500 TL klavye/mouse/kulaklık önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Mystery_Alien

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar yeni PC topladım herşeyle birlikte sadece klavye mouse kulaklık kaldı ve 500 tl bütçem kaldı yardımcı olursanız sevinirim

Optikiyaza

Müdavim
Reaksiyon puanı
720
Bütçeni 100 tl aşıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Gamebooster mı öneriyorsun?

Konuyu açıp kaçmadı umarım

Son düzenleme:

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
Eğer 100 lira daha çıkamazsan kulaklık olarak: Tronsmart Sono Kablolu Kulak Üstü Oyuncu Kulaklığı bunu alabilirsin

Optikiyaza

Müdavim
Reaksiyon puanı
720
Eğer 100 lira daha çıkamazsan kulaklık olarak: Tronsmart Sono Kablolu Kulak Üstü Oyuncu Kulaklığı bunu alabilirsin
Rampage mi öneriyorsun?

Everest klavye önermiş.

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
Rampage mi öneriyorsun?

Everest klavye önermiş.
Bir ürün alınırken markasına bakıp değilde kalitesine bakılarak alınır. Klavyeyi 3 yıldır kullanıyorum hala bir sıkıntı yok gayet memnunum, o kulaklık ise o bütçedeki en iyi kulaklıklardan biri. Sende gelmişsin mekanik bile olmayan 200 liralık bir klavye önermişsin benim attığımla aralarında ne fark var desem "ama seninkisi Everest ve benimkisi ışıklı" diyecek kadar bilgisiz bi çocuksun.

Optikiyaza

Müdavim
Reaksiyon puanı
720
Rampage ve Everest gibi marka basan firmaları öneriyorsun.
Sanki paramız çok değerli de 200 liraya adam gibi mekanik klavye alınıyor.Mekanik klavye için en az 350-400 tl lazım o da Oetumu Switch.
Sen klavyeyi 3 yıldır sıkıntısız kullanıyorsun diye marka kaliteli olmuyor.Marka basması değişmiyor.İstisnalar olabilir.Ben de Gamepower Icarus mouseımı sıkıntısız kullanıyorum 4 aydır ama tavsiye etmiyorum.Sırf kendin sıkıntısız kullanıyorsun diye sanki o markanın PSU su kaliteli oldu.Kaliteli marka almak gerekli.Marka-modelde marka kötüyse vazgeçilmeli.
Attığım klavyeyi ışıqlı mışıqlı diye önermiyorum.
Kulaklığa 300 lira ayırarak bütçeyi çok dengesizce kullanmışsın.Bir de klavyeye 40 tl bütçe ayırmışsın.Malzeme kalitesi denen bir şey var.Arkadaş illa Redragon ve Everest istemiyorum derse Logitech K400 alsın gaming değil ama malzeme kalitesi iyi basış hissi iyi.
Everest ürün yazın inceleme bakın yabancı incelemelere zor denk gelirsiniz.Oysa Redragon adını duyurmuş bir marka.Piyasada bir ağırlığı var.
200 liraya kulaklık 200 liraya klavye 200 liraya mouse öner.Bütçeyi 100 tl aşıyor ama almışken tam alsın.Rampage Everesy alıp 1 yıl sonra elinde kalmasın.

Mekanik deyince MotoSpeed,GamePower,Rampage,Izoly,Turbox,Frisby,Everest mekanik klavyeleri atmazsın herhalde
Mesela mekanik olarak bunlar var.

Son düzenleme:

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
Sende okuduğunu anlama ve yorumlama da sıkıntı var onu anladım. Sana kolay gelsin, ne kadar yazsam da anlamayacaksın bari vaktimi burada harcamayayım.
Marka-modelde marka kötüyse vazgeçilmeli.
Ki burada da ne kadar bilgisiz olduğun anlaşılıyor. Arkadaşa seçimini dikkatli yapmasını öneririm. Sana da tam bilgi sahibi olmadığın konularda insanlara yanlış öneri yapmamanı.

Optikiyaza

Müdavim
Reaksiyon puanı
720
Sende okuduğunu anlama ve yorumlama da sıkıntı var onu anladım. Sana kolay gelsin, ne kadar yazsam da anlamayacaksın bari vaktimi burada harcamayayım.

Ki burada da ne kadar bilgisiz olduğun anlaşılıyor. Arkadaşa seçimini dikkatli yapmasını öneririm. Sana da tam bilgi sahibi olmadığın konularda insanlara yanlış öneri yapmamanı.
Razer.Razer'ın bir modeli iyi ise alınabilir.Satış sonrası desteği iyi.Rampage.Marka basıyor.
Anlamayan sensin.Senin bir konudan yola çıkarak bana ''bilgisiz'' demen senin cahilliğini gösterir.Bir delille 40 alimi yendim,40 delille 1 cahili yenemedim bu olsa gerek.

Ben burada çıkar gözetmeden arkadaşa yardım etmeye çalışıyorum.
İsterse gitsin ucuz diye Everest alsın 1 sene sonra elinde kalsın,isterse gitsin daha yüksek maliyetli olan ve tedarikçisi FSP olan (yüksek maliyet derken 40 tllik klavye ile kıyaslıyorum.Malzeme kalitesi de artıyor tabii.) ayrıca dünyada tanınan Redragon alsın memnun olsun.Everest'in yabancı incelemesine kolay kolay denk gelemezsiniz.Redragon'a bakarsanız bol bol yabancı inceleme görürsünüz.Yabancı oluyorsa ne oluyor?Demek mantıksız çünkü adamlar bizde 350 tl olan Logitech G G213 Prodigy'i 50 dolara alıyorlar.Evereet orada kolay kolay reklamını yapamaz.Redragon başardı.

Son düzenleme:

Son mesajlar