Acer neden bu kadar ucuz? Kullananlar yorumlasın :)

hsngrms

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Evet arkadaşlar başlıkta dediğim gibi bu Acer laptoplar neden bu kadar ucuz?
Kullananlar yorumlarsa sevinirim :) Evdeki tarihi geçmiş masaüstünün yerine laptop almayı düşünüyoruz bu nedenle soruyorum :)

Acaba ben kendiminkini 3 yıl önce aldığım için mi şimdikiler bana ucuz geliyo :D

keyloger

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
235
Valla şu an bir acer'dan bu cümleleri yazıyorum, 3 yaşını dolduralı çok oldu 4-5 ay sonra kısmetse 4. yaşınıda bitirmiş olacak... Kalite olarak bir sıkıntı var diyemez kimse, bence kendisinden pahalı satılan birçok üründen çok daha başarılı... Bugün yeniden laptop alıyor olsam ya ACER yada DELL alırım... :)

evowinds

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Ablamın Acer Notebook'unda sorun yaşadık ama servis sorunuydu. Çözdüler ve 3 yılı aşkındır kullanıyor.
Bende Netbook olarak Acer AspireOne aldım, Allah'a şükür bir sıkıntım yok, memnunum. Tavsiye ederim.

hsngrms

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Tayvan malı olduğu için.

Asus'ta Tayvan malı, ben Asus kullanıyorum, modeli F8Va 3 sene önce aldığımda 2bin liranın üstündeydi fiyatı :)

Ablamın Acer Notebook'unda sorun yaşadık ama servis sorunuydu. Çözdüler ve 3 yılı aşkındır kullanıyor.
Bende Netbook olarak Acer AspireOne aldım, Allah'a şükür bir sıkıntım yok, memnunum. Tavsiye ederim.

Servis sorunu derken açar mısın? Gittiğinde aylarca gelmediği mi oluyor?

Valla şu an bir acer'dan bu cümleleri yazıyorum, 3 yaşını dolduralı çok oldu 4-5 ay sonra kısmetse 4. yaşınıda bitirmiş olacak... Kalite olarak bir sıkıntı var diyemez kimse, bence kendisinden pahalı satılan birçok üründen çok daha başarılı... Bugün yeniden laptop alıyor olsam ya ACER yada DELL alırım... :)

Kasa sağlamlığı konusunda herhangi bir sorun oldu mu ya da ısınma gibi problem vs. ?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şimdi benimkinden çok daha iyi özellikli Acer pcler 1200 TL civarı...
Peki bu Acer'ların servisi nasıl? Servise götürmeye gerek kalıyo mu? Bu benim için önemli kendi laptopumu 3 senedir kullanıyorum maşallah bir kere bile servise göndermedim, üstelik saatlerce GTA 4 gibi sisteme full yüklenen bir oyun oynadım, download yaparken günlerce kapatmadım, yere düşürdüm, canım sıkıldıkça formatladım vs.vs.vs. tüm bunlara rağmen taş gibi :D Aynısını Acer'dan bekleyebilir miyim?

smokje

Asistan
Reaksiyon puanı
0
3 yildan fazladir Acer kullaniyorum gayet memnunum fakat tek bir sikintisi var oda benimkinden mi kaynakli diye arastirdim genelde cogu Acer'larda var ayni sorun.
Format atarken veya yeniden isletim sistemini kurarken fazla isinma yaptigi icin ozellikle AMD'ler cok gicik bir noktada power off yapiyor, sogumasini bekleyim hatta buz gibi olmasini bekleyip yeniden isleme baslaman gerekiyor. Bunun disinda hic bir sorun yok memnun kalirsin.

hsngrms

Profesör
Reaksiyon puanı
4
3 yildan fazladir Acer kullaniyorum gayet memnunum fakat tek bir sikintisi var oda benimkinden mi kaynakli diye arastirdim genelde cogu Acer'larda var ayni sorun.
Format atarken veya yeniden isletim sistemini kurarken fazla isinma yaptigi icin ozellikle AMD'ler cok gicik bir noktada power off yapiyor, sogumasini bekleyim hatta buz gibi olmasini bekleyip yeniden isleme baslaman gerekiyor. Bunun disinda hic bir sorun yok memnun kalirsin.

Evde olacağı için aslında benden çok ailem kullanacak ya da çok hoşuma giderse F8Va'yı onlara veririm ben yeni alacağımızı kullanırım :)
Ben kullanırsam hassas kullanırım bir kere yere düşürmüştüm laptopu ama o tamamen şanssızlıktı ancak evde olursa biraz hoyrat kullanılabilir, yani kasası dayanıklı mı? Isınma sadece format sırasında mı oluyor? (eğer ben kullanırsam bu çok büyük bir dezavantaj olur yukarıda dediğim gibi sıkıldıkça format atarım ortalama 2 ayda bir)

keyloger

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
235
Servisleri sorunluydu epeydir ancak 3-4 ay önce falan yeniden bir servis değişimine gidildi, bir çözüme kavuştu diye biliyorum. Test etme imkanım olmadı... :)

http://shiftdelete.net/pclerin-40i-48-saat-icinde-onarilir-26754.html

Isınma sorununa gelince, acer'ın fan için ayırdığı kapağı bir tornavida yardımıyla açıp, fan çıkışındaki tozu temizleyebileceksen hiç ısınma sorunu yaşamazsın. Ama doğal olarak belli bir süre sonra, her cihazda yaşanacağı gibi fanın önü tozla tıkanıyor ve ısınma sorunları başlıyor. Temizlemezsen canını sıkar ama hangi firma bizimkinin önü tozlanmaz diyor?

Kasa sağlamlığına gelince ben epey hor kullandım, düştüğü dahi oldu, birtek fan ızgaralarının olduğu yer çatladı, ee dikkat etmeyip benim gibi kullanırsan bu kadarla kurtulmak ucuz bile.. :) Haa bir de geçtiğimiz yaz menteşelerini kırdım ama teknik servis bile çok şaşırdı, ilk defa görüyoruz dediler... Yurt içinde muadilini bulamadığımız için avrupa'dan parça istiyerek tamirini gerçekleştirdik.. :) Ama cidden benim suçumdu... :D

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
yazacaklarımın yazılmışı oldu :D
aynen benimde 4. yılına girecek..

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Acer dizüstü bilgisayar üreticisi. Başka markalara dizüstü bilgisayar üretiyor. Bende kullanıyorum ancak bir dahaki dizüstüm Acer olmaz inşallah.

evowinds

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Servis sorunu derken açar mısın? Gittiğinde aylarca gelmediği mi oluyor?
Servis sorunum Teknosa'dan kaynaklandı. Aynı arıza yüzünden 3 defa göndermek zorunda kaldık.
Değiştirme şansımız varken Teknosa bizi yanılttı ve yanlış yönlendirdi. 3. sefer İstanbul'a gitti ve anakartı değiştirdiler ve sorunumuz düzeldi.
Ama artık öyle bir şey olacağını sanmam...Servis de 1 ayı geçmiyor. 3 defa gittiği için bizde 3 ay sonra kullanabildik.

warhead

Doçent
Reaksiyon puanı
9
2 yıldır kullanıyom win7 tık demedi maşallahı var :D niye ucuz orasını bilmem pazarlamayla alakalıdır muhtemelen.kalite olarak diğerlerinden hiç farkı yok onu söyleyelim.5740g kullanıcısı olarak daima acer diyorum ;)

smokje

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hic dusurmedim bi yere carpmadim kasa saglam tabi ama Toshiba Asus kadar illaki degildir kiyaslama yaparsan.
Format sirasinda oluyor simdiye kadar gunlerce, 4 gun 5 gun hic kapatmadigim zamanlar oldu hic bir sikinti yasamadim. Sadece Format sirasinda boyle bir sikinti yasatti ama 3 yil gecti aradan illaki bi onlem almislardir belki bu sorun icin bilemem arastirmak lazim.

keyloger

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
235
Hic dusurmedim bi yere carpmadim kasa saglam tabi ama Toshiba Asus kadar illaki degildir kiyaslama yaparsan.
Format sirasinda oluyor simdiye kadar gunlerce, 4 gun 5 gun hic kapatmadigim zamanlar oldu hic bir sikinti yasamadim. Sadece Format sirasinda boyle bir sikinti yasatti ama 3 yil gecti aradan illaki bi onlem almislardir belki bu sorun icin bilemem arastirmak lazim.

Yani şimdi marka kıyasına başlarsak, bilgisayar mühendisliği öğrencisi olduğumdan ve her arkadaşımda farklı marka model bilgisayarlar olduğundan ben kıyaslayayım. TOSHIBA dediğin marka soba'dan farksız, quosmio diye öve öve sundukları ağır ve kalıplı aletlerden normal makinalarına kadar hepsi aynı... Evde ısınma sorunu yaşayan arkadaşlarım özellikle tercih ediyor, dizlerini epey ıstıyormuş. :devil2: ASUS'ta o kadar sağlam ki, sertlikten 2. yılın sonunda çoğunluğu çatlama yapıyor, noluyoruz ya diye üzülüyorsun, tabi bu 2 yıl boyunca gayet mutlu kullanıyorsun... :)

Cbox

Doçent
Reaksiyon puanı
14

Kesinlikle hayır.TOSHİBA diyorum başka da birşey demiyorum arkadaş...

keyloger

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
235
Kesinlikle hayır.TOSHİBA diyorum başka da birşey demiyorum arkadaş...

Kesinlikle hayır mı? Bu markaların kaçının kaç modelini ne kadar süreyle kullanma imkanı bulduğunu sorarsam ayıp etmiş olur muyum? :)

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
:yes:
2 yıldır kullanıyom win7 tık demedi maşallahı var :D niye ucuz orasını bilmem pazarlamayla alakalıdır muhtemelen.kalite olarak diğerlerinden hiç farkı yok onu söyleyelim.5740g kullanıcısı olarak daima acer diyorum ;)

Aynen bendede 5740g var .2. senesinde şimdilik hiç bir sorunu yok.Bununla müzik dinlemek hakiakaten çok güzel.film seyretmekte bi okadar iyi.Isınma sorunu tüm laptoplar kadar oluyor ama sıkıntısı yok.En son oyunları tık demeden açıyor Daha ne olsun demi.:yes:

ozturkselcuk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
3 aydır kullanıyorum. i5 işlemcili bir modeli. her gün taşıyorum işim gereği. işte 7-8 saat, evde 8-9 saat açık duruyor günde. birkaç hafta önce çok da kötü düşürdüm çalışırken. tık demedi. en ufak bir sorunu yok. malzeme kalitesi iyi, sağlamlığı iyi, istikrarlı çalışıyor. ramini 8 gb yaptım, oynayamadığım oyun da yok. gayet memnunum. niye ucuz orasını bilemeyeceğim ama aynı özelliklerdeki bir asus'a 300-400, toshiba'ya 600-700, sony'ye de 800-900 lira fazla vermenin bir mantığını bulamadım. tavsiye ederim.

221BSHERLOCK

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Dünyanın en büyük ikinci pc üreticisi Acer'ın görüldüğü gibi işi bu. Sizce bu seviyeye kötü pcler yaparak mı geldi? Her pcnin mutlaka bir kusuru vardır. Bunu sorun yapıyorsanız bir türlü tatmin olmazsınız, hiçbir markada. Acer'ı kullanan bilir. Pek çok sistemi de fiyat/performans oranı birincisidir.

Nordkapp

Doçent
Reaksiyon puanı
16
Elektronik urunler biraz da kismet isi arkadaslar. Ben herhangi bir marka bilgisayar alirim iyi cikar, baskasi ayni markadan alir kotu cikar.

hsngrms

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar tek tek cevap veremeyeceğim kadar çok mesaj olmuş bu yüzden kusura bakmayın :)

Gördüğüm kadarı ile genel kanı iyi yönde :) Benimde aklıma yattı, özellikle en son mesajdan sonra :p

Başka birşey eklemek isteyen varsa bekliyorum güzel fikirlerini :)

eratosten

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Ben de Acer Aspire 5741G model dizüstü bilgisayardan yazıyorum. Genel anlamda "ucuz etin yahnisi olmaz" derler fakat kim bilir belki Acer sürümden kazanıyordur, en fazla satan markalar sıralamasında dünyada 3. sırada (geçen yıl 2.) Şu ana kadar bir sorun yaşamadım. Elbetteki Apple marka dizüstü bilgisayardan yazıyorum diyebilmeyi ben de çok isterdim fakat onlarada o kadar parayı verirmiyim bilmiyorum :)

legolas356

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Acer travelmate 4200 var bende yaklaşık olarak 5 yıl önce aldım, hala kullanıyorum. Bi defa servise gitti çünkü kardeşim yanlışlıkla üstüne japon yapıştırcısı damlatmış, klavyeden ram'a ulaşmış ve yakmış. Bunun haricinden sapasağlam, çok memnun kaldım.

paşazede

Doçent
Reaksiyon puanı
3
6 yıldır kullandığım aspire modeli var .tık demedi.
aslında acer neden ucuz sorusunun yanıda birde diğerleri neden bukadar pahalı sorunusu eklemek gerek

hsngrms

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Acer travelmate 4200 var bende yaklaşık olarak 5 yıl önce aldım, hala kullanıyorum. Bi defa servise gitti çünkü kardeşim yanlışlıkla üstüne japon yapıştırcısı damlatmış, klavyeden ram'a ulaşmış ve yakmış. Bunun haricinden sapasağlam, çok memnun kaldım.

Sende bunu fırsat bilip RAM'i 1-2 GB'a falan çıkartsaydın ya :)
512 MB çok çabuk darboğaz oluyor evdeki masaüstünden biliyorum sinir edici birşey :)

Ben de Acer Aspire 5741G model dizüstü bilgisayardan yazıyorum. Genel anlamda "ucuz etin yahnisi olmaz" derler fakat kim bilir belki Acer sürümden kazanıyordur, en fazla satan markalar sıralamasında dünyada 3. sırada (geçen yıl 2.) Şu ana kadar bir sorun yaşamadım. Elbetteki Apple marka dizüstü bilgisayardan yazıyorum diyebilmeyi ben de çok isterdim fakat onlarada o kadar parayı verirmiyim bilmiyorum :)

Kullananlar daha iyi bilir ama bence o kadar paraya değmez, trilyon param olsa yine de almam Apple, Alienware falan
Aynı özellikte Acer 1200 TL Alienware 5000 TL neredeyse....

6 yıldır kullandığım aspire modeli var .tık demedi.
aslında acer neden ucuz sorusunun yanıda birde diğerleri neden bukadar pahalı sorunusu eklemek gerek

Sende haklısın aslında, Asus Acer falan iyi de HP Toshiba Sony Apple cep yakıyor...

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dikkatli kullananlar yıllarca kullanmış, sağlam değil demek haksızlık olur, e fiyatlarda uygun o zaman düşünecek çok birşey kalmadı :)

Umarım yaza kadar iyice düşer fiyatlar :D
1000 TL'ye şuanki kullandığımdan daha iyi bir laptop alabilirsek gerçekten çok sevinirim ama bir yandan da üzülürüm, zamanında ne kadar para verdik şuna... :D
1200 TL sınır koydum şuanki piyasa fiyatlarını göz önüne alarak. Yazın 4 çekirdek CPU 6 GB RAM 1 GB üst düzey GPU olan bir sistem alınır sanırım bu paraya :)

kopkopçuboy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bak kardesim

eğer bir dizüstü bilgiayar alıcaksan oyun ve program amaçlı alıyosan alıcağın tek bilgisayar mutlaka ACER-AS5740G-CI5- olmalı çünkü fiyatı 1600 lira ama sen piyasada bu özellikte bir bilgsayarı 2000 liradan aşağı bulamazsın bak gördünmü aradaki fiyat farkını ? bunun sebebi acer in yavaş yavaş ilerlemek iştemiş olmasıdır. 1600 tl ama şuan piyasaya yeni çıkmış oyunları bile rahatlıkla çalıştırabilir.belki bazılarında ayarları biraz kısmak zorunda kalabilirsin ama bu fiyata böyle bir bilgisayar bulunmaz. Kendim kullandım şahsen. ergonomi olarak çok rahat ve iyi tuşlarıda fena değil zaten dizüstü bilgisayar tuşlarından da fazla bişey beklenmez. alacaksan bundan başka bişey alma inanmıyorsan biraz araştır bu özellikte bir bilgisayarın 2000 tl den aşağı olmadığını göreceksin

srtdrk

Asistan
Reaksiyon puanı
3
İşletim sistemi yüklü olmadığı için olabilir.
Yeni modeller hakkında bilgim yok amma velakin önceki modelleri Linux yüklü geliyordu.
Piyasadan uzaklaşalı baya çok oldu da :D

tun@h@n

Doçent
Reaksiyon puanı
6
adın kötüye çıkacağına canın çıksın:)

hsngrms

Profesör
Reaksiyon puanı
4
adın kötüye çıkacağına canın çıksın:)

Acer'ın adı mı çıkmış? Herkes iyi şeyler söyledi.. :)

İşletim sistemi yüklü olmadığı için olabilir.
Yeni modeller hakkında bilgim yok amma velakin önceki modelleri Linux yüklü geliyordu.
Piyasadan uzaklaşalı baya çok oldu da :D

Keşke öyle olsa hala Linux ile gelse benim gibi bir Linux sever ne de mutlu olur :) Yalnız Linux yüklü gelen sisteme işletim sistemi yüklü değil dedin ya küstüm sana :p

bak kardesim

eğer bir dizüstü bilgiayar alıcaksan oyun ve program amaçlı alıyosan alıcağın tek bilgisayar mutlaka ACER-AS5740G-CI5- olmalı çünkü fiyatı 1600 lira ama sen piyasada bu özellikte bir bilgsayarı 2000 liradan aşağı bulamazsın bak gördünmü aradaki fiyat farkını ? bunun sebebi acer in yavaş yavaş ilerlemek iştemiş olmasıdır. 1600 tl ama şuan piyasaya yeni çıkmış oyunları bile rahatlıkla çalıştırabilir.belki bazılarında ayarları biraz kısmak zorunda kalabilirsin ama bu fiyata böyle bir bilgisayar bulunmaz. Kendim kullandım şahsen. ergonomi olarak çok rahat ve iyi tuşlarıda fena değil zaten dizüstü bilgisayar tuşlarından da fazla bişey beklenmez. alacaksan bundan başka bişey alma inanmıyorsan biraz araştır bu özellikte bir bilgisayarın 2000 tl den aşağı olmadığını göreceksin

Kardeşim iyi güzel demişsinde 1600 lira fuzuli olur niye fazladan 400-500 lira vereyim, altı üstü nete girecekler online oyun oynacaklar bilemeden AutoCAD, Radan 2010 kullanacaklar o kadarı fazla olur bunlar için :)
Benim dediğim fiyatta olur senin dediğin özellikte olur o zaman alırım daha ucuzu iş görse de alırım çünkü onu alır kendim kullanırım bendekini eve bırakırım öyle olur ancak :)

http://www.vatanbilgisayar.com/productDetails.aspx?I_ID=53851&utm_source=6GB%20DDR3%20Ram,%20640GB%20Sabit%20Disk,%201GB%20Ekran%20Kart%C4%B1&utm_medium=EPosta&utm_campaign=GununFirsati Ayrıca bu ürün senin dediğinden daha iyi değil mi? Üstelik 400 lira daha ucuz (son 5 tane kalmış bu fiyata yetişebilirsen görürsün KDV dahil 1205 TL)

kopkopçuboy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
senin dediğin linktemi model S5745G benim dediğim 1600 tl lik modelin bir üst modeli yetişebilirsen bunu al iyi indirime girmiş tek eksisi nvidia ekran kartı bir nvidia ekran kartlarına pek güvenmem..