelmişsiniz yaşınız kaç sizin , çokmu düşündünüz böyle bir konu açarken :)

İçerik'ten Didem ve Dİlara her Türk vatandaşının duyması , bilmesi ve öğrenmesi gereken şeyleri paylaşıyor , neden bu durum sadece Hükümet yanlısı arkadaşların zoruna gidiyor ?! Buna bir açıklık getirin , bizde bilelim :)
Görkemmmmm kralsın ❤ çok sağ ol

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,747
Didem ve Dilara'yı pek tanımıyorum, fakat böyle bir konu açmak bana saçma geldi, bunu direkt olarak onlara açıklamanız daha doğru bence.

Son düzenleme:

ciplakyazar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Bu konuyu açmanıza sebep olan bahsettiğiniz konu başlıklarını merak ettim. Eğer eklerseniz okumayı isterim.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
"Konu hoşuna gitmiyorsa cevap verme, ilgilenme bu kadar uğraşa değer mi :) "

Ne yazık ki bazen bizim manevi değerlerimiz ile ilgili ucundan derin yaralar açılıyor, bazen sevdiğimiz değerler hiçe sayılabiliniyor ve bazen bunları konu açarken ne yazık ki sizler de yapmış bulunabiliyorsunuz... Bu konu itibar suikastine doğru götürülmese iyidir, diye düşünüyorum. Konumu inanarak ve haklı olduğumu düşünerek açtım.

Dilara Kaya

Profesör
Reaksiyon puanı
3,756
"Konu hoşuna gitmiyorsa cevap verme, ilgilenme bu kadar uğraşa değer mi :) "

Ne yazık ki bazen bizim manevi değerlerimiz ile ilgili ucundan derin yaralar açılıyor, bazen sevdiğimiz değerler hiçe sayılabiliniyor ve bazen bunları konu açarken ne yazık ki sizler de yapmış bulunabiliyorsunuz... Bu konu itibar suikastine doğru götürülmese iyidir, diye düşünüyorum. Konumu inanarak ve haklı olduğumu düşünerek açtım.
Manevi değerlerinize derin yaralar açacak hangi konuyu açtık?

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Bu konuyu açmanıza sebep olan bahsettiğiniz konu başlıklarını merak ettim. Eğer eklerseniz okumayı isterim.
Emredersiniz paşam, sizin gönlünüz olsun diye şimdi bütün dosyaları derleyip toparlayacam, delil, kanaat ve uzmanlarca da görüşleri ihtiva eder şekilde onaylarınıza sunacağım :)

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Siyaset için siyaset okunmalı veya Lisans düzeyinde en azından açıköğretim de olsa bir bölümden mezun olunmalı...

Her zaman söylemişimdir. Özellikle siyaset konusunda belirli bir eğitiminiz yok ve sistem işleyişi hakkında fikir sahibi değilseniz bu konular hakkında görüş belirterek ya da görüşe öncülük ederek kendinizi rezil etmeyin.
Açılan her konuya yorum yapmak zorunda olmadığınızı da belirtmek ister kahvehane siyasetçiliğinden uzak durmanızı tavsiye ederim.
Tabii ülkemiz de bir çok siyaset filozofu varken söylenen çoğu şey havada kalıyor.

Bir topluluğa sunmuş olduğunuz bilgilerde tarafsızlığınız sorgulanıyorsa o konu üzerinde ya biraz daha düşünün ya da objektif yol izlediğinizi sizi takip eden insanlara kanıtlayın. (ki yanlış anlaşılmalara ve sapmalara neden olmasın),
Editör arkadaşlarımız bir topluluğa hitap ettiği için elbette ki objektif olmak zorundalar fakat açılan konulara yapılan yorumlardan kaynaklanan sorunları editör arkadaşlarımıza mal etmekte etik bir davranış değil.

Siz gibi bir başkası da kendi inanmış olduğu değerleri yine siz ya da sizden daha şiddetli bir şekilde savunacaktır bunu da unutmamak gerek.

SDN Forum üzerinde özellikle gündem ile alakalı yapmış olduğum bütün yorumlarda kesinlikle objektif bir şekilde davranmaya çalıştım. Belki bir kısmında olay hakkında fikir sahibi olmayan/olmadığını düşündüğüm insanların yapmış olduğu yorumları görünce ti ye aldığım [Olumlu yönde şimdi çıkıp da insanlarla dalga mı geçiyorsun demeyin] olmuştur. Fakat şu ADALET olayı benim çok dikkatimi çekiyor. Forum üzerinde bir adaletsizlik olduğunu düşünüyorsanız bizimle iletişime geçin ki tarafsız bir şekilde sonuca varalım.
Fakat kişisel görüşlerinizi belirttiğiniz konularda objektif bir sonuca varmanın zorluğunu da hatırlatmak isterim.

Forum üzerinde herkes Forum Kuralları çerçevesinde hareket etmek zorundadır!
Forum yöneticileri olarak bir çok sorunu objektif bir şekilde çözmeye çalıştığımızı da belirtmek isterim.

ciplakyazar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Emredersiniz paşam, sizin gönlünüz olsun diye şimdi bütün dosyaları derleyip toparlayacam, delil, kanaat ve uzmanlarca da görüşleri ihtiva eder şekilde onaylarınıza sunacağım :)

Sizin ciddi sıkıntılarınız var!

Bakın ben foruma yeni üye olan bir insanım. Başlığınızı gördüm ve kimseyi yargılayıp taraf tutmadan objektif olarak bir şey sordum.

Ve bunu sorarken özellikle bir iki konudan etkilendiğinizi düşünerek sordum.

Ve yine cevaben belki benimle iki tane konu linki paylaşırsınız diye düşündüm.

Ama üslubunuza bakınca, bu kulaklara göre ağız olmadığımı anladım.

Teşekkürler iyi forumlar.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Manevi değerlerinize derin yaralar açacak hangi konuyu açtık?
Manevi değerlerimize derken şahsi inandığımdan çok millet, inanç ve Türkiyemiz açısından tarih, kültür açısından, dinimiz açısından değerlendirmeleri kastetmiştim, olay şahsilikten çok ötede yani. Konu şahsileşmesin.

Görkeem

Profesör
Reaksiyon puanı
3,392
Arkadaşın kanı kaynıyor , onun amacı bizi kavga ettirmek birbirine düşürmek :tearsofjoy: Git azcık dışarıda gez bunlar hep asosyallikten oluyor bak inan bana yada gel sana 1 tane netflix vereyim oralarda takıl

Dilara Kaya

Profesör
Reaksiyon puanı
3,756
Sizin ciddi sıkıntılarınız var!

Bakın ben foruma yeni üye olan bir insanım. Başlığınızı gördüm ve kimseyi yargılayıp taraf tutmadan objektif olarak bir şey sordum.

Ve bunu sorarken özellikle bir iki konudan etkilendiğinizi düşünerek sordum.

Ve yine cevaben belki benimle iki tane konu linki paylaşırsınız diye düşündüm.

Ama üslubunuza bakınca, bu kulaklara göre ağız olmadığımı anladım.

Teşekkürler iyi forumlar.
Hangi konular olduğunu anlayabilsem ben paylaşacağım artık?

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
@Jack Reacher konu kilitlenmese zamanla eminim ki buraya benim gibi mutlaka derdini yazmak isteyenler olacaktır ama sen çok istiyorsun ki konu üzerinde ben çoğunlukça haksız durumda görülürken kilit vurulsun... Belki de o sayede mutlu olursun.

Görkeem

Profesör
Reaksiyon puanı
3,392
@Jack Reacher konu kilitlenmese zamanla eminim ki buraya benim gibi mutlaka derdini yazmak isteyenler olacaktır ama sen çok istiyorsun ki konu üzerinde ben çoğunlukça haksız durumda görülürken kilit vurulsun... Belki de o sayede mutlu olursun.

Canım benim bak 40 dakika dır insanlar ne konuşuyor .. derdini burada değil adminlere anlat ,hakkı beye mesaj at ilgilenirler , burada senin yaptığın dert aramak değil insanları kavga ettirmek tartışma çıkartmak..

bak şuanda o oluyor mesela

zaten hava sıcak :tearsofjoy:

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Hangi konular olduğunu anlayabilsem ben paylaşacağım artık?
Acele etmeyiniz hanfendi, sonradan konu açık kaldığı müddet içinde yazabildikçe yazarım. Sonuçta burada herkese cevap yetiştirmek de sorunda değilim, bazıları zaten saldırı modunda.

Tek istediğim konu açık kalsın ve herkes uygun olduğu zamanda eleştirel ifadelerini yazmaya fırsat bulabilsin.

CapScroLL

Profesör
Reaksiyon puanı
2,683

Ya şu içerik ekibinin guardcılığını yapmayı bir bıraksan diyorum?

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Madem derdin siyaset ve din konularında yetkinlik aramak, forumda da TDK ve yazım kuralları bilmeyen, Türk Dili ve Edebiyatı mezunu olmayan yazmasın o halde ne dersin?
Değerli editör arkadaşım efenim; efendim karşılığı olarak ve yine hanımefendi ise hanfendi olarak yazılabilmektedir. Bunun yanlış bir tarafı yoktur.

Birbirimizin yanlışlarını dökmek değil niyetimiz sadece kırıcı olmadan düşündüğümüzü eleştirel yönden de ifade etmektir yaptığımız sadece...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Son mesajlar