4500 TL ye kadar oyun ve film için alınabilecek telefon önerisi

Bu konuyu okuyanlar

katkatavukat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Telefonlarla ilgili cehaletimi mazur görürseniz bir şey sormak istiyorum. 1 ay içinde kendime bir telefon almayı düşünüyorum.
Bütçem= En fazla 4500 TL'ye kadar çıkabilirim.
Kullanım alanlarım. Telefonu neredeyse sadece oyun oynamak ve youtube, twitch ya da film izleme amaçlı kullanıyorum. Benim için önemli olan oyunlarda donma kasma yaşatmaması ve olabildiği ölçüde de ekranının kaliteli olması. Amoled ve ips farkını inanın bilmiyorum o yüzden ekranla ilgili bir hiçbir fikrim yok. Fakat ne kadar anlaşılır ve net olursa benim için o kadar iyi olur .
Kameranın benim için hiç ama hiç önemi yok.
Batarya olarak ise sürekli şarj etmemi gerektirmeyecek bir telefon olursa çok sevinirim.
Bu arada iphone 6 dan geçeceğim ve bu zamana kadar telefon dünyasına çok yabancı kaldım. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim .

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Telefonlarla ilgili cehaletimi mazur görürseniz bir şey sormak istiyorum. 1 ay içinde kendime bir telefon almayı düşünüyorum.
Kullanım alanlarım. Telefonu neredeyse sadece oyun oynamak ve youtube, twitch ya da film izleme amaçlı kullanıyorum. Benim için önemli olan oyunlarda donma kasma yaşatmaması ve olabildiği ölçüde de ekranının kaliteli olması. Amoled ve ips farkını inanın bilmiyorum o yüzden ekranla ilgili bir hiçbir fikrim yok. Fakat ne kadar anlaşılır ve net olursa benim için o kadar iyi olur .
Batarya olarak ise sürekli şarj etmemi gerektirmeyecek bir telefon olursa çok sevinirim.
Bu arada iphone 6 dan geçeceğim ve bu zamana kadar telefon dünyasına çok yabancı kaldım. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim .
Note 10 lite yada Realme 7 pro almanı tavsiye ederim.İyi forumlar.

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
Hocam mi 10t serisine bkn 1 aya glmiş olur 144hz veya 120hz lite ekran modeliyle oyun ve filmler için ideal

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
Note 10 Lite Öneriyorum Note Serisinde Bulunan Büyük Ekran Amoled Panel Kalem Avantajı Ve Göz Yormayan İnfinity-o Çentik Gibi Avantajlar Sayesinde Kullanımınıza En Uygun Cihaz Olduğunu Düşünüyorum Fakat Exynos 9810 İşlemcisinin Beklemede Pil Tüketim Sorununu Unutmayın.

LoKi*

Doçent
Reaksiyon puanı
486
Samsung note 10 lite ya da realme 7 pro ama bence note 10 lite

katkatavukat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Hocam peki sizlere göre Samsung Note 10 lite mı yoksa Realme 7 pro mu benim işime daha fazla yarar. Dediğim gibi hemen hemen sadece oyun ve film izleme için kullancağım. Samsung note 10 lite hakkındaki yorumlara baktım iyi diyen de çok kötü diyen de karar veremedim.

LoKi*

Doçent
Reaksiyon puanı
486
Teşekkür ederim değerlendireceğim hocam. Peki bu telefonun kronik veya ısınma gibi bir problemi var mı acaba ? Bilginiz varsa yorumlar mısınız ?
Kronik suanlik gormedim isinmada soyle pubg mobilde akıcı aşırıda max 43 derece gordum daha da fazlasini gormedim.Belki kronik olarak beklemede pil tuketmesi olabilir ama fazla tuketmiyor.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
Realme 7 Pro
Mi10T (Beklenebilir.)
Bütçe ufak artar ise SE 2020 :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Teşekkür ederim değerlendireceğim hocam. Peki bu telefonun kronik veya ısınma gibi bir problemi var mı acaba ? Bilginiz varsa yorumlar mısınız ?
Isınma daha çok kullanıma bağlı,her telefon ısınır.

katkatavukat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
İlçede oturduğum için şu an inceleme imkanım yok ama en yakın zamanda gidip bakacağım.
Magazaya gidip telefonu elinize alip incelemenizi oneririm

Realme 7 Pro
Mi10T (Beklenebilir.)
Bütçe ufak artar ise SE 2020 :)

Isınma daha çok kullanıma bağlı,her telefon ısınır.
Çok teşekkür ederim. Olmazsa Mi10T çıkana kadar beklerim ona göre hangisini alacağıma karar veririm.

katkatavukat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Mi 10t xiaomi nin resmi tr sitesine eklendi yakında gelecek diyor
Amma 4000 tl beklemeyin ( spd 865 var çünkü ) en 5500 gibi gelir diye düşünüyorum
Anladım hocam, ben yine de gelene kadar beklerim. Olmazsa burada önerilenlerden birine karar verir alırım. Teşekkür ederim

Senior_53

elitt
Reaksiyon puanı
5,377
Anladım hocam, ben yine de gelene kadar beklerim. Olmazsa burada önerilenlerden birine karar verir alırım. Teşekkür ederim
Aslında mi 10t lite gelse çok iyi olurdu ama şu anlık xiaomi resmi sitesinde gözükmüyor

Mi 10t lite bu yazılan telefonlardan daha başarılı olduğunu düsünüyorum

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Hocam peki sizlere göre Samsung Note 10 lite mı yoksa Realme 7 pro mu benim işime daha fazla yarar. Dediğim gibi hemen hemen sadece oyun ve film izleme için kullancağım. Samsung note 10 lite hakkındaki yorumlara baktım iyi diyen de çok kötü diyen de karar veremedim.
Stereo hoparlör takıntın varsa,batarya performansı mükemmel olsun diyorsan Realme 7 pro;Çok video çekerim video performansı mükemmel olsun, S-pen kullanmayı istiyorum diyorsan Note 10 lite al geç.

katkatavukat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Stereo hoparlör takıntın varsa,batarya performansı mükemmel olsun diyorsan Realme 7 pro;Çok video çekerim video performansı mükemmel olsun, S-pen kullanmayı istiyorum diyorsan Note 10 lite al geç.
Hocam peki oyun konusunda beni üzer mi realme 7 pro? Örneğin çıkarsa wild rift oynarım, tft, pubg mobile vb

Reaksiyon puanı
49
Hocam peki oyun konusunda beni üzer mi realme 7 pro? Örneğin çıkarsa wild rift oynarım, tft, pubg mobile vb
hocam oyunlarda üzmez şarj konusunda da üzmez verimli bir işlemci ve 4500mah pili var. Zaten 65w desteği sayesinde 30-40 dk aralığında piliniz 90-100 aralığa gelcektir. Telefon daha yeni çıktı zaten güncelleme anlamında da iyi. Karar sizin tabi. En iyisi mağazayı gidip elinize almanız telefonu.

katkatavukat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
çok teşekkür ederim yorumlarınız için. Duruma göre değerlendirme yapıp alırım inşallah.