6 gb ram uzun süre yeterli olur mu?

kadir_ylmzz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba herkese. Telefon almak istiyorum ve aldığım telefonu 4-5 sene kullanmak istiyorum performans olarak ama karar veremedim. 6 GB RAM belleği olan bir telefon beni 3-4 sene götürür mü kararsız kaldım çok. Sürekli uygulamalar güncelleniyor, oyun oynamam nadir oynarım belki, sosyal medya sadece.

TeknoLocks

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
332
android telefonların max güncel kullanım ömrü 3 yıldır (samsung s serisi hariç) bütçeni söylersen öneri yapabiliriz

atkaksoy501

Profesör
Reaksiyon puanı
4,070
Çok rahat yeter 6gb. Telefonun kullanım ömrü ise kullanıcıya bağlıdır. Ben bir telefonu şimdiye kadar en fazla 5 yıl kullanabildim. Ailem ise 6-7 yıldır sorunsuz kullanıyor. Güncellik konusu böyle olmayacak tabi ancak güncel olmadan da birkaç yıl gidebiliyor sonuçta.

kadir_ylmzz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bütçem 3700'e kadar var ben M51'e baktım sadece 6 gb am 3-4 sene yeterli mi o yüzden başka telefonlara da baktım bunu tercih etme sebebim sadece 8 gb ram olması yoksa mi 9t de güzel bir telefon amoled ekran istiyorum işlemcileri de aynı neredeyse
Mesaj otomatik birleştirildi:

Oyun falan oynamıyorum peki teşekkür ederim öneri alabilirim

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,045
Bütçem 3700'e kadar var ben M51'e baktım sadece 6 gb am 3-4 sene yeterli mi o yüzden başka telefonlara da baktım bunu tercih etme sebebim sadece 8 gb ram olması yoksa mi 9t de güzel bir telefon amoled ekran istiyorum işlemcileri de aynı neredeyse
Bataryasının 2 günde bitmesini istiyorsanız M51 alabilirsiniz. Ama birazcık kalın bir telefon.

kadir_ylmzz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yok kalınlığı önemli değil o kadar 6 gb ramli de güzel telefonlar var yüksek bataryalı sadece 8 gb ram konusunda bunu tercih ettim sadece 6 gb ram ben zaten oyun oynamıyorum düzgün kullanırım beni kasmadan uzun süre hızlı bir şekllde götürür mü ilk günkü performansta olmaz tabi

TeknoLocks

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
332
bütçen gerçek sınırında ise m51 al ancak yapay bir sınır ise (daha fazla bütçem var ancak telefona bu kadar ayırmak isityorum tarzı) 5000 bandında al ki uzun yıllar götürebilsin (yıllık bazda aynı maliyete geliyor uzun kullandığın için) sebebi ne şöyle açıklayayım herhangi bir telefon üreticisi enayi değil üst segment telefonu 7000-8000 den satarken "gündelik işlerde" aynı telefonu 3000 bandında satacak kadar. orta-üst segmente güncelleme desteği veriyorlar f/p telefonlarına ise ürünü aldın artık bana ne modunda takılıyorlar xıoamınin bir lansmanında şu söylenmişti ki çok haklıydı " yazılım telefonun ruhudur" hah işte f/p telefonlarına ruh 2 bilemedin 3 yıl veriliyor sonra yok

kadir_ylmzz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bütçen gerçek sınırında ise m51 al ancak yapay bir sınır ise (daha fazla bütçem var ancak telefona bu kadar ayırmak isityorum tarzı) 5000 bandında al ki uzun yıllar götürebilsin (yıllık bazda aynı maliyete geliyor uzun kullandığın için) sebebi ne şöyle açıklayayım herhangi bir telefon üreticisi enayi değil üst segment telefonu 7000-8000 den satarken "gündelik işlerde" aynı telefonu 3000 bandında satacak kadar. orta-üst segmente güncelleme desteği veriyorlar f/p telefonlarına ise ürünü aldın artık bana ne modunda takılıyorlar xıoamınin bir lansmanında şu söylenmişti ki çok haklıydı " yazılım telefonun ruhudur" hah işte f/p telefonlarına ruh 2 bilemedin 3 yıl veriliyor sonra yok
bütçem sınırda gerçekten bende poco f2 pro almak istedim ama pahalı m51 ve mi9t var aklımda sen hangisini önerirsin

TeknoLocks

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
332
mi xt modellerinde hatalarla karşılaşıldığını duydum ama şahsen kullanmadım bilemiyorum m51 samsungun ben olsam m51 alırdım

Eawald

Asistan
Reaksiyon puanı
69
M51 al hocam. Telefonla ekstra bi iş yapmayacaksan her türlü işini görür. Bataryası da 1 günü her türlü çıkarır, Xiaomi kesinlikle tavsiye etmem çünkü sorun çıkarıyor sürekli. Samsung alıp 5-6 yıl kullanabilirsin. Bütçeni boşuna arttırma ya da başka modellere veya markaya yönelme. Bu mesajı da 5 yıldır kullandığım Samsung Galaxy C7 telefonumdan yazıyorum.

Cvnmrt

Dekan
Reaksiyon puanı
3,942
6GB ile 8GB ram arasındaki farkı kullanımda hissetmezsiniz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

bütçem sınırda gerçekten bende poco f2 pro almak istedim ama pahalı m51 ve mi9t var aklımda sen hangisini önerirsin
M51 bataryada rakipsiz, kamerası güzel, kalın ve ağır bir cihaz. Mi 9T'yi kendim kullanıyorum memnunum ama bu saatten sonra daha iyi ve daha güncel modeller varken alınmaz. Redmi Note 10 Pro'yu beklemenizi tavsiye ederim.