9 Adet Kullanışlı Seo Tekniği ve Seo İpuçları

Bu konuyu okuyanlar

mtasdemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arama motorlarında yükselmek istiyorsanız ve bir internet siteniz varsa, bu yazıyı okumanızda fayda var. Sizlere bu yazımda arama motorlarında optimizasyonu için kullanılabilecek, yani seo için kullanılabilecek 21 adet ipucunu sizler için hazırladım… Her şeyden önce şunu unutmayın. SEO sabır gerektirir ve adım adım ilerleme ister. Asla 1-2 gün içerisinde istediğiniz sonuca ulaşamazsınız… Haydi başlayalım :

1- Seo Uzun Zamanlı Bir Süreçtir :

Seo yaparken ilk olarak şunu bilin. 1 hafta içerisinde istediğim anahtar kelimede (rekabet düzeyine bağlı) birinci veya ikinci sayfaya gelmeyi aklınızdan geçirmeyin. Tekrar vurguluyorum; SEO kısa zamanlı bir süreç değildir… Bir bebek büyütmek gibidir Google’da siteyi yükseltmek. Site hiç bir zaman bir anda yukarıya çıkmaz.

2- WordPress Kullanın :

Ben websiteler için bir içerik kontrol sistemi olarak WordPress kullanmalarını tavsiye ediyorum. Çünkü WordPress açık kaynak kodlu ve çok yönlü bir sistem. Yüklediğiniz eklentiler ile websiteniz içerisinde çok yönlü değişiklikler ve güncellemeler yapmanız mümkün. WordPress tabanlı bir sitenizde kullanmanız gereken önemli eklentiler aşağıdaki gibidir.

Google XML Sitemaps
Yoast
Wp Social Seo Booster
Author Hreview
Canonical Link
Baw Google Image
Akismet
Digg Digg vs…

Bunları eklenti olarak kurarak ilk etaptaki önemli aşamayı geçmiş olacaksınız…

3- İçerikleriniz Özgün Olsun :

Google için en önemli olan şey içeriktir. İçeriğiniz ne kadar özgünse, o kadar değerlisinizdir. Ve yine içeriğiniz ne kadar şematik, kaliteli ve içerik olarak doyurucu ise o kadar değerli olursunuz… Ayrıca şunu da unutmayın. Sahip olduğunuz site, sizin sitenizdir. Kimse kendi evinin çöplük olmasını istemez. Bu yüzden kaliteli bir şeyler sunun ki, sizde kaliteli olduğunuzu hissedin.

4- Kendinizi Geliştirin ve Seo bilginizi artırın :

Seo hakkında pek çok yazı yazan site var. Değerli siteleri bulmak istiyorsanız zaten Google’aseo makaleleri yazın. Google size cevap verecektir. Otorite sitelerdeki makaleleri okuyarak, bilgilerinizi artırıp daha etkili işler yapabilirsiniz. Kaliteli bilgi, kaliteli sonuçlar doğrurur. Bunu unutmayın sakın

5- Web siteniz alakalı özgün makaleler hazırlayarak bunları Web 2.0 sitelere kaydedin :

Tanıtım yazılarını Google çok sever. Web siteniz ile alakalı tanıtım yazıları hazırlayın… 300-400 kelimelik tanıtım yazıları ile web sitenizi tanıtarak ve istediğiniz anahtar kelimeye link vererek üst sıralara çıkmanız mümkün. Bunu 2-3 gün aralıklar ile yapın ve her makale içerisinde sadece 1 adet link verin. Makalelerin altına “Daha Fazlasına Ulaşmak İçin Tıklayın” tarzı teşvik kelimeleri geçirin. Semantik seo’da önemli bir kavramdır bu…

6- Yazdığınız Yazılarda İlişkili Çıkış Linkleri Kullanın :

Makalenizi bitirip yayımlamadan önce bir göz atın. Makale içerisinde 2-3 kelimeden oluşan bir kelime grubu varsa bu kelimeye link verin.. Link verdiğiniz kelimelerin orjinal ve uzun olmasına dikkat edin. Genel mantık olarak; uzun kelime gruplarına verilen linkler daha dikkat çekicidir.

7- Bookmark Sitelerine Sitenizi Kısaca Tanıtarak, Sitenizi Kayıt Edin

Bookmark siteleri önemlidir. Bookmark sitelerine sitenizi kaydetmeniz, backlink alımlarında büyük önem arz eder. İnternetten “bookmark websites” veya “bookmark pligg websites” diye araştırın ve çeşitli websitelerine sitenizi kayıt edin…

8- PDF backlinkler alın

Online döküman yayımlama sitelerine tanıtım yazılarınızı ekleyin ve o sitelerden backlink alın. Her backlink kuralında olduğu gibi bunu da 2-3 günde bir sefer tekrarlayın. PDF backlinkler değerli backlinklerdir… Yine aynı şekilde bookmark sitesinde olduğu gibi internetten araştırarak bu siteleri bulabilmeniz mümkündür.

9- EDU ve GOV sitelerden üyelikler açarak buradan backlinkler alın

Edu ve Gov siteler Google gözünde en değerli sitelerdir. Çünkü bu siteler resmi sitelerdir. Sizde bu tarz sitelerin forum sayfaları varsa veya doğrudan üye olabilme şansınız varsa, bu sitelere kayıt olup backlink alın. Bu işlemi de yine yukarıda bahsettiğim zaman aralıklarında yapın…

Sonuç :

Websitenizi üst sıralara çıkarmak istiyorsanız, biraz çaba sarfetmeniz gerekmekte. Tabi reklamlara para vermek istemiyorsanız bu durum geçerli. Her yerde reklam verebilirsiniz… Google reklam ve Facebook reklam gibi. Seo ise adım adım ilerlemek gerektirir. Yazdıklarımı okuduğunuz için çok teşekkür ederim… Bir başka yazımda görülmek üzere…

Kaynak için Tıklayın!

tarzzamani

Asistan
Reaksiyon puanı
35
Wordpress eklentileri ile güzel iç seo yapılabilir. Tabi biraz ufak kodlarda bilmek gerek ama dış seo da önemli.

Tigasan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Backlink Almak için Yahoo Answer Kullanabilirsiniz, Hit olarak oldukça güzel