6000 TL telefon önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Tahsin ogz

Asistan
Reaksiyon puanı
101
8k çekiyor 5000 mAh batarya 144 Hz ekran yenileme hızı tek eksiği amoled onada gerek yok zaten babası kullancak
Mesaj otomatik birleştirildi:

kamera önemli değil ayrıca performansı kim istemez alınabilecek en iyi tel demiş
arkadaşımın dediğine göre

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
8k çekiyor 5000 mAh batarya 144 Hz ekran yenileme hızı tek eksiği amoled onada gerek yok zaten babası kullancak
Xioami nasıl muhteşem bir firma değil mi? Rakamlarla sizlerin aklını anında çeliyor. Teknoloji rakamların işi değildir sevgili kardeşim. 8K hala beta sürecindeki bir teknolojidir. 144 dediğini de 90 ile ayırt edemezsin. İsterse 244 koysunlar. O yüzden yorum yaparken rakamları öne çıkarmamanı tavsiye ederim. Hiçbir şey ifade etmiyor çünkü. Pil de aynı şekilde. İstediği kadar kapasitesi büyük olsun, yazılımla desteklenmediği sürece bir hiçtir. Xioami deneyimi olan çoğu kişi de ne demek istediğimi anlar.

gayet mantıklı ama yazılım deteği bitiyor
3 yıl daha desteği var nereye bitiyor?

Tahsin ogz

Asistan
Reaksiyon puanı
101
Xioami nasıl muhteşem bir firma değil mi? Rakamlarla sizlerin aklını anında çeliyor. Teknoloji rakamların işi değildir sevgili kardeşim. 8K hala beta sürecindeki bir teknolojidir. 144 dediğini de 90 ile ayırt edemezsin. İsterse 244 koysunlar. O yüzden yorum yaparken rakamları öne çıkarmamanı tavsiye ederim. Hiçbir şey ifade etmiyor çünkü. Pil de aynı şekilde. İstediği kadar kapasitesi büyük olsun, yazılımla desteklenmediği sürece bir hiçtir. Xioami deneyimi olan çoğu kişi de ne demek istediğimi anlar.
Dostum bence çok abartıyorsunuz yazılım olarak berbat falan değil ekran kousunda haksızsın bence 60 tan ne farkı var o zaman burda rakam konuşuyorsun dersen de bunlar kullanıcı deneyimi ve bende denedim 60 hrz kasıyormuş gibi geliyor 144 kullandıktan sonra 8k günümüzün teknolojisi bende çok mükemmel demiyorum zaten günümüzde 4k içerikler bile daha yeni yeni sunuluyor

3 yıl daha desteği var nereye bitiyor?
Bu resmi bi açıklama değil nerden biliyorsun aceba

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768

benefe

8/6 Numara Oyuncusu
Discord Yetkilisi
Reaksiyon puanı
1,606
@tahsinogz38

Burası discord sunucusuna benzemez. Ben üyeleri 3 gramlık teknoloji bilgisi olanların eline bırakmam. Resmi açıklamayı da boynuna asarsın.

Konuyu açacağıma bin pişman oldum telefon aramayı bırak gerildim mesajları okurken kafam zaten allak bullak oldu

benefe

8/6 Numara Oyuncusu
Discord Yetkilisi
Reaksiyon puanı
1,606
Gerilmenize gerek yok. Yanlış bilgi paylaşımı forumda yasaktır. Bu da benim görevim. Üstünüze alınmayın.
Hiç bir şekilde yorum yapamadım Pc tarafı olsa hiç olmazsa kendim kafamda değerlendirip karara varırdım fakat telefon tarafında o kadar bilgili değilim
Şimdi siz s10 lite mı diyorsunuz
S20 veya reno 3 pro nasıl

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Hiç bir şekilde yorum yapamadım Pc tarafı olsa hiç olmazsa kendim kafamda değerlendirip karara varırdım fakat telefon tarafında o kadar bilgili değilim
S20 bana güven vermiyor şahsen. Exynos'un pil tüketimi de kötü olduğu için önermiyorum. Reno 3 Pro güzel ama S10 Lite daha memnun eder. Hem yazılım hem de donanım olarak.

benefe

8/6 Numara Oyuncusu
Discord Yetkilisi
Reaksiyon puanı
1,606
S20 bana güven vermiyor şahsen. Exynos'un pil tüketimi de kötü olduğu için önermiyorum. Reno 3 Pro güzel ama S10 Lite daha memnun eder. Hem yazılım hem de donanım olarak.
Tamamdır teşekkür ederim...

ömerim55

Profesör
Reaksiyon puanı
1,328
@grbzz Sen olsan ne seçerdin 6.000 TL ye android olarak
oppo alma da samsung ya da xiaomi alabilirsin ama bence apple 12 ya da 11 al

iphone 12 ya da 11 al kenara geç bence değer kaybı yaşamazsın hem bütçen de yüksek kameraları da bugün alacağın çoğu telefona kıyasla daha iyi .

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
11 7000 civarına var ancak o 1000tl yi hakediyor 6000 veren 7000de verir yani
Konu başlığını dikkatli okumanı tavsiye ederim.Adam babama telefon alacağız diyor.İphone almayı düşünmediğini yazmış.Adam 6000 TL ye android cihaz önerisi istiyor sen adama İphone öneriyorsun.İphone fanboyluğunu git başka yerde yap.

curssedfox

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
kesinlikle Galaxy Note 10 düşünmelisin..

Son düzenleyen moderatör:

ömerim55

Profesör
Reaksiyon puanı
1,328
Konu başlığını dikkatli okumanı tavsiye ederim.Adam babama telefon alacağız diyor.İphone almayı düşünmediğini yazmış.Adam 6000 TL ye android cihaz önerisi istiyor sen adama İphone öneriyorsun.İphone fanboyluğunu git başka yerde yap.
yanlış anlama fanboy değilim. ancak babasına alacağı telefonun onu uzun süre götürmesi lazım. bu konuda iphonelar androidden daha uzun güncelleme desteğine sahipler. eğer bu etkeni dikkate almazsak yeni samsung cihazlara yönelebilirsin . oppoyu öneremem çünkü istedikleri fiyatlara karşın yeterli özellikleri sunmuyorlar

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
yanlış anlama fanboy değilim. ancak babasına alacağı telefonun onu uzun süre götürmesi lazım. bu konuda iphonelar androidden daha uzun güncelleme desteğine sahipler. eğer bu etkeni dikkate almazsak yeni samsung cihazlara yönelebilirsin . oppoyu öneremem çünkü istedikleri fiyatlara karşın yeterli özellikleri sunmuyorlar
Gerçekten yazık sana.Teknolojiden anlamadığın o kadar belli oluyor ki.Bu forumda defalarca yazdım.Apple ın 5 yıl güncelleme vermesi bir avantaj değil yada İphoneları uzun ömürlü yapan güncellemeler değil işlemci-yazılım-donanım uyumudur.Apple 5 yıl güncellemeyi uygulamalar çalışsın diye veriyor.Apple ın kurduğu sistem bu.Android cihazlar bugün 2 yada 3 yıl güncelleme alıyor ama güncelleme desteğinin 2 yada 3 yıl sonra bitmesi cihazın yavaşlayacağı yada takılacağı anlamına gelmiyor.Bugün android amiral gemisi cihazlar düzgün kullanım ve fazla güncelleme yapılmadığı takdirde 5-6 yıl kullanan kişiyi memnun eder.İphonelar android amiral gemisi cihazlarla ya aynı zamanda pert olur belki 6 ay fazla gider.İddaa ettiğin gibi 2 yıl sonra android bir cihazın pert olma olayı 5-6 yıl önceydi.Apple ın 2 yıl önce güncelleme ile cihazları bozduğunu itiraf etmesine rağmen hala senin gibi fazla güncellemeyi avantaj sayan insanlar var.Bu insanlara sadece gülüyorum.

Son düzenleme:

ömerim55

Profesör
Reaksiyon puanı
1,328
Gerçekten yazık sana.Teknolojiden anlamadığın o kadar belli oluyor ki.Bu forumda defalarca yazdım.Apple ın 5 yıl güncelleme vermesi bir avantaj değil yada İphoneları uzun ömürlü yapan güncellemeler değil işlemci-yazılım-donanım uyumudur.Apple 5 yıl güncellemeyi uygulamalar çalışsın diye veriyor.Apple ın kurduğu sistem bu.Android cihazlar bugün 2 yada 3 yıl güncelleme alıyor ama güncelleme desteğinin 2 yada 3 yıl sonra bitmesi cihazın yavaşlayacağı yada takılacağı anlamına gelmiyor.Bugün android amiral gemisi cihazlar düzgün kullanım ve fazla güncelleme yapılmadığı takdirde 5-6 yıl kullanan kişiyi memnun eder.İphonelar android amiral gemisi cihazlarla ya aynı zamanda pert olur belki 6 ay fazla gider.İddaa ettiğin gibi 2 yıl sonra android bir cihazın pert olma olayı 5-6 yıl önceydi.Apple ın 2 yıl önce güncelleme ile cihazları bozduğunu itiraf etmesine rağmen hala senin gibi fazla güncellemeyi avantaj sayan insanlar var.Bu insanlara sadece gülüyorum.
Bir insanın kendi için söylemediği sözleri söyleyerek konuşmaya başlayamazsınız.
5 sene önceki s5i kullanabiliyor musun bugün fırın gibi şuan. ancak iphone 6 geçen yıla kadar güzel güzel kullanılıyordu. ayrıca iphonun arayüzü androide kıyasla çok önde. yeni çıkan m1 işlemcileri de görmezden geliyorsunuz. androidin fanboyluğunu yapmanın manası yok, gerek de yok bugün hayatı kolaylaştıran pek çok özellik sadece iphoneda var. siz bilirsiniz ayrıca teknolojiden en az sizin kadar anlarım. kodlama ve yazılımdan sonra bizzat cebinizdeki telefondan altınızdaki arabaya kadar teknik servislerde çalışmış biri olarak söylüyorum. okuduğun için teşekkür ederim.

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
Bir insanın kendi için söylemediği sözleri söyleyerek konuşmaya başlayamazsınız.
5 sene önceki s5i kullanabiliyor musun bugün fırın gibi şuan. ancak iphone 6 geçen yıla kadar güzel güzel kullanılıyordu. ayrıca iphonun arayüzü androide kıyasla çok önde. yeni çıkan m1 işlemcileri de görmezden geliyorsunuz. androidin fanboyluğunu yapmanın manası yok, gerek de yok bugün hayatı kolaylaştıran pek çok özellik sadece iphoneda var. siz bilirsiniz ayrıca teknolojiden en az sizin kadar anlarım. kodlama ve yazılımdan sonra bizzat cebinizdeki telefondan altınızdaki arabaya kadar teknik servislerde çalışmış biri olarak söylüyorum. okuduğun için teşekkür ederim.
Yazılanı dikkatli okuduğunda android amiral gemisi cihazların 6 yıl öncesi gibi olmadığını belirttim.Senin S5 dediğin cihaz 6-7 yıl önce Android'in sorunlu dönemlerinde çıkmış bir cihaz.Bugün bir insan Oppo find X2, p30,S20,Note 10 plus, Oneplus 8 Pro gibi amiral gemisi cihazlardan hangisini alırsa alsın uzun yıllar kafası rahat kullanır.İphone a kötü demiyorum iPhonelar ile android amiral gemisi cihazlar arasında uzun ömürlülük konusunda geçmişteki gibi büyük farklar yok.Hayatı kolaylaştıran şeyler İphone da??? haklısın o yüzden her ios sürümünde androiddeki özellikleri yenilik diye tanıtıyorlar.Teknolojiden ne kadar anladığın belli oluyor.??? S5 e bakıp İphone süper androidler yaramaz demek servislerde çalışan biri için harika bir yorum olsa gerek.??????

ömerim55

Profesör
Reaksiyon puanı
1,328
Yazılanı dikkatli okuduğunda android amiral gemisi cihazların 6 yıl öncesi gibi olmadığını belirttim.Senin S5 dediğin cihaz 6-7 yıl önce Android'in sorunlu dönemlerinde çıkmış bir cihaz.Bugün bir insan Oppo find X2, p30,S20,Note 10 plus, Oneplus 8 Pro gibi amiral gemisi cihazlardan hangisini alırsa alsın uzun yıllar kafası rahat kullanır.İphone a kötü demiyorum iPhonelar ile android amiral gemisi cihazlar arasında uzun ömürlülük konusunda geçmişteki gibi büyük farklar yok.Hayatı kolaylaştıran şeyler İphone da??? haklısın o yüzden her ios sürümünde androiddeki özellikleri yenilik diye tanıtıyorlar.Teknolojiden ne kadar anladığın belli oluyor.??? S5 e bakıp İphone süper androidler yaramaz demek servislerde çalışan biri için harika bir yorum olsa gerek.??????
öncelikle son cümle bana ait değil. tabii ki android de ios ile yarışan ve belli yerlerde geçen bir platform. ayrıca androidin donanım konusunda da oldukça önde olduğu yadsınamaz. yeni android sürümündeki (9 ve üstü) birçok efekt ve animasyon iostan araklandı. (bu arada ben de android kullanıyorum çünkü param yok :):) ) ayrıca oppo arayüzü de iosun yandan çarklısı :) sadece s5 değil lg g3 g4 g5 de gayet sorunlu telefonlardır.

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
öncelikle son cümle bana ait değil. tabii ki android de ios ile yarışan ve belli yerlerde geçen bir platform. ayrıca androidin donanım konusunda da oldukça önde olduğu yadsınamaz. yeni android sürümündeki (9 ve üstü) birçok efekt ve animasyon iostan araklandı. ayrıca oppo arayüzü de iosun yandan çarklısı :)

öncelikle son cümle bana ait değil. tabii ki android de ios ile yarışan ve belli yerlerde geçen bir platform. ayrıca androidin donanım konusunda da oldukça önde olduğu yadsınamaz. yeni android sürümündeki (9 ve üstü) birçok efekt ve animasyon iostan araklandı. bu arada ben de android kullanıyorum. ayrıca oppo arayüzü de iosun yandan çarklısı :) sadece s5 değil lg g3 g4 g5 de gayet sorunlu telefonlardır.
İosun androidden aldıklarınıda yazsana.Yazamazsın çünkü yaz yaz bitmez.???

ömerim55

Profesör
Reaksiyon puanı
1,328
İosun androidden aldıklarınıda yazsana.Yazamazsın çünkü yaz yaz bitmez.???
  • iOS kapalı bir eko sistemine sahiptir, Android ise daha açık bir sistemle çalışır. iOS kapalı bir sistem olduğundan dış saldırılara karşı
  • güvenlidir.
  • Kullanım olarak Android daha karmaşıktır buna karşın iOS'daki bir çok özellik kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Bu nedenle iOS ezici şekilde talep görmektedir.
  • Android işletim sistemi açık olduğundan bir çok cihaz tarafından kullanılır ama cihaz çeşitliliğinden dolayı kapalı sistemler gibi kolayca performans odaklı optimize edilemediğinden yavaştır.
  • iOS sisteminde takılma ve yavaşlama gibi sorunlar olmamaktadır ve performans zirvededir.
  • Android işletim sisteminde 100 bin kadar uygulama varken iOS'da 2 milyondan fazla uygulama vardır.Androidte bulunan bir çok uygulama virüs dolu çöp tenekesidir. Bir çok firma kullanım oranı ve çalışması bakımında iOS işletim sistemini tercih etmektedir. Androidde yazılım ücretsizdir ancak cihazınız dış dünyaya altın tepside sunulur verileriniz pazara çıkarılır.
  • İos güvenlidir.
  • İos az ram kullanır ve üretim sürecinde doğaya daha az zarar verir.
  • Güncelleme konusunda Apple sizi en az 5 yıl yarı yolda bırakmayacaktır.
  • Fiyatına rağmen günümüzde en çok satan telefon iphone 11dir. kalitesi tartışılmaz.

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
  • iOS kapalı bir eko sistemine sahiptir, Android ise daha açık bir sistemle çalışır. iOS kapalı bir sistem olduğundan dış saldırılara karşı
  • güvenlidir.
  • Kullanım olarak Android daha karmaşıktır buna karşın iOS'daki bir çok özellik kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Bu nedenle iOS ezici şekilde talep görmektedir.
  • Android işletim sistemi açık olduğundan bir çok cihaz tarafından kullanılır ama cihaz çeşitliliğinden dolayı kapalı sistemler gibi kolayca performans odaklı optimize edilemediğinden yavaştır.
  • iOS sisteminde takılma ve yavaşlama gibi sorunlar olmamaktadır ve performans zirvededir.
  • Android işletim sisteminde 100 bin kadar uygulama varken iOS'da 2 milyondan fazla uygulama vardır.Androidte bulunan bir çok uygulama virüs dolu çöp tenekesidir. Bir çok firma kullanım oranı ve çalışması bakımında iOS işletim sistemini tercih etmektedir. Androidde yazılım ücretsizdir ancak cihazınız dış dünyaya altın tepside sunulur verileriniz pazara çıkarılır.
  • İos güvenlidir.
  • İos az ram kullanır ve üretim sürecinde doğaya daha az zarar verir.
  • Güncelleme konusunda Apple sizi en az 5 yıl yarı yolda bırakmayacaktır.
  • Fiyatına rağmen günümüzde en çok satan telefon iphone 11dir. kalitesi tartışılmaz.
İos dış saldırılara karşı güvenli diyorsun iosun bir Hintçe harfle çöktüğünü dün gibi hatırlıyorum.Bir harfle çökebilen bir sistem nasıl güvenli olabiliyor? İos çok güvenli diyorsun madem güvenli ünlülerin iCloud rezaletini nasıl açıklamayı düşünüyorsun? Android karmaşık falan değil.Senin karmaşık dediğin Samsung yada Xiaomi gibi arayüze çok özellik koyan markalar için geçerli olabilirki dolu arayüzü sevende var.Bugün Huawei,Oppo yada Oneplus gibi markalar sade arayüz kullanıyor.İosta takılma olmaz??? sen 5. büyük ios sürümünü yükle sonra yaz buraya.İphone 6 ile 5s şuan son sürümde can çekişiyor.İosta yavaşlama olmaz??? Ben şuna eminimki sen uzayda yaşıyorsun.??? Apple firması güncelleme ile cihazları yavaşlattığını kendi itiraf etti.Virüs olayına gelince yıllardır android cihaz kullanıyorum.Daha bir kere virüsle karşılaşmadım.Apk olayına girmediğin sürece virüs olacağını düşünmüyorum.İos çok güvenli ??? bilmez miyiz o yüzden bir yılda 20 tane güvenlik güncellemesi geliyor.Güncelleme konusunu daha önce yazdım.Apple ın 5 yıl güncelleme vermesi bir avantaj değil.O güncellemeler uygulamalar için veriliyor ve güncellemelerin çoğu batarya performansını düşürüyor.İphone 11 tuğlayı andıran rezalet tasarımı,leş çözünürlüklü vasat ekranı, portre çekmekten aciz Kamerası,64gb hafızası ile Apple kalitesine yakışmayan bir cihaz.Kutusundan şarj cihazı ve kulaklık çıkmaması ayrı bir rezalet.İphone 11 i satın alanların yüzde 95 i senin gibi Apple olsun çamurdan olsun diyen zihniyet.Teknolojiden anlayan ve ikinci el takıntısı olmayan bir insan İphone11 in yüzüne bakmaz.Şu yazdıklarından bir kez daha anladım ki sen teknolojiden anlamayan İphone fanboyusun.İşin daha garip tarafı konuyu açan kişinin İphone istemediği halde utanmadan sıkılmadan İphone reklamı yapman.

Son düzenleme:

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
Aynen. S5 e bakıp yeni android amiral gemisi cihazları kötülemek çok saçma. Android eskisi gibi kötü değil.

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
Aynen. S5 e bakıp yeni android amiral gemisi cihazları kötülemek çok saçma. Android eskisi gibi kötü değil.
Konuyu açan adam iPhone istemiyorum diye yazmış.Bu foruma gelip iPhone artistliği yapıyor bana,Biz sanki iPhone önermeyi bilmiyoruz.Burda öneri yapılırken beklentiler önemli.S5 e bakıp iPhoneları övmeside ayrı bir saçmalık.