6S 64 GB kullanıyorum, 7Plus vs 8Plus hangisini önerirsiniz?

Bu konuyu okuyanlar

salihbuldur

Doçent
Reaksiyon puanı
168
11.2 10.3.3den daha mı iyi ya da bir eksiği var mı?

İos 10.3.3 ile kıyaslama yapamam ama en az onun kadar iyi oldu şuanda benim cihaz ama ilk ios 11 yayınlandığından beri en iyi sürüm 11.2 oldu bana göre
--- Gönderi Güncellendi ---
Salih Bey, Apple müşteri hizmetleri ile görüştüm. telefonunuzun güncellemelerini i tunes üzerinden gerçekleştirin. Son yayınlanan güncellemeler ile donma, takılma, kilitlenme gibi sorunların çözüldüğünü ve çözülmeye de devam edeceğini söyledi. Ben konuyu sanırım yanlış açmışım şuan ki kullandığım telefon 6S Plus, 6 değil. Güncellemeleri i tunes üzerinden yaptım, donmalar azaldı. Şimdilik üst model telefonlara geçmeme kararı aldım. 6-8 ay daha beklemede kalıp Apple attığı adımları izleyeceğim.

Android'ten çok çekmiş birisi olarak uzak durmayı seçiyorum. Tabi ki bu benim görüşüm. Son yayınlanan telefonlar sizinde dediğiniz gibi çok iyi olabilir. Ama benim düşüncem telefon modelleriyle değil, İOS'tan ayrılmamak ile ilgili. Yorumunuz için çok teşekkür ederim. I8 plus için uzun yıllar apple modelleri kullananların fikrini sorduğum da 8Plus'a geçmek gereksiz olarak görüyorlar. 7Plus'tan zaten bu hazı alırsın. Fazladan ücret verme diyorlar. Açıkcası benimde günümüzde ki gibi en son telefon bende olmalı gibi takıntılarım yok. Telefonun hakkını veren mantıksal yaklaşan biriyim. Çevremde hemen en son çıkanı gidip alanların telefon hakkında hiç bilgisi olmayıp yalnızca sosyal medya ve aramalar için kullanmaları gerçekten benim canımı çok sıkıyor. Gösteriş manalı hareketler maalesef.

Apple sürekli güncellemeleri itunes üzerinden yapmamızı öneriyor özellikle donma kasma yaşayan arkadaşlar en azından bir kere bu yöntemi deneseler hiçbir şey kayıp etmezler

berkaybz272

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Şuan için 11.2 gayet stabil akıcı ve performanslı. 5s çıkalı 4 seneyi geçti yazılımla beraber zaten bataryada yavaş yavaş kapasite kaybediyor onuda hesaba katın 6s içinde öyle o da 3 yıl oldu. Ama şu bir gerçek ios 11 ilk çıktığında çok sorunluydu kimse inkar etmez herhalde :D daha 11.3.3 veya 11.3.4 e kadar yolu var çok daha fazla stabil olacaktır ileride.
İlk 11 i yüklediğimde telefonu direk satmayı düşündüm sonradan 11.2 ile akıcı bir hale geldi ama 2018 zamları gelmeden değiştirmeyi düşünüyorum.

ufukceylan

Asistan
Reaksiyon puanı
84
İlk 11 i yüklediğimde telefonu direk satmayı düşündüm sonradan 11.2 ile akıcı bir hale geldi ama 2018 zamları gelmeden değiştirmeyi düşünüyorum.
Evet öyle bir durum var sanırım hemen hemen herşeye zam gelecek diyorlar her zaman ki gibi yeni senede yeni umutlar yeni başlangıçlar vs vs dileyip düşüneceğimize yeni zamların ne oalcağını düşünüp önlem almaya çalışıyoruz haklı olarak. Evet öyle bir ihtimal olduğu için değiştirmen mantıklı

YildiriMehmet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba, bende 6s - 64gb kullanıyordum, 8 plus aldım, senin yaşadığın problerin aynılarını yaşadım tercih ederken 7mi yoksa 8mi diye çok tereddüt ettim fakat şu an mutluyum. ev arkadaşım 7 plus kullanıyor ses, görüntü çok fark ediyor - hız konusunda 8 daha iyi ama yeni güncellemeler geldikçe daha da yavaşlayacaktır.

Carpatia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
merhaba, bende 6s - 64gb kullanıyordum, 8 plus aldım, senin yaşadığın problerin aynılarını yaşadım tercih ederken 7mi yoksa 8mi diye çok tereddüt ettim fakat şu an mutluyum. ev arkadaşım 7 plus kullanıyor ses, görüntü çok fark ediyor - hız konusunda 8 daha iyi ama yeni güncellemeler geldikçe daha da yavaşlayacaktır.

Mehmet Bey cevabınız için teşekkür ederim. 700TL farka değer diyorsunuz yani.
Evet öyle bir durum var sanırım hemen hemen herşeye zam gelecek diyorlar her zaman ki gibi yeni senede yeni umutlar yeni başlangıçlar vs vs dileyip düşüneceğimize yeni zamların ne oalcağını düşünüp önlem almaya çalışıyoruz haklı olarak. Evet öyle bir ihtimal olduğu için değiştirmen mantıklı

Ufuk Bey zammın çok fazla olacağını ben zannetmiyorum. Önemli olan bir kere paraya kıyarak Iphone almaktır. Daha sonra elindekini satıp üst modellere rahat geçilir. Çevremde Iphone'den başka telefon kullanan arkadaşları görüyorum 2 sene sonra elindeki markalara saydırıyorlar. Apple'nın pazarı öyle değil, gerek teknik servis olarak gerek de piyasa olarak güven veriyor.

F0UR BL3E

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Maddi durumun iyi ise iPhone 8 Plus önerim olacaktır ama yok ucu ucuna para yetiyor diyorsan hiç zorlama iPhone 7 Plus al fazla fark görünmüyor zaten