5800 hafıza dolu sorunu

mustapha_84

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar özellikle internette gezerken hafıza dolu bazı uygulamaları kapatın yeniden deneyin diye bir uyarı alıyorum sürekli.Bu sorunu yaşayan yada çözümünü bilen arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
Opera ile nete girince bana da çıkıyor o uyarı ancak uyarı kayboluyor ve ben kaldıgım yerden devam ediyorum.Ama sürekli çıkıyorsa sıkıntılı bir durumdur.

mustapha_84

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Opera ile nete girince bana da çıkıyor o uyarı ancak uyarı kayboluyor ve ben kaldıgım yerden devam ediyorum.Ama sürekli çıkıyorsa sıkıntılı bir durumdur.

Sadece opera değil kendi tarayıcısıda aynı.Bazen programı kapattığıda oluyor.

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
Evet aynı sorunu ben de yaşıyoum konu güncel kalsın diiye yazdım zaten:) belki bir bilgi sahibi olan çıkar.

---------- Post added at 17:19 ---------- Previous post was at 17:15 ----------

biraz baktım birisi ''hafıza kartını çıkarıp takınca düzeliyor demiş'' ama pek mantıklı gelmedi bana.

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
Telefon hafızası dolmuştur. Temizlemeyi deneyin. Ayrıca tarayıclardan önbelleği boşaltın.

oxytacin

Asistan
Reaksiyon puanı
6
nette jaf kullanımını araştır çak bi yazılım gitsin

kaberdey

Profesör
Reaksiyon puanı
87
Hazfıza kartıyla bir ilgisi yokki
ram ile ilgili bir durum, ram düşük olduğu için bir kaç uygulama çalışıyorsa çok çabuk doluyor.
Bende normal çalışmada yaklaşık 30 MB ram boş görünüyor. (SPB Shell ve handy taskman kurulu, sürekli çalışıyorlar ve biraz sömürüyorlar)
Ram 7MB altına düşünce dokunmatiği de kapatıyor, sonra programları kapatıyor ve dokunmatiğe tekrar izin veriyor :)

mustapha_84

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Hazfıza kartıyla bir ilgisi yokki
ram ile ilgili bir durum, ram düşük olduğu için bir kaç uygulama çalışıyorsa çok çabuk doluyor.
Bende normal çalışmada yaklaşık 30 MB ram boş görünüyor. (SPB Shell ve handy taskman kurulu, sürekli çalışıyorlar ve biraz sömürüyorlar)
Ram 7MB altına düşünce dokunmatiği de kapatıyor, sonra programları kapatıyor ve dokunmatiğe tekrar izin veriyor :)
Bende ram problemi olduğunu düşünüyorum ama sanırım bir çözümü yok telefonun dandikliğinden kaynaklanıyor maalesef.

mapavrili

Profesör
Reaksiyon puanı
1,444
Bencede Ram problemidir.maalesef nokia bu konuyu aşamadı n900 hariç.n8 de bile tarayıcı sorunları varmış.ah nokia ah.

4ReacTiv

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Yüklediğiniz programlardan bir tanesi yapıyor onu.Siz kapatsanız bile kapanmıyor arka planda çalışıyor böyle bir sorun yaratıyor.Yüklediğiniz programları bir araştırın.Ben böyle çözdüm ama benim ki hangi programdandı hatırlamıyorum...

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
Ramden dolayı arkadaşlar bende SBP Mobile Shell Lite kullanırken Opera yı açmıyordu hafıza dolu diyordu programı kaldırınca düzeldi ram i fazlasıyla kullanan programlarınız vardır gözatın biraz :)

hüzün_

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
503
Ramden dolayı arkadaşlar bende SBP Mobile Shell Lite kullanırken Opera yı açmıyordu hafıza dolu diyordu programı kaldırınca düzeldi ram i fazlasıyla kullanan programlarınız vardır gözatın biraz :)
Bu sorun bende de var.Önbelleği falan temizledim.Telefon hafızasında da bir şey yok.Bu ram i fazla kullanan programı nasıl buluyoruz.

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
Bu sorun bende de var.Önbelleği falan temizledim.Telefon hafızasında da bir şey yok.Bu ram i fazla kullanan programı nasıl buluyoruz.

Gecen C7'de görmüştüm arka planda çalışan uygulamaları gösteriyordu bir yerden kurcala arka planda çalışan uygulamaları görürsün hangisi fazla kullanıyorsa onu kapat yada kaldır.

hüzün_

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
503
Gecen C7'de görmüştüm arka planda çalışan uygulamaları gösteriyordu bir yerden kurcala arka planda çalışan uygulamaları görürsün hangisi fazla kullanıyorsa onu kapat yada kaldır.
Arka planda çalışan derken bi müzik çalar açık şu an ama o da çalmıyo.sadece açık.ondan olur mu ki?

şowalye

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Masa üstü bilgisayarı tıkla ac hardisk c bölüm üzerine gel aç alta özelikleri ac disk tamizle aç
ve sistem dosyaları temizle üsteki diğer secenekleri tıkla ve altaki temizle tıkla
Gereksız boş dosyaları kulanınmayan yazılımlar temizler böylece hardik daha fazlar yer alır

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
Arka planda çalışan derken bi müzik çalar açık şu an ama o da çalmıyo.sadece açık.ondan olur mu ki?

Bazı programları kapatsan dahi arka planda çalışmaya devam ediyor.Bu ios,android,sym hepsinde aynı arkada çalışmaya devam ettiği içinde hafıza dolu hatası veriyor.İşte onları kapatmak gerek

Birde bu sorunu mesajlar-seçenekler-sim mesajları bölümündekileri silerek çözenlerde var dene bakalım

hüzün_

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
503
Mesajları silmiştim daha önce.E bu programları nasıl silcez ki ya..

[MENTION=174282]şowalye[/MENTION] senin bu önerin telefon için mi anlayamadım

tesir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aynısı sorun bendede 5800 balık hafıza var hemen doluyo)=

ASKONMAXEX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu sorun benim tel'de de oluyor nokıa bu sorunu düzeltemedi gitti :(

aliosmanm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar menu/ayarlar/uyg yoneticisi/yuklu uygulamalar/bolumunden hafıza kartında olmayan yada kulanmadıgınız uykulamaları sılerek bu konuyu coze bılırsınız 5800 keyfını cıkarın super:)

--- Mesaj Güncellendi ---

menu ayarlar ugy yonetıcısı den kulanmadıgınz yada ızı kalan uygulamarı sılıyorsunuz problem cozuluyor

dj-61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
SANIRIM CÖZÜM BULUNDU !!!

sanırım dedim cünkü deneme şansım olmadı ama görünen o ki bu bir cözüm!!

ama öncelikle Nokianın rezilliğinden biraz bahsetmek isterim.

arkadaşalr Nokia nın yeterince sorunu varken birde bu sorun karşımıza cıktı, nedne hala bizim bu millet en iyi nokia diyerek bu markaya hucum eder anlamış değilim!

bende yıllar önce kullnıyordum ama sony ericsson a gectim ve teknolojinin keyfini cıkarmaya başladım..

Nokia teknolojiye ayak uyduramıyor, gelişen teknolojide hep hata veren nokia neden hala bu kadar ilgi görüyor.
Nokianın kusurları saymaklan bitmez ama başlıca büyük sorunlar , şebeke, pil ömrü, java sistem yetersizliği, hafıza dolmasından dolayı kasma sorunlar yani hafıza sorunları buna bağlı olarak burada bahsetilen sorunda aynı nerdeyse..

şimdi buradaki olayda telefon rom ile alakalı lduğunu düşüüyorum ve bir sayfada bulduğum cözümle ilgili acıklama yapmak istiyorum.

bir alıntı ile cözümü acıklıyorum !!!

SORUN ÇÖZÜMÜ!!!

çözüm:
oxycube.exe programı internetten indirin
ve
telefonunuzu pc ye kablo ile baglayıp bu programa tanıttırın.
bu program pc suite vb diğer programlarda ulşamadıgınız
"Local Disk /C" ye ulaşmanızı
ve
içindeki gizili dosyları görmenizi sağlıyor.
orda hidden files yazan klasörün içinde
Mediaplayer alt klasörü buluncak.
onun içine; mpl_fm.rar
mpl_fm.rar googleden indirdiginiz rar klasörünün içindeki mediaplayer klasöründeki dosyaları atın.
mp3 çalrınızda daha önce aldığınız " yeterli hafıza yok " uyarısını almıycaksınız.
hadi geçmiş olsun anlatımım açıklayıcı olmayabilir.bn inglzce bi videodan cözdüm.
videoya " yotube da not enough memory problem in nokia 7210 supernova "
yazarak..

burada bahsetlen dosyalar internetde mevcut, exe uygulaması 4shared sitesinde ve bir kac sayfada var, lik vermedim zaten bulmanız kolay. gerekli telefon dosyasını internetde bulabilirsiniz ama zaten anlatım videosunu bulursanız altında download linki var!!

asıl sorunlu olan telefon dosyası .rar , uygulamalın içinde bulunduğu dosya, zaten farketerseniz telefonda EQ , RADİO , MEDİA PLAYER de bu sorunlar vardır ve buradaki rar dosyasında bu yugulamaların dosyarı bulunuyor.

aslında olay basit .. telefonda hasar gören dosya ile yenisini değiştirmek.

kardeşimin telefonunda yaşadığım bu durumu cözmek icin bu konuyu araştırdım. zamandan dolayı deneme şansım olmadı ama bu yöntem başarılı olacağına inanıyorum..

Arkadaşalr kıyamadım va linkleri paylaşmak istedim,,

BUYURUN !!

http://www.youtube.com/watch?v=43hxqoS8Hfg anlatım videosu

http://www.mediafire.com/?z11v2hck0b72bom gerekli telefon uygulaması mpl_fm.rar

http://www.4shared.com/zip/vXnQYBG3/OXYCUBE_SET_UP_FULL_141.html gerekli pc uygulaması oxycube.exe

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben hafıza kartım doluyken dosya atamıyorum dolu diyo bazı dosyaları sildim hep aynı şey oluyor

hüzün_

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
503
Arkadaşlar yine aynı sorunla karşılaşıyorum bir süredir.Kendi tarayıcısından nete bağlanamıyorum telefonda hiçbir şey yok arka planda çalışan bir şey yok önbelleği temizlicem ama hiç girmiyor ki tarayıcıya nasıl silerim

xlorxlarge

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Telefonun rami yetersiz kaldığında o uyarı çıkıyor yani yapabilecek bişi yok gereksiz uygulamaları kapatıp kullanın

hüzün_

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
503
Kullanıyorum da tarayıcıyı açamıyordum aliosmanm arkadaşın dediğini yaptım.Telefonda yer açıldı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya valla kırıp atıcam telefonu çok az kaldı tamam seviyorum alıştım ama cidden bi yere kadar dosya yöneticisinden bakıyorum hiç bir şey yok ama hala hafıza dolu diyo kendi kendine açılıp kapanıyo rehberden de 1,2 tane sildim hala ufak bişey bile olmadı 0 hala bu telefondan bi bişey olmaz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
hafıza kartı sürekli dolu diyor uygulamaları kapatın diyorr oysa bişey açık değilki vee 8 gb hafıza kartı takılı ve 7 gb si boşş anlamadmmm .sss bunun çözümü yokmu

hüzün_

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
503
arkadaşlar menu/ayarlar/uyg yoneticisi/yuklu uygulamalar/bolumunden hafıza kartında olmayan yada kulanmadıgınız uykulamaları sılerek bu konuyu coze bılırsınız 5800 keyfını cıkarın super:)

--- Mesaj Güncellendi ---

menu ayarlar ugy yonetıcısı den kulanmadıgınz yada ızı kalan uygulamarı sılıyorsunuz problem cozuluyor

Arkadaş söylemiş cözümü,bunu deneyin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
berbatsın berbat kalacaksın nokıa.. illallah ettirdi bu sorun beni hafıza dolu hafıza dolu hafıza dolu ne yapsamda aynı sorun aynı uyarı :(