Soru 4K'ya kadar bisiklet önerisi

Bu konuyu okuyanlar

lgsyegirecek60

Doçent
Reaksiyon puanı
235
mümkünse hidrolik disk fren olsun istiyorum.kullanacagım şehirde asfalt yol var. günde 4-5km yaparım ama pazar günleri 10-15km yaparım. Minibüs yolu veya E-5'e çıktığım zaman çok yavaş kalmamak için 40-50+ gidebilsem iyi olur.öğrenciyim bütçem max bukadar.

Harnapazade

Profesör
Reaksiyon puanı
1,442
Trekking almanız gerekiyor. 4200'e Kron spx100 aldım bende 1 ay oldu gayet memnunum. Size de tavsiye ederdim ama hidrolik disk istiyorsunuz.

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,177
Mekanik yani Tel'li fren alın. Bakımı felan baya maliyyetli oluyor hidrolikin.

Hatta bir Hidrolik fren kullanıcısı derdini anlatmıştı bana.
Diyor şimdiki akım olsa disk frenli bisiklete yakın durmam.
V-fren alırım uzun zaman sıkıntısız kullanırım. Hem balataların hızlı bitme derdi yok hem çok basit sistem.

O hızlara rahatlıkla çıkmak için V-frenli Hybrid kadro alın. İnce tekerlekli amortizörsüz.
Vites telleri ve fren telleri Kadro içinden geçsin.
Arka ruble kaseti 7 vites üzeri uyumlu olsun. Yokuşlarda zorlandığında ruble dişli sayını yükseltip rahatlıkla çıkabilesin.
Mümkün kadar ince kadro alın ağırlık yapmasın size.
Direksiyonu geniş olmasın. Olursa iki araba arasından geçerseniz zorluk çıkarmasın. Yada Direksiyonı kesip küçültebilirsiniz.

Aksesuar olarak önce uzun çamurluk olması çok iyi olur. O hızlarda gidince önüne su birikintisi çıktığında ne yapacağını şaşırmayasın. hız kesmeden gidersin su üzerinden. Islanma derdin olmaz.

İşıkların olmasıda önemli. Arabalar çoğu zaman bisikletleri farketmiyor karanlıkta. Hatta ben bisiklette giderken başka bir bisikletin gölge gibi geçtiğini zor farkediyorum. Adam bir azcık ışık saçar be.

Yanında mutlaka küçük Zincir açarı, küçük Hava pompası, lastik yaması ve küçük açar seti taşı.

Delinmeyen CST 7 level zırhlı lastik takarsan hava pompasına yamaya felan gerek kalmaz ama.

edit- MTB ve basit bisikletle 40 km hıza zor ulaşırsınız 21 vitesli bisikletle. Dik Yokuş aşağı bırakırsanız belki olur. Her yerde yokuş aşağı olmadığı için sizi baya üzecektir 40 üzeri çıkmamanız.

Son düzenleme:

Son mesajlar