6000Tl ye oyuncu bligisayarı önerisi

CengizhanTr2007

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Arkadaşlar merhaba 6000tl bütçem ile oyuncu laptop u almak istiyorum fakat hangi bilgisayarı alacağım konusunda bir fikrim yok. Monster da böyle bir bilgisayar buldum Abra A5 V15.4.2 15,6" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook bu bilgisayar ets2 fs19 ve payday 2 kasmadan en yüksek ayarlarda açabilirmi? Monster tercih etmeyi düşünüyorum çünkü ömür boyu fan temizliği ve termal macun değişimi yaptıkları için ayrıca bu modelde Windows 10 yazılım olduğu için ekstra Windows almak zorunda kalmayacağım sizce bu bilgisayar bu fiyata değermi. Sizin önerebileceğiniz başka bir bilgisayar varmı içinde windows 10 yazılım ile? Toplama kasa almayı düşünmüyorum hem koyacak yerim yok hemde çok maliyetli monitördü klavyesiydi yazılımıydı vs uğraşmak istemiyorum ama set halinde Windows yazılımı kasa varsa bakabilirim

The Commander

Profesör
Reaksiyon puanı
1,338
O bilgisayar o fiyata değer onda bir sorun yok ama Windows yüklü olduğu için ekstradan 500 lira para veriyorsunuz ve bu mantıksız. Yüklemesi ve orjinal yapması hiçte zor değil. Bu konuda size yardımcı oluruz.
Gördüğünüz gibi bu bilgisayar ile sizin attığınızın tek farkı Windows olmaması ve aradaki fiyat farkı ortada. Siz ya bunu tercih edip bütçeden tasarruf edin ya da 6000 lira verebiliyorsanız üstüne 200 daha koyalım ve ekran kartı sizi daha uzun süre götürebilecek daha iyi bir laptop alalım. O modelde şu;
Bütçeniz el veriyorsa ikinci attığım modeli almanız çok daha iyi olacaktır.

CengizhanTr2007

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
O bilgisayar o fiyata değer onda bir sorun yok ama Windows yüklü olduğu için ekstradan 500 lira para veriyorsunuz ve bu mantıksız. Yüklemesi ve orjinal yapması hiçte zor değil. Bu konuda size yardımcı oluruz.
Gördüğünüz gibi bu bilgisayar ile sizin attığınızın tek farkı Windows olmaması ve aradaki fiyat farkı ortada. Siz ya bunu tercih edip bütçeden tasarruf edin ya da 6000 lira verebiliyorsanız üstüne 200 daha koyalım ve ekran kartı sizi daha uzun süre götürebilecek daha iyi bir laptop alalım. O modelde şu;
Şimdi sizin önerdiğiniz modele bir de600tl ye yakın Windows parası vericem ve 7000tl ye çıkıcak nerdeyse. Peki bu özelliklerde bir kasa toplasan monitör ve işçilik dahil ne kadar tutar ?

The Commander

Profesör
Reaksiyon puanı
1,338
Şimdi sizin önerdiğiniz modele bir de600tl ye yakın Windows parası vericem ve 7000tl ye çıkıcak nerdeyse. Peki bu özelliklerde bir kasa toplasan monitör ve işçilik dahil ne kadar tutar ?
600 lira Windows parası vermeyeceksiniz. Windows'u indirip flash bellek yardımıyla bilgisayara kuracaksınız. İnternetten yaklaşık 20 liraya bir key alacaksınız ve Windows hazır hale gelmiş olacak. Yani maliyeti 20 lira olan bir şeye o paraları vermek mantıksız zaten, bundan bahsediyorum. Hepimiz böyle yapıyoruz. Ben de Monster kullanıyorum örneğin. Bilgisayarımı satın aldım ve anlattığım yolla kullanıyorum. Yapmasıda gayet basit zaten.

CengizhanTr2007

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
https://www.casper.com.tr/excalibur...age_cpc&utm_campaign=excalibur_g770_nisan2020 bunu reklamlarda gördüm bununla biraz oynayarak Windows yazılımı ile ne kadara getirebiliriz ideal bir bilgisayar haline?
Mesaj otomatik birleştirildi:

600 lira Windows parası vermeyeceksiniz. Windows'u indirip flash bellek yardımıyla bilgisayara kuracaksınız. İnternetten yaklaşık 20 liraya bir key alacaksınız ve Windows hazır hale gelmiş olacak. Yani maliyeti 20 lira olan bir şeye o paraları vermek mantıksız zaten, bundan bahsediyorum. Hepimiz böyle yapıyoruz. Ben de Monster kullanıyorum örneğin. Bilgisayarımı satın aldım ve anlattığım yolla kullanıyorum. Yapmasıda gayet basit zaten.
Ben 20tl lık key lere güvenmiyorum hani sizde öyle çıkar bende farklı çıkar hani yasal olması daha iyi bence.

554950

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
5,865

CengizhanTr2007

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Online Alışveriş Sitesi, Türkiye’nin Trend Yolu | Trendyol bu Pro lisansı ama günemiyorum bilgisayara yüklerim iki gün sonra iş gelmesin başıma ?

The Commander

Profesör
Reaksiyon puanı
1,338

CengizhanTr2007

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Hiç bir sorun olmaz. Bilgisayar sahiplerinin en az %90'ı bu yolla kullanıyordur. İllegal bir yöntem değil. Crack atmıyoruz, orjinal keyi sisteme tanıtıyoruz aslında tek yapılan bu. Gerisini siz bilirsiniz.
Öyle yapmaya karar verdim peki bu bilgisayar mı daha iyidr yoksa sizin tavsiye ettiğiniz monster mı ? Casper Excalibur G770.9300-8UH0X i5-9300H 8 GB 256 GB SSD GTX1650 15.6" Full HD Notebook Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe büyük iht

Hiç bir sorun olmaz. Bilgisayar sahiplerinin en az %90'ı bu yolla kullanıyordur. İllegal bir yöntem değil. Crack atmıyoruz, orjinal keyi sisteme tanıtıyoruz aslında tek yapılan bu. Gerisini siz bilirsiniz.
Aklıma şimdi geldi benim şu an kullandığım bilgisayarda 64bit windows10 var şu an kullandığım bilgisayardaki Windows dosyalarını kopyalayıp flasha atsam diğer bilgisayara kursam iki bilgisayrdada Windows olur böyle bir şey yapabilir miyim ?

The Commander

Profesör
Reaksiyon puanı
1,338
Öyle yapmaya karar verdim peki bu bilgisayar mı daha iyidr yoksa sizin tavsiye ettiğiniz monster mı ? Casper Excalibur G770.9300-8UH0X i5-9300H 8 GB 256 GB SSD GTX1650 15.6" Full HD Notebook Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe büyük iht
Benim önerdiğim bu model attığınız Casper'dan daha iyi. Ayrıca Monster müşteri ilişkileri ve satış sonrası memnuniyet bakımındanda bence gayet iyi. Kendimde kullanıyorum ve memnunum. Yerinizde olsam attığım modeli satın alırdım.

Hayır. Kopyala yapıştır yöntemiyle Windows kuramazsınız. Böyle bir durum söz konusu değil.

CengizhanTr2007

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Benim önerdiğim bu model attığınız Casper'dan daha iyi. Ayrıca Monster müşteri ilişkileri ve satış sonrası memnuniyet bakımındanda bence gayet iyi. Kendimde kullanıyorum ve memnunum. Yerinizde olsam attığım modeli satın alırdım.

Hayır. Kopyala yapıştır yöntemiyle Windows kuramazsınız. Böyle bir durum söz konusu değil.
Peki teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için