5800 XpressMusıc Hakkında Bilgi + - Yönleri

CastingDamage

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Şu aralar Nokıa 5800 XP almayı düşünüyorum.lütfen bilgi verir misiniz telefonun dokunmatiği hakkında skype kullanımı hakkında.

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Şöyle söyleyeyim o telefonla aram şu an çok iyi, çünkü 2 haftadır serviste.

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Android telefon kullandıktan sonra arkadaşın 5800'ı dokunmatiğini görünce kendimi ateri salonunda hissettim. O derece basınca algılıyor :) Ama güzel telefon, video çekimindeki sesler çok temiz geliyordu, o yönüne hayran kalmıştım :)

xlorxlarge

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Android telefon kullandıktan sonra arkadaşın 5800'ı dokunmatiğini görünce kendimi ateri salonunda hissettim. O derece basınca algılıyor :) Ama güzel telefon, video çekimindeki sesler çok temiz geliyordu, o yönüne hayran kalmıştım :)
Aynen bi video'daki ses kalitesi bide müzik kalitesi güzel

blackmamba07

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Şu aralar Nokıa 5800 XP almayı düşünüyorum.lütfen bilgi verir misiniz telefonun dokunmatiği hakkında skype kullanımı hakkında.
müzik kalitesi hariç hiç bir işe yaramayan telefon modelidir. dokunmatiği 2 ay sonra rezalete dönüşür, rezistif ekranla tanıştığını anlarsın. tasarımı zaten içler acısı kalınlık fazlası bir telefondan başka birşey değil. kamera kalitesi gündüz idare eder ama gece beş para etmez. ona vereceğin parayla galaxy gio, t20, dell aero, optimus one gibi androidli smartphone'lar alıp android'in keyfini sürmek bence daha mantıklı.

tarkankarabas

Asistan
Reaksiyon puanı
2
müzik kalitesi hariç hiç bir işe yaramayan telefon modelidir. dokunmatiği 2 ay sonra rezalete dönüşür, rezistif ekranla tanıştığını anlarsın. tasarımı zaten içler acısı kalınlık fazlası bir telefondan başka birşey değil. kamera kalitesi gündüz idare eder ama gece beş para etmez. ona vereceğin parayla galaxy gio, t20, dell aero, optimus one gibi androidli smartphone'lar alıp android'in keyfini sürmek bence daha mantıklı.

2 yıla yakındır kullanıyorum. evet ekranı kapasitif değil ancak kesinlikle algılama ile ilgili sorunu yok. hatta alışan için kapasitifden daha iyidir. sesi iyidir. zaten muzik telefonu... kamera da fena değil . zaten bu bir telefon fotoğraf makinesi değil. ama emin olun t20 dell aero vs telefonlardan üstün pek çek yanı var. bir kere android gibi boş bir işletim sistemi yerine symbian kullanması en büyük avantajı. pili her gün bitmez mesela :)) büyük kapasiteli pillerle 1 hafta kullanan arkadaşlarım var. kurarsın pc suite programını pc ile bire bir senkronize edersin. arayüz falan dersen spb mobile shell tarzı bir programla androidde olur iphone da... androidden tek eksiği bence rehberde ki sosyal ağ entegrasyonu olabilir. o benim çok hoşuma gitti... onun haricinde androidle google' a özel bilgilerimizi vermekten başka bir şey yapamazsın. hiç düşündünüz mü yaptığı her şeyi bedava veren bir firma nasıl milyar dolarlık karlar yapar ?

ayrıca genelde nokiaya alışık doğan insanlar olarak 5800 menülerine alışmak daha kolay. basit sezgisel ve hatasız çalışan bir telefondur. yeni firmware ile iyice stabil hale geldi. haaa ben merakıyım zırt pırt kurcalarım sorunlarla uğraşmaktande mazoşit bir zevk alırım dersen o zaman git android al. yok ben telefon alırım herşeyi yaparım ve forumlarda saatlerce sorunumu çözmek için gezemem dersen 5800 al...

not: bu linuxla pcde başımızı şişirdikleri yetmezmiş gibi bir de telefona soktular:)) iyice çekilmez oldu valla :))

blackmamba07

Profesör
Reaksiyon puanı
3
2 yıla yakındır kullanıyorum. evet ekranı kapasitif değil ancak kesinlikle algılama ile ilgili sorunu yok. hatta alışan için kapasitifden daha iyidir. sesi iyidir. zaten muzik telefonu... kamera da fena değil . zaten bu bir telefon fotoğraf makinesi değil. ama emin olun t20 dell aero vs telefonlardan üstün pek çek yanı var. bir kere android gibi boş bir işletim sistemi yerine symbian kullanması en büyük avantajı. pili her gün bitmez mesela :)) büyük kapasiteli pillerle 1 hafta kullanan arkadaşlarım var. kurarsın pc suite programını pc ile bire bir senkronize edersin. arayüz falan dersen spb mobile shell tarzı bir programla androidde olur iphone da... androidden tek eksiği bence rehberde ki sosyal ağ entegrasyonu olabilir. o benim çok hoşuma gitti... onun haricinde androidle google' a özel bilgilerimizi vermekten başka bir şey yapamazsın. hiç düşündünüz mü yaptığı her şeyi bedava veren bir firma nasıl milyar dolarlık karlar yapar ?

ayrıca genelde nokiaya alışık doğan insanlar olarak 5800 menülerine alışmak daha kolay. basit sezgisel ve hatasız çalışan bir telefondur. yeni firmware ile iyice stabil hale geldi. haaa ben merakıyım zırt pırt kurcalarım sorunlarla uğraşmaktande mazoşit bir zevk alırım dersen o zaman git android al. yok ben telefon alırım herşeyi yaparım ve forumlarda saatlerce sorunumu çözmek için gezemem dersen 5800 al...

not: bu linuxla pcde başımızı şişirdikleri yetmezmiş gibi bir de telefona soktular:)) iyice çekilmez oldu valla :))
android'e boş diyorsun ve symbian çok dolu diyorsun öyle mi :D tamam sen symbian seviyor olabilirsin eyvallah saygı duyarım ama symbian'a dolu diyip android'e boş demene ben ve forumun büyük çoğunluğu katıla katıla gülüyoruzdur muhtemelen. 5800 kullanan kişilerin en az yüzde ellisi maksimum bir sene sonra isyan ede ede satmıştır telefonu ekranda göçükler oluşmaya başlıyor bir süre sonra. hızı yerlerde sürünüyor.

CastingDamage

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar yardım edecek var mı bu konuda + ve - yönlerinde bide.telefonda skype kullanılıo mu ? onu merak ediorum?..yardım lütfen.

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255

google entegrasyonuna böyle bakman ilginç. bence google entegrasyonu çok faydalı.

bazı özellikleri sayacak olursak.
kişilerini google hesabından düzenleyebilirsin fotoğraflar eklersin ve hangi telefona geçersen geç bilgiler taşınır. ayrıca pc den düzenlersin
google picasa sayesinde picasa hesabındaki fotoğraflar galerinde listelenir telefondan çektiklerinide tek tuşla picasaya yükleyebilirsin. 1 gb ücretsiz alan var 20 gb alan yıllık 5 dolar.
takviminide aynı şekilde istediğin ortamdan düzenleyebilirsin.
google docs ile internete word,excel dökümanları yükleyebilirsin bunları telefondan ve pc den açık düzenleyebilirsin.
google mail'i açıklamama gerek yok sanırım.
google haritalar ile gideceğin yerleri ve favori yerleri pc den işaretliyip telefondan gidebilirsin.
android market ile telefona dokunmadan telefona program yükleyebilirsin.
google ses tanıma ile klavye ile yazmak yerine türkçe olarak söyleyebilirsin. bunu telefonun her ekranında yapabilirsin. webde dolaşırken yada rehberde birini ararken. ayrıca apple siri tarzı yazılımlarıda var
google chrome browser ile arama geçmişini paylaşabilirsin. yani pc de google dan aradığın şeyler telefondada öneri olarak geliyor.

bunlar sadece telefonun google tarafından desteklendiği için sahip olduğu özellikler. androidden dolayı gelen özellikleri saymak için çok daha büyük bir alana ihtiyacım var. belki bir ara pdf yapıp yollarım

v0ld3m0rt1s

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Senin aradığın şey n900.Mobil bilgisayar olarak geçer. Telefon ekstra özelliğidir. Skype'ı da destekler. Kesinlikle araştır.

wasabi340

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
5800 herşeyden önce 2 yıllık bir telefon nokianın ilk dokunmatik telefonu zamanında iyi miydi iyiydi. ben de kullandım sonra bi gün küt diye gitti telefon. açılmıyor. çöp oldu şimdi telefon alacağım. sorunsuz bi telefon değildir. bi sürü fiyat performans oranı iyi telefon var onlara bak bence

sefircan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
nokia nın yeni bi modeli daha çıktı..hatta avea bayilerinde sunuluyor şu anda, daha geçen gün reklamlarda gördüm.. o telefonu bi araştır, 58,00 dan daha iyi sanırım.