Ablamın gördüğü şey neydi?

Scalh

Doçent
Reaksiyon puanı
273
Merhaba arkadaşlar, 3 gün önce babaannem vefat etti (müsaitseniz bir Fatiha okursanız çok makbule geçer). 2 gün sonra ablam bir rüya gördü. Babaannem rüyasında uzun saçlıymış, bembeyaz ve göğsünde yeşil çiçek ve yaprak desenleri olan bir elbise giymiş. Ablam, anne başım çok ağrıyor demiş. O da ağlamayın, benim de başımı ağrıttınız demiş. Ertesi gün mevlit okunurken, ablam babaannemi tekrar görmüş. Ama uyanıkken. Onun ağzından anlatıyorum.

----------
Çok yorgundum, gözlerimi dinlendirmek için kapadım ama uyumuyordum. Birkaç dakika sonra babaannemin sesini duydum. "Güzel kızım, sürmeli kızım..." Daha sonra elini yüzümde hissettim. Gözlerimi açtım, karşımda pembe, çiçekli elbiseler giymiş, bana gel kızım, gel dedi. Bir yanımda babaannemin sesi, bir yanımda Kur'an sesi. Korktum, hiç ses etmedim. Sonra annemi çağırdım, daha sonra babaannem gözden kayboldu.
----------

Ve değişik bir korku hissediyorum diyor, sanki karanlıkta bir şey varmış gibi, siz gelince geçiyor diyor.

Bunu neye yormalıyız arkadaşlar manası nedir bunun?

Son düzenleme:

Mustafa Deliktaş

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,244
Bence dini yorum gücü kuvvetli birine danışın bu konuyu. babaannene allah rahmet eylesin

M

Murat Burç

SDN Okuru
Psikolojik bence . Babaannenin vefatına(Allah rahmet eylesin) çok üzüldüyse beyni oyun oynuyordur.

mirinkirin

Doçent
Reaksiyon puanı
358
İnsanın mezardan çıkıp bir yerlere uğradığına dair sağlam bir kaynaktan bir şey okuduğumu hatırlamıyorum.
Gözlerimi kapattım ama uyumuyordum dediğine göre kısa süreli uyumuş olması mümkündür.
İnsan kendisini şartlarsa böyle şeyler olması beklenebilir, meselâ bazı toplumlarda ölümünün 40. gecesi eşinin rüyasına gireceği söylenir, eşi ölen insan kendisini buna şartlar ve gerçekten de 40. gecesi rüyasında görür, gördüğü için de bu inanış daha da yaygınlaşır.
Korkacak bir şey yok, insanların bir çoğu geceleri mezarlığa gitmekten korkar meselâ, ölüler insana zarar veremez. Ölülerden çok dirilerden korkmak gerekli. Allah rahmet etsin.

Scalh

Doçent
Reaksiyon puanı
273
İnsanın mezardan çıkıp bir yerlere uğradığına dair sağlam bir kaynaktan bir şey okuduğumu hatırlamıyorum.
Gözlerimi kapattım ama uyumuyordum dediğine göre kısa süreli uyumuş olması mümkündür.
İnsan kendisini şartlarsa böyle şeyler olması beklenebilir, meselâ bazı toplumlarda ölümünün 40. gecesi eşinin rüyasına gireceği söylenir, eşi ölen insan kendisini buna şartlar ve gerçekten de 40. gecesi rüyasında görür, gördüğü için de bu inanış daha da yaygınlaşır.
Korkacak bir şey yok, insanların bir çoğu geceleri mezarlığa gitmekten korkar meselâ, ölüler insana zarar veremez. Ölülerden çok dirilerden korkmak gerekli. Allah rahmet etsin.
Hocam görüntü gözü kapalıyken yokmuş açınca gelmiş. Daha sonra yanına gitmeyince de oradan uzaklaşmış. Her şeyi dine bağlamayı sevmem. Sizce bu bir sanrı mı yoksa başka bir şey mi? Babamın, o alkarısı (albastı, Çarşamba karısı) dediğini duymuştum.

lgsever

Profesör
Reaksiyon puanı
1,459
Merhaba arkadaşlar, 3 gün önce babaannem vefat etti (müsaitseniz bir Fatiha okursanız çok makbule geçer). 2 gün sonra ablam bir rüya gördü. Babaannem rüyasında uzun saçlıymış, bembeyaz ve göğsünde yeşil çiçek ve yaprak desenleri olan bir elbise giymiş. Ablam, anne başım çok ağrıyor demiş. O da ağlamayın, benim de başımı ağrıttınız demiş. Ertesi gün mevlit okunurken, ablam babaannemi tekrar görmüş. Ama uyanıkken. Onun ağzından anlatıyorum.

----------
Çok yorgundum, gözlerimi dinlendirmek için kapadım ama uyumuyordum. Birkaç dakika sonra babaannemin sesini duydum. "Güzel kızım, sürmeli kızım..." Daha sonra elini yüzümde hissettim. Gözlerimi açtım, karşımda pembe, çiçekli elbiseler giymiş, bana gel kızım, gel dedi. Bir yanımda babaannemin sesi, bir yanımda Kur'an sesi. Korktum, hiç ses etmedim. Sonra annemi çağırdım, daha sonra babaannem gözden kayboldu.
----------

Ve değişik bir korku hissediyorum diyor, sanki karanlıkta bir şey varmış gibi, siz gelince geçiyor diyor.

Bunu neye yormalıyız arkadaşlar manası nedir bunun?
Bak benide korkuttun şimdi :D

Anıl Bozkurt

Asistan
Reaksiyon puanı
23
psikoloğa gidin ilaç verir belki geçer Allah rahmet etsin.

Eski hesap22

Profesör
Reaksiyon puanı
801
Bu insan beyni ile alakalı olay bünyesine fazla geldiğinden beyni ona bu tür oyunlar oynuyor. Allah rahmet eylesin.

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544
Rüya hali 2 türlüdür.
Uyurken normal görülen ve uyanıkken görülen.

Bir dahaki rüyalarını ne size anlatsın ne de siz gelip burda paylaşın çünkü rüyaları işin ehli olan rüya tabircisi birine anlatmak gerekir. Zira yanlış yorumlandımı rüya o halde kalır gider. Buna kişinin bile kalben yorum getirmemesi gerektiği söylenilir.

Rüyayı yorumlayabilicek güvenilir bir alime danışmanız daha doğru olacaktır.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
arkadaşım rüya haktır ama siz yine de tedbirli olun. gaipten sesler duymak, görüntüler görmek öle kolay açıklanabilecek bir durum değildir. ve dikkatli olun çünkü bu devam ederse ve rahatsız olursa ALLAH korusun hastalık da olabilir.

karanlıkta bişeyler geliyor gibi demesi korkutucu gelir insana, şizofreni ya da psikoz öncesi durumlara aman dikkat! Allah öle kötü hastalıklardan, şerlerden hepimizi korusun. ben moral bozmak için değil böyle bir durumdan da haberiniz olsun diye yazdım.