Öneri Acer Mı? Monster Mı?

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ilkerx1907

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhabalar arkadaşlar uzun araştırmalarım sonucu bütçemin uygun olabileceği 2 laptop buldum.

Acer

https://www.hepsiburada.com/acer-ni...ilir-bilgisayar-nh-qamey-001-p-HBCV000004WLKS

Monster

https://www.hepsiburada.com/monster...-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000SZBSE

bu iki laptop arasında kaldım sizce hangisi ve başka önerebileceğiniz bir laptop var mı?

Şimdiden teşekkürler

Bu arada 1650 ddr6 olan modeli bazı araştırmalarım sonucu 1650 ti dan daha hızlı çalıştığı ama doku performansından az eksiği olduğunu gördüm sizce nasıldır?

tb2dlh

Doçent
Reaksiyon puanı
194
Merhabalar arkadaşlar uzun araştırmalarım sonucu bütçemin uygun olabileceği 2 laptop buldum.

Acer

https://www.hepsiburada.com/acer-ni...ilir-bilgisayar-nh-qamey-001-p-HBCV000004WLKS

Monster

https://www.hepsiburada.com/monster...-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000SZBSE

bu iki laptop arasında kaldım sizce hangisi ve başka önerebileceğiniz bir laptop var mı?

Şimdiden teşekkürler

Bu arada 1650 ddr6 olan modeli bazı araştırmalarım sonucu 1650 ti dan daha hızlı çalıştığı ama doku performansından az eksiği olduğunu gördüm sizce nasıldır?
Merhaba,
Dostum oyun oynayacaksan Monster öneririm ama yok monster sevmiyorum dersen MSİ HP ASUS gibi markalara da bakabilirsin.

Monster'ın sitesine girip cihazları istediğin gibi özelleştirebilirsin sana kalmış birşey.

meerkmen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3

Acer

Monster

Şimdiden teşekkürler

Özellik bakımından monster önde ayrıca Görkem hocamın tavsiyesine de bakabilirsin.

ilkerx1907

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba,
Dostum oyun oynayacaksan Monster öneririm ama yok monster sevmiyorum dersen MSİ HP ASUS gibi markalara da bakabilirsin.

Monster'ın sitesine girip cihazları istediğin gibi özelleştirebilirsin sana kalmış birşey.
Hem oyun hemde grafik video işleri için lazım. Monster'ın sitesinde daha ucuza geliyor bu linkte
Mesaj otomatik birleştirildi:

o paraya çok daha iyi masaüstü toplarsın
Çok şehir değiştiriyorum iş için kesin laptop lazım

AMD işlemciler hız bakımında düşük ama çekirdek sayısı fazla daha mı iyi oluyor. Bir de lenovonun soğutma sistemi nasıldır?

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Hem oyun hemde grafik video işleri için lazım. Monster'ın sitesinde daha ucuza geliyor bu linkte

Çok şehir değiştiriyorum iş için kesin laptop lazım

AMD işlemciler hız bakımında düşük ama çekirdek sayısı fazla daha mı iyi oluyor. Bir de lenovonun soğutma sistemi nasıldır?
4800H tekli çekirdekte 10750H'nin çok gerisinde değil ama çoklu çekirdekte çok avantajlı. O bütçede alacağın i5-10200H'den çok çok daha iyi bir işlemci kısaca. Soğutması da iyi sıkıtı olmaz. Ekran 120 Hz ek olarak.

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982

ilkerx1907

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
4800H tekli çekirdekte 10750H'nin çok gerisinde değil ama çoklu çekirdekte çok avantajlı. O bütçede alacağın i5-10200H'den çok çok daha iyi bir işlemci kısaca. Soğutması da iyi sıkıtı olmaz. Ekran 120 Hz ek olarak.
Teşekkürler değerlendireceğim

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
o paraya çok daha iyi masaüstü toplarsın
Şunu bir anlamadınız gitti.
Ya taşımak istiyorsa,ya sunum gibi işler yapıyorsa,ya evde yeri yoksa ??

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,104
Ve sunu soylemek istiyorum baya yolculuk yapacakmis galiba bu tur seylere dayanikli olmali o yuzden monsterin iyi olmayan kasali modellerini onermeyen ha kasasi iyidir o zaman soyleyin al diye bende 1 2 saate gonderirim sana laptop onerisi

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Acer in işlemcisi ,4 çekirdek 8 izlek,
Monsterin işlemcisi,6 çekirdek 12 izlek,
Görkem in önerdiği Lenovo nun işlemcisi, 8 çekirdek 16 izlek.

Her ne kadar Görkem ,tek çekirdekte, Monsterin i7 10750H ı daha iyi yazsa da ,son ,güncellenmiş cinebench (işlemci gücü) testi, gözünden kaçmış sanırım. Lenovoda ki 4800H ,tek çekirdekte de iyi,çoklu çekirdekte zaten açık ara, çok önde.Alıntıdır. Cpumonkey.com.

Ekran Alıntısı.PNG

Uzun lafın kısası,ben de Lenovo 'yu öneririm.

ilkerx1907

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ve sunu soylemek istiyorum baya yolculuk yapacakmis galiba bu tur seylere dayanikli olmali o yuzden monsterin iyi olmayan kasali modellerini onermeyen ha kasasi iyidir o zaman soyleyin al diye bende 1 2 saate gonderirim sana laptop onerisi
Kasasının o kadar sağlam olmasına gerek yok. Uçakta ya da arabada çantanın içinde duracak önemli olan performansı

AnaBacıVokke

Asistan
Reaksiyon puanı
193
Monster öneren insanlar var kafayı yersin çok kalitesiz monster

ilkerx1907

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Acer in işlemcisi ,4 çekirdek 8 izlek,
Monsterin işlemcisi,6 çekirdek 12 izlek,
Görkem in önerdiği Lenovo nun işlemcisi, 8 çekirdek 16 izlek.

Her ne kadar Görkem ,tek çekirdekte, Monsterin i7 10750H ı daha iyi yazsa da ,son ,güncellenmiş cinebench (işlemci gücü) testi, gözünden kaçmış sanırım. Lenovoda ki 4800H ,tek çekirdekte de iyi,çoklu çekirdekte zaten açık ara çok önde.Alıntıdır. Cpumonkey.com.

Ekli dosyayı görüntüle 154010

Uzun lafın kısası,ben de Lenovo 'yu öneririm.
Teşekkür ederim. Şuan en mantıklı lenovo geliyor. Bir de sonradan ram ve ssd yükseltmek istersen anakartı ne kadar destekler lenovonun kendi forumunda yönetici bile cevaplayamıyor.

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,104
Kasasının o kadar sağlam olmasına gerek yok. Uçakta ya da arabada çantanın içinde duracak önemli olan performansı
Yok hocam çoğu modeli dayanıksız oluyor nadiren bazı modellerin malzeme kalitesi iyi oluyor benim önerilerim bunlar
@Görkem Say laptop işlerinden anlıyor ben ilk attığımı öneriyorum ama bu ısınma sorunu muhabbetleri var i7 10750h olan laptopu da alabilirsin burada Görkem abiye bırakıyorum

Bu arada bütçen 10k olursa bunu almanı öneririm Yönlendiriliyor hem gtx 1660 Ti hem 1tb ssd işlemcisi de güzel

Son düzenleme:

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Teşekkür ederim. Şuan en mantıklı lenovo geliyor. Bir de sonradan ram ve ssd yükseltmek istersen anakartı ne kadar destekler lenovonun kendi forumunda yönetici bile cevaplayamıyor.

2.ssd yuvası zaten var.

Fakat ram olayı bu oyun laptoplarında, max. 16 GB gördüm hep. Anakartların desteği varmı,yokmu(bence olması lazım),onu kesin öğrenmeye çalış.

Çünkü video,grafik işleri için 16 GB üstüne ihtiyaç duyabilirsin.

ilkerx1907

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Yok hocam çoğu modeli dayanıksız oluyor nadiren bazı modellerin malzeme kalitesi iyi oluyor benim önerilerim bunlar
@Görkem Say laptop işlerinden anlıyor ben ilk attığımı öneriyorum ama bu ısınma sorunu muhabbetleri var i7 10750h olan laptopu da alabilirsin burada Görkem abiye bırakıyorum

Bu arada bütçen 10k olursa bunu almanı öneririm Yönlendiriliyor hem gtx 1660 Ti hem 1tb ssd işlemcisi de güzel
Teşekkür ederim önerilerin için. İşlemcide AMD'ye yöneleceğim çok çekirdek performansı çok iyi. Omen'in özellikleri @Görkem Say ın önerdiği Lenovo ile aynı neredeyse. Ama HP 1000 TL daha fazla.

2.ssd yuvası zaten var.

Fakat ram olayı bu oyun laptoplarında, max. 16 GB gördüm hep. Anakartların desteği varmı,yokmu(bence olması lazım),onu kesin öğrenmeye çalış.

Çünkü video,grafik işleri için 16 GB üstüne ihtiyaç duyabilirsin.
Hepsiburada ürün danışmanına sordum şimdi. 32gb ram destekliyormuş. 2. sata portununda 1tb kadar desteği varmış.

CraYen

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,005
İkisi de değil. Lenovo, MSI daha iyi bir tercihdir. Monster Laptoplar genellikle çok ısınıyor. Acer de her açıdan kötü.

AnaBacıVokke

Asistan
Reaksiyon puanı
193
İşte bunu yazanlar tamamen Monster haterları
Hater deyilim sadece önermiyorum cihazları kalitesiz kasa clevo kalitesiz ekran paneli kalitesiz ölü piksel ışık sızmaları ısınma sorunları cabası sorunsuz modeli yok demiyorum var ama 10 monsterdan 8i servise gidiyorsa o markayı tavsiye etmem ben

CraYen

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,005
Hater deyilim sadece önermiyorum cihazları kalitesiz kasa clevo kalitesiz ekran paneli kalitesiz ölü piksel ışık sızmaları ısınma sorunları cabası sorunsuz modeli yok demiyorum var ama 10 monsterdan 8i servise gidiyorsa o markayı tavsiye etmem ben
O kadar var mıymış ya? Ben o kadar değil diye biliyorum.

AnaBacıVokke

Asistan
Reaksiyon puanı
193
O kadar var mıymış ya? Ben o kadar değil diye biliyorum.
araştır bak görürsün monster cihazlar servisten çıkmıyor adamlar servisimizi iyi diye övünüyor tam olarak bruh moment yani ben bir markayı servisi iyi diye almam servise gitmesin diye alırım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...