A71 mi, Mi9T mi ?

Kuntörcü

Öğrenci
26 Mart 2020
18
8
3
Yanlış dinlemişsin tekrar dinle akıcilıkta mi 9t yi övüyor ve dahi kamerada da
Mesaj otomatik birleştirildi:

Soruyu açan için eğer ekran ve pil istiyorsan a71 ama eğer akıcılık kamera ve tam ekran istiyorsan mi 9t al ben mi 9t aldım aklına takılan bı soru varsa sora bilirsin çok ta memnunun
hangi gazetede yazıyor diyo ona cevap olarak dedim videoda söylüyorlar diye

Erenist2020

Dekan
17 Şubat 2020
8,949
7,299
293
40
Bir kişinin düşüncesine takılıp konuşan insanlar var işte. Forumda kime söylesem "P30 Pro anca sarı rengi çekiyor" diyorlar. Bu kişiler bunları bu kadar fazla deyince p30 pro ile çekilen bir sürü fotoğrafı tek tek inceledim. Hiçbiri bana "Anca sarıyı çekiyor" denildiği kadar sarı gelmedi aksine çok beğendim p30 pro'nun fotoğraflarını. Merak ediyorum da bana bunu diyen kaç kişi gerçekten p30 pro fotoğraflarını tek tek inceledi?
P30 pro hdr bilgisi zayıf,renk doğruluğu konusunda yetersiz olan RYYB(red yellow yellow blue) isimli sensöre sahip.Eğer ingilizcen ve biraz teknoloji bilgin varsa bu sensörün sarımtrak fotoğraflar çektiğini ismindende anlaşılacağı üzere sarı renk tonlarını doğru verdiğini anlarsın.Fotoğraflara baktım diyorsun eğer tarafsızım diyorsan hardware plus mi note 10 vs P30 pro kamera kıyaslaması var.Bu kıyaslamayı izle.Burda fotoğraflara bakarken P30 pronun özellikle çektiği lahmacun fotoğrafına bak.???

Son düzenleme:

MuhammedAli07

Asistan
17 Eylül 2019
213
48
28
Hız istiyorsan mi9T nin arayüz hızı A71'in nerdeyse 2-3 katı çok rahat hareket edebiliyorsun telefonda. A71 de pek rahat hareket edemiyorsun.

Ara yüz performansı mi9t de çok daha iyi mediamarkt'da gördüm bu iki cihazı birbirlerine çok uzak değillerdi
(1 telefon vardı aralarında) kamerayı açtım modlar arasında geçiş yaptım (Aynı anda) mi9t aşırı hızlıydı bastığın an öbür moda geçiyordu ama A71 bir iki kere basınca anca geliyordu. Sonra ayarlara girdim mi9T yine çok çok hızlıydı bastığım her şeyi anında açtı. Ama A71 öyle değil mi9T den daha yavaş.

Ayrıca Xiaomi uzun yıl kullanımda güncelleme açısından daha iyi.

A71 düz Süper Amoled ekran kullanmıyor mu?
Süper Amoled Plus karşılaştırma sitesinden ekran özelliklerine bakabilirsin

ardabasqann

Asistan
26 Mart 2020
113
39
28
18
Hız istiyorsan mi9T nin arayüz hızı A71'in nerdeyse 2-3 katı çok rahat hareket edebiliyorsun telefonda. A71 de pek rahat hareket edemiyorsun.

Ara yüz performansı mi9t de çok daha iyi mediamarkt'da gördüm bu iki cihazı birbirlerine çok uzak değillerdi
(1 telefon vardı aralarında) kamerayı açtım modlar arasında geçiş yaptım (Aynı anda) mi9t aşırı hızlıydı bastığın an öbür moda geçiyordu ama A71 bir iki kere basınca anca geliyordu. Sonra ayarlara girdim mi9T yine çok çok hızlıydı bastığım her şeyi anında açtı. Ama A71 öyle değil mi9T den daha yavaş.

Ayrıca Xiaomi uzun yıl kullanımda güncelleme açısından daha iyi.

A71 düz Süper Amoled ekran kullanmıyor mu?
animasyon süresini kısınca o da hızlanıyor diye biliyorum

24 Şubat 2020
6,631
6,381
293
Animasyonların açılma hızı değil arayüz hızı mesela kamera modları arası geçiş, ayarlarda gezerken aniden bir şeye tıkladığın zaman ne kadar hızlı açtığı. Mi9T de daha hızlı.

ardabasqann

Asistan
26 Mart 2020
113
39
28
18
Animasyonların açılma hızı değil arayüz hızı mesela kamera modları arası geçiş, ayarlarda gezerken aniden bir şeye tıkladığın zaman ne kadar hızlı açtığı. Mi9T de daha hızlı.
bnm için kamera modunda gezmekte sıkıntı yok ama a71 daha güncel ve büyük ztm mi9t 128gb lik olanı da aynı fiyat o yüzden alabilrisem a71 alamazsam mi9t 64gb alırım artık