5 YTL kayboldu bulana PlayStation 3 hediye!

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Uzmantv.com, itiraf.com, istanbul.net, ankara.net, izmir.net sitelerinin kurucusu Ersan Özer bugün Acıbadem civarlarında 5 YTL parasını kaybetmiş. Kaybolan paranın seri numarası B41 008921. Parayı bulan kişi eğer parayı PK. 78 Suadiye 34741 İstanbul adresine gönderirse Ersan Özer kendisine PlayStation 3 hediye edecekmiş.

5 YTL için ortalama 900 YTL’lik hediye verilir mi derseniz haklısınız. Hatta bu hediye için bir de web sitesi açmış Ersan Özer. ParamKayboldu.com!

Görünen o ki Ersan Özer para kaybetme işini alışkanlık haline getirip zengin gönlüyle hergün parasını bulana farklı bir hediye veriyor olacak. Bu işi de ortağı olduğu şirketi Magnet‘in yeni girişimi olan ParamKayboldu.com üzerinden yapıyor olacak.

ParamKayboldu.com hayata geçirildi ve sistemin mantığı şu. Hergün 5 YTL kaybediliyor ve bulana verilmek üzere bir ödül belirleniyor. Kaybolan paranın seri numarası sitede yayınlanıyor ve parayı bulup verilen adrese posta ile gönderen kişiye ödül veriliyor.

Hergün yeni bir 5 YTL ve yeni bir seri numarası, yeni bir ödül ile eşleştirilerek sitede yayınlanıyor olacak. 1 yıl içinde sitede yayınlanmış herhangi bir 5 YTL’yi bulursanız hediyenizi alabiliyorsunuz.

Yani, şöyle bir tablodan bahsediyoruz. Ersan Özer 1 yıl boyunca toplam 1.825 YTL kaybedecek, ve bunun karşılığında 365 farklı hediyeyi ödül olarak verecek.

ParamKayboldu.com şu an için gelir modeli olan bir girişim değil. Zaman içinde ödül sponsoru olan firmalar için bir platform yaratacak olan girişim, aynı zamanda Magnet siteleri için de önemli bir kanal yaratmış olacak.

Kaynak

turgay_1905

Asistan
Reaksiyon puanı
2
abi sadece istanbuldamı kaybedecek,boluyada uğrar mı?

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
hemen bir sahte para olayına girmek lazım :D
5 ytl karşılığında 900 ytl :D :D :D

hta1905

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Cüzdanıma bir umutla baktım,ama 5 ytl kalmamış :D

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Bu sabah Küçükyalı civarında canımdan çok sevdiğim 5 YTL'mi kaybettim. Belki de para dolaşa dolaşa sizin cüzdanınıza gelmiştir. Eğer sizdeyse bir zarfa koyup PK. 78 Suadiye 34741 İstanbul adresine gönderin.

Sitede 5 YTL'yi zarfa koyun falanca adrese yollayın demişler. Mektup içinde para göndermek kanunen yasaktır. Yalnız ilginçtir, bu kanunun yaptırımı yok sanırım. Çünkü PTT Genel Müdürü'nün söylediğine göre mektupla para gönderildiği tespit edilirse zarf bir komisyon tarafından açılıyor, para göndericiye iade ediliyor ve bir daha yapmaması için uyarılıyor. :)

(İlgilenenler için para taşınmasını yasaklayan kanun, 5584 nolu Posta Kanunu 41nci maddesi 2nci fıkrası A ve B bentleri.)

Yine de arkadaşı tebrik ediyorum, gerçekten çok orijinal bir fikir bulmuş. Değerlendirildiğinde epey para kazanabilirler buradan.

OnLT

Dekan
Reaksiyon puanı
149
Sitede 5 YTL'yi zarfa koyun falanca adrese yollayın demişler. Mektup içinde para göndermek kanunen yasaktır. Yalnız ilginçtir, bu kanunun yaptırımı yok sanırım. Çünkü PTT Genel Müdürü'nün söylediğine göre mektupla para gönderildiği tespit edilirse zarf bir komisyon tarafından açılıyor, para göndericiye iade ediliyor ve bir daha yapmaması için uyarılıyor. :)

(İlgilenenler için para taşınmasını yasaklayan kanun, 5584 nolu Posta Kanunu 41nci maddesi 2nci fıkrası A ve B bentleri.)

Yine de arkadaşı tebrik ediyorum, gerçekten çok orijinal bir fikir bulmuş. Değerlendirildiği epey para kazanabilirler buradan.
Teşekkürler Elmacık hayran kaldım sana :) Acaba 5 YTL nin ne önemi var beyfendi için?
Ayrıca; http://paramkayboldu.com u ziyaret etmenizi isterim çok ilginç sadece Ersan bey değil başkalırıda 5 YTL ler kaybetmiş ve yine PSP gibi hediyeler veriyorlar :wassat:

0ReiS0

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Reklam Kokan Hareketler bıraksın bu işleri!

TuningMert

Dekan
Reaksiyon puanı
84
Daha önce kaybolan 3 adet 5 ytl için Sony PSP,Apple İphone ve yine bir PS3 vermişler...

PcMaSTeR

Profesör
Reaksiyon puanı
5
"Ersan Özer 1 yıl boyunca toplam 1.825 YTL kaybedecek, ve bunun karşılığında 365 farklı hediyeyi ödül olarak verecek."

Bari harcadığımız paralardan birini bulun deseydiniz, daha inandırıcı olurdu.

Bana göre Şu düşünceden hiçbir farkı yok; " Bill gates, Bu maili 100 kişiye gönderene 100 € veriyor"

Reklamın iyisi kötüsü olmaz derler...

regedit

Profesör
Reaksiyon puanı
1
benim anlamadığım eline 5ytl geçtiğinde sadece seri numarasına bakacaksın, eğlenceli birşey, reklam olabilir ama iyi düşünülmüş bence :excl:
bide olaya elmacık gibi yaklaşmak var o da ayrı :stuart:

ESDİEN

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Birisi daha var öyle PS3 veren:
Merhaba, ben Cemal Dalar. Gittigidiyor.com'un kurucu ortaklarındanım.

Bu sabah Küçükyalı civarında canımdan çok sevdiğim 5 YTL'mi kaybettim. Belki de para dolaşa dolaşa sizin cüzdanınıza gelmiştir. Eğer sizdeyse bir zarfa koyup PK. 78 Suadiye 34741 İstanbul adresine gönderin.

Zarfın üzerine kendi adresinizi yazmayı unutmayın. Çünkü paramı gönderen kişiye PlayStation 3 hediye edeceğim!
Paranın seri numarası: G54 270033

odaben

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu Ersan Özer çok tehlikeli adam yapamıcağı bişey yok ama facebookuda icat etseymiş keşke onu meşhur eden sitesinden ziyade hiç değilse hem paranın kralını kazanır hem bel altınada fazla inmemiş olurdu ..uzman tv yi seviyordum oda onunmuş hayret:sweatdrop:

Hedeter

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Piyasadaki 5 ytl sayısını düşünürsek elime geçen her 5 ytl ile sayısal oynasam daha çok şansım olur :D

Ayrıca hem 5 ytl bulup hem de ödül alırsam bal konusunda double shot yapmış olurum ki bunu yapan adamın zaten böyle hediyeye ihtiyacı olmaz :D gitsin şansını borsada denesin.

Zibi$

Profesör
Reaksiyon puanı
2
bulduğumuz 5 ytl de bizim olacak mı :D

mehmetkj

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bence bu adamı surekli takip etmek lazım bakalım yola 5 ytl atıcakmı diye :D :p

sonsamuraii

Asistan
Reaksiyon puanı
1
çok ilginç yaa 40 yıl düşünsem aklıma gelmezdi:D Ama ben 5 yerine 50 göndereyim ps3 versin olmaz mı..:D

Neotiger

Profesör
Reaksiyon puanı
41
seri numarayı boşver. ben bi 5 ytl gönderirim kıyak yapayım 10 ytl. olmazsa ne kadar önemli bu serial no önemsizse eywallah yarın hemen gönderiyom PS3 olur benimde çok makbul-e geçer.

Neotiger

Profesör
Reaksiyon puanı
41
rekabet varmış tamam. 500 ytl göndereim sussun mahlukat. alaym

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
cebimdeki 5ytlin seri numarasını vereyim nasılsa o yine kaybedecek parayı...

Kriptograf

Profesör
Reaksiyon puanı
0
acaba kaybetmekten kasıt nedir? bir sey satın alarak paranın el değiştirmesiyle kaybolması mı yoksa mesela bir bankın altına falan mı koyuyorlar? merak ettim doğrusu...

SeRCaN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
okul zamanı karne notunu silerdik çamaşır suyuyla acaba parada da öyle bi silinme söz konusu mu :)

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
acaba kaybetmekten kasıt nedir? bir sey satın alarak paranın el değiştirmesiyle kaybolması mı yoksa mesela bir bankın altına falan mı koyuyorlar? merak ettim doğrusu...
parayı harcıyorardır bir dükkanda ya da istiklalde gezinirken mahsus bırakıyorlardır.

nsgnc

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Yaratıcı bir fikir. Adamlar işlerini biliyorlar.