9. Sinif tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

BerkerK

Asistan
Reaksiyon puanı
44
Ailem benden hep "derslerine çalış, sınavlara çalış, İyi not al" gibi şeyler bekledi. Bu güne kadar notlarımı her zaman en üstte tutmaya çalıştım ama emeğimin karşılığını alamadığımı düşünüyorum. Zaten LGS gibi zor bir sınavdan çıktık. Acaba derslere biraz ara verip hobim olan video-montaj işine biraz ağırlık mı versem? Bu arada ileride bilgisayar mühendisi olmak istiyorum.

Drangleic

Müdavim
Reaksiyon puanı
263
Kesinlikle dersi derste dinle eve gelincede min 1 saatini derslerine ayır sonra istediğini yap 11. Sınıfa geldiğinde ise artık ağırlık vermen gereken zaman gelmiş demektir eksik ne kadar konun varsa hepsini tamamlamaya bak ki sınav senesi hem işin kolaylaşsın hemde kendini psikolojik olarak rahat hisset. Benim yaptığım en büyük hata lise ortamının büyüsüne kapılıp 3 seneyi hep sınav gecesi çalışmalarıyla geçirmekti son sene geldiğinde ise büyük sıkıntı çekiyorsun ve eskisi gibi tatlı olmuyor hiçbir şey bunu sakın unutma lise hayatını dolu dolu yaşa ama derslerini sakın ihmal etme belki ilk 2 sene eşek gibi çalışmana gerek yok yeteri kadar çalışıp eğlenmene bakabilirisin ama alan seçtikten sonra çok daha sıkı çalışmalısın. He birde ekleyeyim benim için hayatımın en hızlı geçen dönemi lise oldu :)

erentcolak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
26
Şu an üniversite 4. sınıf öğrencisiyim ve en çok pişman olduğum noktalardan biri lise yıllarını boş geçirmiş olmam. Burada ders anlamında bir verimsizlikten bahsetmiyorum, kültürel ve entelektüel birikim anlamında lise yılları bana kalırsa kesinlikle değerlendirilmeli. Drangleic'in de ifade etmeye çalıştığı gibi gezin, eğlenin, kişisel gelişiminiz için çabalayın fakat dersleri de ihmal etmeyin. Türkiye standartlarında iyi bir üniversitede okumak adına her ne kadar bazen saçma gibi gelse de lise sıralarında alınan dersler doğrudan etken. O nedenle dersler göz ardı edilmemeli derim :)

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,306
Ailem benden hep "derslerine çalış, sınavlara çalış, İyi not al" gibi şeyler bekledi. Bu güne kadar notlarımı her zaman en üstte tutmaya çalıştım ama emeğimin karşılığını alamadığımı düşünüyorum. Zaten LGS gibi zor bir sınavdan çıktık. Acaba derslere biraz ara verip hobim olan video-montaj işine biraz ağırlık mı versem? Bu arada ileride bilgisayar mühendisi olmak istiyorum.
Hiçbir zaman derslerini aksatmaman gerekiyor özellikte sözelde, sayısalda ve yabancı dilde.
Meslek öğrenmek çok zor değil fakat şunu unutma ki büyük iş yerlerine üniversite diplomasız çalışan almıyorlar.

Gökçe Asena

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,127
Asla yılmayın. Olmaz diye düşünmeyin. Ne kadar emek verirseniz karşılığınıda o kadar çok görürsünüz. Bu sizi hobilerinizden de alıkoymasın :)

Son mesajlar