5D Sinema Nasıl Olur?

Bu konuyu okuyanlar

Akhun Aktosun

Profesör
Reaksiyon puanı
40
6 eksenli robot mekanizması, simülasyon teknolojisinde son nokta mı? Simülatör Makine Prodüksiyon, Türk sinemaseverlere 5D sinema deneyimi yaşatacak.

Simulator, üretimi uzun ve zorlu bir Ar-Ge sürecinin ardından elde edilen 5D sinema simülatörü tamamen yerli üretim olmakla kalmıyor ayrıca dünyada yaygın olarak satılan ürünler içinde teknolojisi gelişmiş bir ürün olarak da göze çarpıyor. Yerli malı olan Simulator'un bir iddiası var: İzleyiciye 5D sinema keyfi yaşatmak. Peki nedir bu 5D sinema?

gorko

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Yakında filmin içine girip olayları uzaktan seyretmek falan olacak

Busss

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Yakında filmin içine girip olayları uzaktan seyretmek falan olacak
O şekilde filmi izlemek için önce sakinleştirici ;Dikey limit gibi yüksekde gecen filmlerde tansiyon düşürmek için ,Birde kask ;üstüne genen roketten kaçmak için bi tarafa atladığında kafanı yarmamak adına lazım gelecek gibi görünüyor.

Aquamenti

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Mükemmel bir şey,kesinlikle bu şekilde film izlemek isterim.

kuantum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Şu an uygulama yapan bir yer var mı?

Varsa hemen gitmek isterim.

cnr

Asistan
Reaksiyon puanı
5
birkac sene once ankarada armada alisveris merkezinde 5d sinema vardi ama filmleri 30-45 dk civariydi. Ama fiyat konusunu abarttiklari icin tutulmadi ve kapattilar

zindungeon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hiç denemedim nasıl bir aktivite ama İstanbul'da Via Port 'ta var nerede diye soran arkadaş için ..

oksijudan

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Antalya Özdilek AVM de var,evet süre kısa ama deneyim güzel.Fiyatta normal sinema fiyatı...

adoganses

Doçent
Reaksiyon puanı
28
bende bu sistemi yeni öğretim tekniği olarak düşünmüştüm. bir fen dersinde dolaşım sistemi konusunu kan içinde dolaşarak keşfetmek öğrenciler için inanılmaz bir deneyim olacaktır. :thumbup:

eskibirkullanici

Profesör
Reaksiyon puanı
8
hayatımız zaten olmuş 10-15 boyutlu sinema 3 boyutlu sinemayı ne yapalım gidin paraşütle uçaktan atlayın alın size uçaktan atlama sahnesi hemde başrol oyuncusunun gözünden görüyosunuz olayı rüzgar hissi gerçek heyecan gerçek...

ayrıca herşeyin Türk yapımı olması çok güzel bişey inşallah daha iyilerinide yapabiliriz

gvn

Profesör
Reaksiyon puanı
19
izlemek lazım bi
yerli yurdun malı herkes bunu kullanmalı diyorum

sosgezbir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
3 boyuttan sonrası hep bir aldatmacadır. zaten bu sistemler yıllarca illüzyonistler tarafından kullanılıyordu.

hayır o değil de 4D çıkmıştı şimdi de 5D arasındaki farkı da anlayamadım. her yeni bir şey çıkaran böyle devam mı edecek 6D 7D 8D :) bari G desinler anlayalım.

zelenga

Profesör
Reaksiyon puanı
18
bu işin sonu matrix tarzı bir dünyaya giriştir..
takarız başlığımızı gireriz filmlerin içine

ByPsychooo

Doçent
Reaksiyon puanı
15
ben de xd theater diye bir şeye binmiştim gözlükleri takıyorduk oturdugumuz koltuklar sallanıyor yüzümüze toz, rüzgar vs geliyordu ama 4d yazıyordu