A71 mi, Mi9T mi ?

Ronen7282

Öğrenci
20 Şubat 2020
29
6
3
24
kamera rezalet özellikle gece modu , telefonun kendi uygulamalarıyla işletim sistemi çok ram yiyor şarj dayanmıyor, 4 GBı hep dolu o yüzden 8 değilde 4gb ramli telefon almışsın gibi düşün, forumda konu açtım sordum herkes 9t yerine A71 al dedi, aldım aldıktan sonra farkettimki forumda al diyen kimse eline A71 i almamış
Ben de a 71 almayı düşünüyordum şuan kararsız kaldım.

24 Şubat 2020
6,631
6,381
293
Oyun oynamıyorum. 3-4 yıl götürecek telefon arıyorum. Hızlı beni üzmeyecek. A71 ide Mi9T iel aynı fiyat sayın. Yazın alıcam. Mİ9T Alırsam 128gblik
Hız istiyorsan mi9T nin arayüz hızı A71'in nerdeyse 2-3 katı çok rahat hareket edebiliyorsun telefonda. A71 de pek rahat hareket edemiyorsun.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ara yüz performansı mi9t de çok daha iyi mediamarkt'da gördüm bu iki cihazı birbirlerine çok uzak değillerdi
(1 telefon vardı aralarında) kamerayı açtım modlar arasında geçiş yaptım (Aynı anda) mi9t aşırı hızlıydı bastığın an öbür moda geçiyordu ama A71 bir iki kere basınca anca geliyordu. Sonra ayarlara girdim mi9T yine çok çok hızlıydı bastığım her şeyi anında açtı. Ama A71 öyle değil mi9T den daha yavaş.

Ayrıca Xiaomi uzun yıl kullanımda güncelleme açısından daha iyi.

A71 Süper Amoled Plus ekran uzun batarya ömrü hızlı şarj i yüksek on kamera 4k çekim yapıyor
A71 düz Süper Amoled ekran kullanmıyor mu?

Son düzenleme:

Erenist2020

Dekan
17 Şubat 2020
8,949
7,299
293
40
Hız istiyorsan mi9T nin arayüz hızı A71'in nerdeyse 2-3 katı çok rahat hareket edebiliyorsun telefonda. A71 de pek rahat hareket edemiyorsun.

Ara yüz performansı mi9t de çok daha iyi mediamarkt'da gördüm bu iki cihazı birbirlerine çok uzak değillerdi
(1 telefon vardı aralarında) kamerayı açtım modlar arasında geçiş yaptım (Aynı anda) mi9t aşırı hızlıydı bastığın an öbür moda geçiyordu ama A71 bir iki kere basınca anca geliyordu. Sonra ayarlara girdim mi9T yine çok çok hızlıydı bastığım her şeyi anında açtı. Ama A71 öyle değil mi9T den daha yavaş.

Ayrıca Xiaomi uzun yıl kullanımda güncelleme açısından daha iyi.

A71 düz Süper Amoled ekran kullanmıyor mu?
Mi9t arayüz hızı A71 den daha iyi ??? hangi gazete yazıyor? A71 i teknosada inceledim.A71 Samsung'un orta seviyede en iyi cihazı ve android de akıcılık istiyorsan ilk yapman gereken animasyonları 0,5x yapmaktır.A71 de animasyon ayarını yaptığında cihaz zaten akıcıyken dahada akıcı oluyor.

Mali654987

Doçent
7 Mart 2020
813
379
63
24
hocam mi9t de hafıza kartı desteği yok ben de almayı düşünüyorum ama bu yön beni çok üzdü hala araştırıyorum

24 Şubat 2020
6,631
6,381
293
Mi9t arayüz hızı A71 den daha iyi ??? hangi gazete yazıyor? A71 i teknosada inceledim.A71 Samsung'un orta seviyede en iyi cihazı ve android de akıcılık istiyorsan ilk yapman gereken animasyonları 0,5x yapmaktır.A71 de animasyon ayarını yaptığında cihaz zaten akıcıyken dahada akıcı oluyor.
Zaten akıcıyken mi?

Lütfen marka fan-boy'luğunuzu bir kenara bırakarak yazın. Animasyonları 0.5x yaparsanız zaten daha hızlı olur cihaz. Burada ayarlarla oynayarak, her cihazı birbirinden daha iyi yaparsınız zaten. Ayrıca ayarlarla oynayarak da hiç bir karşılaştırma yapamazsınız. Hangi kamera testinde fotoğrafta kötü çıkacak yere müdahale ettiklerini gördünüz? Aksine "Hiç bir şekilde müdahale etmedik kamerayı açtığımız gibi çektik." diye belirtiyorlar. Eğer iki cihazın ara yüz hızını karşılaştırıyorsanız hiç bir şeye müdahale etmemeniz gerekiyor, bilmiyorum söylememe gerek var mı, ki eğer her hangi bir ayarla oynuyorsanız bu tamamen marka fan-boy'luğu.

hocam mi9t de hafıza kartı desteği yok ben de almayı düşünüyorum ama bu yön beni çok üzdü hala araştırıyorum
Mi9T'nin 128 gb versiyonu A71'den daha düşük bir fiyata satılıyor.

Kuntörcü

Öğrenci
26 Mart 2020
18
8
3
dün yayınlanan videoda Furkan söyledi

ahmettaha111

Doçent
30 Ağustos 2017
901
87
28
52
Yanlış dinlemişsin tekrar dinle akıcilıkta mi 9t yi övüyor ve dahi kamerada da

Soruyu açan için eğer ekran ve pil istiyorsan a71 ama eğer akıcılık kamera ve tam ekran istiyorsan mi 9t al ben mi 9t aldım aklına takılan bı soru varsa sora bilirsin çok ta memnunun

Erenist2020

Dekan
17 Şubat 2020
8,949
7,299
293
40
Zaten akıcıyken mi?

Lütfen marka fan-boy'luğunuzu bir kenara bırakarak yazın. Animasyonları 0.5x yaparsanız zaten daha hızlı olur cihaz. Burada ayarlarla oynayarak, her cihazı birbirinden daha iyi yaparsınız zaten. Ayrıca ayarlarla oynayarak da hiç bir karşılaştırma yapamazsınız. Hangi kamera testinde fotoğrafta kötü çıkacak yere müdahale ettiklerini gördünüz? Aksine "Hiç bir şekilde müdahale etmedik kamerayı açtığımız gibi çektik." diye belirtiyorlar. Eğer iki cihazın ara yüz hızını karşılaştırıyorsanız hiç bir şeye müdahale etmemeniz gerekiyor, bilmiyorum söylememe gerek var mı, ki eğer her hangi bir ayarla oynuyorsanız bu tamamen marka fan-boy'luğu.

Mi9T'nin 128 gb versiyonu A71'den daha düşük bir fiyata satılıyor.
Güzel kardeşim ikisinide teknosada inceledim.Akıcılık olarak ikiside üç aşağı beş yukarı aynı.Fanboyluk yaptığım yok iki cihazıda biliyorum.

Erenist2020

Dekan
17 Şubat 2020
8,949
7,299
293
40
Aynı Furkan A71 arka kamerasının renk doğruluğu konusunda iyi olduğunu söyledi.Shiftdelete kanalının incelemelerine yüzde yüz güvenmiyorum.

Sdn video incelemesi öyle demiyor ve bu böyle 5 dk ile olacak iş değil adam günlerce kullanıyor
Sdn nin yaptığı incelemeyi bana anlatmayın.P30 pro ile iphone 11 i kıyaslayıp sarımtrak fotoğraflar çeken P30 proyu göklere çıkartanda bu incelemeyi yapan kişi.O yüzden bana Sdn inceleme yorumuyla gelmeyin.

ahmettaha111

Doçent
30 Ağustos 2017
901
87
28
52
Aynı Furkan A71 arka kamerasının renk doğruluğu konusunda iyi olduğunu söyledi.SA

Aynı Furkan A71 arka kamerasının renk doğruluğu konusunda iyi olduğunu söyledi.Shiftdelete kanalının incelemelerine yüzde yüz güvenmiyorum.

Sdn nin yaptığı incelemeyi bana anlatmayın.P30 pro ile iphone 11 i kıyaslayıp sarımtrak fotoğraflar çeken P30 proyu göklere çıkartanda bu incelemeyi yapan kişi.O yüzden bana Sdn inceleme yorumuyla gelmeyin.
Yanlız p30 pro yy öven sadece sdn değil başta dxomark ve çok kullanıcı övdü sana kötü geldi diye kötü olmaz yada videolar kötü olmaz

Yanlız p30 pro yy öven sadece sdn değil başta dxomark ve çok kullanıcı övdü sana kötü geldi diye kötü olmaz yada videolar kötü olmaz
Belliko fanboysun

Erenist2020

Dekan
17 Şubat 2020
8,949
7,299
293
40

Belliko fanboysun
Fanboy falan değilim.A71 ide kullandım,mi9t yide iki cihazda kendi segmentinde güzel.Ben koronavirüsten sonra çinli markalardan soğudum.Giriş seviyesi dışında (oda mecburi o seviyelerde Samsung iyi değil) çinli marka önermiyorum.

24 Şubat 2020
6,631
6,381
293
SDN'nin incelemelerini karıştırmayın, konuştuğumuz şey deneyimimiz olsun. Telefonu incelerken ne düşündüğümüz olsun. SDN'nin incelemesini karıştırırsanız "SDN'den duyup bize bir şeyler savunuyor" algısı oluşuyor. Lütfen hiçbir şeyi karıştırmayın deneyimleriniz ile yazın.

Webhead

Dekan
Cezalı
4 Şubat 2014
7,652
4,547
1,358
26
SDN'nin incelemelerini karıştırmayın, konuştuğumuz şey deneyimimiz olsun. Telefonu incelerken ne düşündüğümüz olsun. SDN'nin incelemesini karıştırırsanız "SDN'den duyup bize bir şeyler savunuyor" algısı oluşuyor. Lütfen hiçbir şeyi karıştırmayın deneyimleriniz ile yazın.
o yüzden ben HWP Sizin Görüşünüz video serisini izlemelerini öneririm

Barış Bayraktar

Profesör
5 Eylül 2015
3,477
628
293
25
Eğer kamera önemliyse Mi 9T öneririm. Kasa kalitesi ve kamera olarak Mi 9T önde ancak A71 kamerası da üzmez tipik bir orta seviye telefon kamerası zaten.

24 Şubat 2020
6,631
6,381
293

Bir kişinin düşüncesine takılıp konuşan insanlar var işte. Forumda kime söylesem "P30 Pro anca sarı rengi çekiyor" diyorlar. Bu kişiler bunları bu kadar fazla deyince p30 pro ile çekilen bir sürü fotoğrafı tek tek inceledim. Hiçbiri bana "Anca sarıyı çekiyor" denildiği kadar sarı gelmedi aksine çok beğendim p30 pro'nun fotoğraflarını. Merak ediyorum da bana bunu diyen kaç kişi gerçekten p30 pro fotoğraflarını tek tek inceledi?

ahmettaha111

Doçent
30 Ağustos 2017
901
87
28
52
Bir kişinin düşüncesine takılıp konuşan insanlar var işte. Forumda kime söylesem "P30 Pro anca sarı rengi çekiyor" diyorlar. Bu kişiler bunları bu kadar fazla deyince p30 pro ile çekilen bir sürü fotoğrafı tek tek inceledim. Hiçbiri bana "Anca sarıyı çekiyor" denildiği kadar sarı gelmedi aksine çok beğendim p30 pro'nun fotoğraflarını. Merak ediyorum da bana bunu diyen kaç kişi gerçekten p30 pro fotoğraflarını tek tek inceledi?
Dediğin gibi bende baktım çokta güzel çekiyor arkadaş fanboy ve dediğin gibi başka larının düşünceleriyle gelmiş belli