Öneri 8000 TL Masaüstü Sistem Önerisi

Bu konuyu okuyanlar

durmayann

Profesör
Reaksiyon puanı
3,203
Yaklaşık bir ay önce de konu açmıştım bu sefer masaüstü soruyorum. Ortalama 8000 TL ye oyunlarda üzmeyecek, ileriye dönük bir sistem linki bırakırmısınız?

Oyun dediğimde maksimum Steam Pubg olabilir ya da Forza Horizon 4.

Aklımda da bayağıdır şu sistem var, sizce nasıl alınır mı?

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Monitörsüz ,demi.

iyi biri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Yaklaşık bir ay önce de konu açmıştım bu sefer masaüstü soruyorum. Ortalama 8000 TL ye oyunlarda üzmeyecek, ileriye dönük bir sistem linki bırakırmısınız?

GTX 1650 ve 4 GB belleği var yanlış görmedi isem? söylediğiniz oyunları çalıştırır hatta diğerlerini de çalıştırması lazım bütün detay görüntüleri açmadan çünkü GPU GTX 1600 ile aynı olması lazım ve aynı zamanda çıkmış bir kart olmalı? Eğer böyle ise her oyunu oynarsınız çünkü benim ekran kartım Msi Radeon RX 580 Armor 8 GB oc yani bunun GTX 1600 ile aynı seviyede bir kart olduğunu söylüyorlardı. İşlemci Amd Ryzen bunun ana kartı da iyi bir ana kart olmalı ki randıman alabilesiniz. Tomahawk Max veya 450B olanlardan birisi olabilir, hangisi diye sorarsanız detaylı olarak araştırmadım. Ana kartlarda bellekler ile işlemci uyumu önemlidir hem ana kart ile uyumu hem işlemci ile uyumu yani işlemci engelleme koyup düşük MHZ bellek hızına çalışmasına sebep olmamalıdır ve ana kartlar hangi marka MHZ ve GB belleklerle uyumludur ana kart sitesinde üretici bu bilgileri paylaşır, eğer bunlara dikkat etmezseniz sorun çıkabilir.

Son düzenleme:

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096

Televizyon yada monitör var mı varsa konsol almanı öneririm ana amacın oyunsa
Oyun ders ve diğer işlerle de ilgilenecekseniz bilgisayar bakabilirim

durmayann

Profesör
Reaksiyon puanı
3,203
Televizyon yada monitör var mı varsa konsol almanı öneririm ana amacın oyunsa
Oyun ders ve diğer işlerle de ilgilenecekseniz bilgisayar bakabilirim
Konsolum var, hedefim bilgisayar.

hakancoskun4891

Profesör
Reaksiyon puanı
757
GTX 1650 ve 4 GB belleği var yanlış görmedi isem? söylediğiniz oyunları çalıştırır hatta diğerlerini de çalıştırması lazım bütün detay görüntüleri açmadan çünkü GPU GTX 1600 ile aynı olması lazım ve aynı zamanda çıkmış bir kart olmalı? Eğer böyle ise her oyunu oynarsınız çünkü benim ekran kartım Msi Radeon RX 580 Armor 8 GB oc yani bunun GTX 1600 ile aynı seviyede bir kart olduğunu söylüyorlardı. İşlemci Amd Ryzen bunun ana kartı da iyi bir ana kart olmalı ki randıman alabilesiniz. Tomahawk Max veya 450B olanlardan birisi olabilir, hangisi diye sorarsanız detaylı olarak araştırmadım. Ana kartlarda bellekler ile işlemci uyumu önemlidir hem ana kart ile uyumu hem işlemci ile uyumu yani işlemci engelleme koyup düşük MHZ bellek hızına çalışmasına sebep olmamalıdır ve ana kartlar hangi marka MHZ ve GB belleklerle uyumludur ana kart sitesinde üretici bu bilgileri paylaşır, eğer bunlara dikkat etmezseniz sorun çıkabilir.
1600 diye bir ekran kartı yok, 1600 bir ekran kartı serisi

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096

hakancoskun4891

Profesör
Reaksiyon puanı
757
Hocam Hepsiburada dan hazır sistem mı aldınız bu saçma sistemde ekran kartı yok işlemci i5 10400
Bu adam oyun odaklı istiyor neresinden bakarsan bak o sistem 7000 TL bile etmez
Aslında o sistemin fiyatı gayet normal(ram miktarı + windows 10 pro)

Son mesajlar