5 bin bandında düşük ışıkta kamerası iyi telefon önerisi verebilir misiniz ?

Bu konuyu okuyanlar

aslanaslihan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
3 yıllık lg g5 kullanıcısıyım. Kamera konusunda lg den memnunum fakat donanımsal olarak ekranın bir bölgesinde siyah karaltı var (bir ara kameranın ekranı kırılmıştı) ve düşük ışıkta performansı beni memnun etmiyor. Resim çizip instagram hesabında paylaşıyorum ve hızlandırılmış modda çizim videoları da çekiyorum, ancak oda ışığında kameramın performansı düşük kalıyor, resimler istedigim kalitede ve canlılıkta çıkmıyor ve 2800 mah lık pil günde 3-4 kez şarj etmeme neden oluyor. 5 binlik bütçem var, huawei p30 hoşuma gitti ancak p30 proda da aklım kalıyor. Kamera ve pil konusunda beni memnun edecek 4-5 bin bandında telefon öneriniz var mıdır? Sizce p30 pro yakın zamanda indirim görür mü?

Cvnmrt

Dekan
Reaksiyon puanı
3,942
Kamera ve pil konusunda bu fiyat bandında önereceğim tek telefon Mi Note 10. 6000'den giriş yapmıştı şu an 4800'e kadar düşmüş daha da düşecektir

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
P30 pro 6750 TL fiyat bandında bence o telefona çok. Huawei tarafı bu ABD yaptırımları sonrası daha fazla telefon satmak için fiyatları düşüreceğine dahada arttırmaya başladı ben düşeceğini sanmıyorum. Mate 20 pro'da 4800 TL fiyatlarda 7-8 bin TL lere çıktı.
Şubat ortası gibi P40 pro tanıtılacak büyük ihtimal Google servisler olmadığı için Türkiye'de satılmayacaktır ama genede P30 pro fiyatları düşmeyecektir bence. P30 modelide donanım olarak bence fiyatını hak etmiyor.
Bu arada 5400-5500 TL fiyatlara çıkabiliyor düz S10 modelide o aralara inmiş. Veya Şubat ayı ortalarını bekleyip yeni telefonları ve fiyatlarını görüp karar verebilirsin.

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
3 yıllık lg g5 kullanıcısıyım. Kamera konusunda lg den memnunum fakat donanımsal olarak ekranın bir bölgesinde siyah karaltı var (bir ara kameranın ekranı kırılmıştı) ve düşük ışıkta performansı beni memnun etmiyor. Resim çizip instagram hesabında paylaşıyorum ve hızlandırılmış modda çizim videoları da çekiyorum, ancak oda ışığında kameramın performansı düşük kalıyor, resimler istedigim kalitede ve canlılıkta çıkmıyor ve 2800 mah lık pil günde 3-4 kez şarj etmeme neden oluyor. 5 binlik bütçem var, huawei p30 hoşuma gitti ancak p30 proda da aklım kalıyor. Kamera ve pil konusunda beni memnun edecek 4-5 bin bandında telefon öneriniz var mıdır? Sizce p30 pro yakın zamanda indirim görür mü?
Bütçenizi artırıp Galaxy S10 almanızı tavsiye ederim

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
Fotoğraftan bahsediyorsan p30/p30 pro düşük ışıkta çok iyi performans verir. Gece modu ise çok agresif (Ama bu iyi de olabilir. Bazen geceyi bildiğin gündüz gibi yapıyor)

Gece modu için telefonu birkaç saniye sabit tutman gerekiyor ve çektiğin kısımda hareketlilik olmaması gerekiyor haberin olsun.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Samsunglar ekran konusunda çok güçlü, çok fazla sarj yediği söyleniyor, pil konusunda üzer mi ondan emin olamıyorum.
Pil lazım olduğu zaman ekranı 2k'da değilde Fhd'de kullanırsın. Ayrıca Samsung telefonlar foto'nun yanında video performansı olarakta iyi Huawei telefonlar foto'da çok iyi olabilir ama video konusunda üzdüğünü söyleyenler var.
LG G5 modelinden geçecek birini üzmez heralde S10 bataryasıda. Ama İllaha daha büyük batarsa dersen paraya kıyıp S10+ modeline geçebilirsin. 6150 TL bandında oda.

Görkeem

Profesör
Reaksiyon puanı
3,392
Samsunglar ekran konusunda çok güçlü, çok fazla sarj yediği söyleniyor, pil konusunda üzer mi ondan emin olamıyorum.

S8 kullanıyorum şarj konusunda çok memnunum ekran özelliğini ayarlayabiliyorsun FHD , HD gibi

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
S10 kullanıyorum (2k plus modunda) 6-7 saat ekran süresi, (Full Hd plus modunda) 7-8 saat ekran süresi alıyorum ve 1 günü rahat çıkarıyor (telefonda oyun oynamıyorum)

M

Murat Burç

SDN Okuru
Resim çizme meselesi işiniz ise DSLR yönelin mümkünse. Ortam ne kadar düşük ışık o da önemlİ. OnePlus 7'ler. S10'lar iş görür.

Cvnmrt

Dekan
Reaksiyon puanı
3,942
Bu yaz gelecek

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Kamera ve pil konusunda bu fiyat bandında önereceğim tek telefon Mi Note 10. 6000'den giriş yapmıştı şu an 4800'e kadar düşmüş daha da düşecektir
Reis 4800'e de alınmaz 3500'e düşsün bak o zaman alınır şuanda benim kafa rahat ama 4 sene sonra OnePlus'a geçmek istiyorum

M

Murat Burç

SDN Okuru
Reis 4800'e de alınmaz 3500'e düşsün bak o zaman alınır şuanda benim kafa rahat ama 4 sene sonra OnePlus'a geçmek istiyorum
Sende ne vardı şuan?
Mi Note 10 gatamtiliyse ancak 3500e alınır. İşlemci zayıf uzun kullanım düşünenler için biraz güçsüz.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Mİ9T'yi 4 sene kullanmayı planlıyorum iş hayatına girince kendi paramı kazanmaya başlayınca yine Xiaomi alırım ya da OnePlus'a geçerim ki gönlüm OnePlus'tan yana 6T modelinden beri büyük hayranıyım hep OnePlus kullanmak istemişimdir
Bulaşma müptela olursun. :D Ne kadar aksesuar konusunda fena kanserlese de ,kamerasına iyi küfür etmiş olsam da gittim 5T'den 7T'ye geçtim.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Oyun oynamayan birisi 5 yıl kullansa bile eksiklik hissetmez. Hatta şu anki oyunlar için bile gayet yeterli bir işlemci. Bence ille de 855 olmasına gerek yok.
Emin olun 5 yıl geçtikten sonra eksiklik her elektronik cihazda olduğu gibi hissedilir, SD 855'in olması daha iyi olur emin olun.

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Video konusunda Huawei çok başarısız. Zaten herhangi bir karşılaştırma videosına bakarsan ne demek istediğimi anlarsın.
Kamera konusunda P30 modeli gayet iyi fakat senin yerinde olsam bütçeyi biraz artırıp S10'a yönelirim.
Pil konusunda herhangi bir problem yaşamazsın hele ki oyun oynamazsan çok daha iyi sonuçlar alabilirsin. Zaten S10'da karar kılarsan pil ile alakalı bir kaç tüyo verebilirim.
Şahsen ben telefon alacakken P30, S10 ve 8+ arasında kalmış biri olarak S10'un daha iyi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.
Burda Mi Note 10 vs. şeklinde öneri yapanlar var bence ciddiye almamalısın amiral gemisi cihazın vereceği hissiyat bile farklıdır.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Video konusunda Huawei çok başarısız. Zaten herhangi bir karşılaştırma videosına bakarsan ne demek istediğimi anlarsın.
Kamera konusunda P30 modeli gayet iyi fakat senin yerinde olsam bütçeyi biraz artırıp S10'a yönelirim.
Pil konusunda herhangi bir problem yaşamazsın hele ki oyun oynamazsan çok daha iyi sonuçlar alabilirsin. Zaten S10'da karar kılarsan pil ile alakalı bir kaç tüyo verebilirim.
Şahsen ben telefon alacakken P30, S10 ve 8+ arasında kalmış biri olarak S10'un daha iyi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.
Burda Mi Note 10 vs. şeklinde öneri yapanlar var bence ciddiye almamalısın amiral gemisi cihazın vereceği hissiyat bile farklıdır.
Bir çok Mi Note 10 kullanan kişi(aynı zamanda amiral de kullanmış) amiral klasmanında sadece performans ve sesinden şikayetçi yalnız.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ben de oneplus 7tyi beğeniyorum ancak nereden alabilirim? Güvenilir bir satıcı önerebilir misiniz? Bir de telefon da bir arıza olursa garanti yok o zaman ne yapacağız, elektronik alet sonuçta?
Emin Yilmazdan aldım ben.

Bozulursa kendin yaptıracaksın.