13.000 TL ye kadar telefon önerileri ?

Bu konuyu okuyanlar

Xaynthex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Herkese merhaba ,
13.000 TL ye kadar olan telefon tavsiyeleriniz nelerdir ? Ekranı , ekran hz i , bataryası ve kamerası benim için önemli. Telefondan hiçbir zaman oyun oynamıyorum . Siz olsanız hangi telefonu alırdınız ve neden ? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler ...

melihhamerica

Asistan
Reaksiyon puanı
287
İphone 12 256gb al derim.

-Su geçirmez
-Ekranı çok iyi
-Kamera ultra güzel çekiyor
-Hiç kasması, donması olmuyor(ben rastlamadım)
-En az 10 yıl götürür
-Dolması yavaş değil bitmeside hızlı değil

Bence tam 13.000TL ye kadar alınabilecek en iyi telefonlardan bir bu.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Herkese merhaba ,
13.000 TL ye kadar olan telefon tavsiyeleriniz nelerdir ? Ekranı , ekran hz i , bataryası ve kamerası benim için önemli. Telefondan hiçbir zaman oyun oynamıyorum . Siz olsanız hangi telefonu alırdınız ve neden ? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler ...
İphone 12,S21 plus.Sosyal medyada hem fotoğraf hem video tarafında en iyi kalite,arka kamerada dolby vision hdr video deneyimi,6 yıl performans ve iyi batarya istiyorsan iPhone 12;mükemmel ekran kalitesi,120hz sayesinde çok iyi bir akıcılık,dolby destekli efsane Stereo hoparlör deneyimi,Hem arka hemde ön kamerada her koşulda harika fotoğraflar çekmek istiyorum diyorsan S21 plus almanı tavsiye ederim.İyi forumlar.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
İphone 12 256gb al derim.

-Su geçirmez
-Ekranı çok iyi
-Kamera ultra güzel çekiyor
-Hiç kasması, donması olmuyor(ben rastlamadım)
-En az 10 yıl götürür
-Dolması yavaş değil bitmeside hızlı değil

Bence tam 13.000TL ye kadar alınabilecek en iyi telefonlardan bir bu.
Ne 10 u 20 yıl götürür.??? sallıyorsun anladık da bari ölçülü salla.???

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Valla götürür şakam yok.
iPhone daki işlemci piyasadaki en güçlü işlemci.Bugün İphone lar uzun yıllar performansını koruyabiliyor ama 10 yıl İphone dahil hiçbir akıllı telefon performansını koruyamaz.Öyle bir şey olsa Apple akıllı telefon satamaz.Bugün bir iPhone un ömrü 6 yıl.(Performanslı çalışma) Android tarafında amiral exynos lu modeller 5-5,5 yıl ise Snapdragonlu amiral gemisi cihazların ömrü 6 yıldır.

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Herkese merhaba ,
Iphone 11 Pro, elit bir cihaz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

iPhone daki işlemci piyasadaki en güçlü işlemci.Bugün İphone lar uzun yıllar performansını koruyabiliyor ama 10 yıl İphone dahil hiçbir akıllı telefon performansını koruyamaz.Öyle bir şey olsa Apple akıllı telefon satamaz.Bugün bir iPhone un ömrü 6 yıl.(Performanslı çalışma) Android tarafında amiral exynos lu modeller 5-5,5 yıl ise Snapdragonlu amiral gemisi cihazların ömrü 6 yıldır.
Hadi be, götürür. 50 yıl bile götürür, ama hurda olarak ?
Çok güzel koleksiyon olur :D

melihhamerica

Asistan
Reaksiyon puanı
287
Benim telefonum 2018 yılında almıştım 600tl ye 5 yıl ömrü var yazıyor. Ben 3.yılındayım ama telefon kafayı yedi :)

Şu a71 düşse alıcam ama düşme yerine artıyor fiyatı.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Benim telefonum 2018 yılında almıştım 600tl ye 5 yıl ömrü var yazıyor. Ben 3.yılındayım ama telefon kafayı yedi :)

Şu a71 düşse alıcam ama düşme yerine artıyor fiyatı.
Android dünyasında giriş-orta seviye-amiral gemisi cihazlar gibi fiyat segmentine göre sınıflandırılan cihazlar var.Sen gidipte giriş seviyesi bir android cihaz alırsan ondan 5 yıl performans bekleyemezsin.Beklersen hayal kırıklığına uğrarsın.Sen bugün P30 Pro,Note 10 plus, S20 plus,Oppo find X2,Oneplus 8 Pro gibi amiral gemisi bir cihaz alırsan yada S10 lite,Mi 10t gibi orta üst segment bir cihaz alırsan 4 ile 6 yıl performans konusunda memnun olursun diye düşünüyorum.Birde orta seviye bir cihaz alacaksan A71 yerine A52 yada A72 almanı tavsiye ederim.İyi forumlar.

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
13 bin verip telefonda instagram, Whatsapp, Twitter ve Facebook gibi sitelere girmekten başka ne yapılıyor sırf merakımdan soruyorum.
Bencede hadi oyun oynuyor desek aynı zevki 5 bin tl'lik telefonda veriyor bilgisayar olsa fiyatını hak eder ama 13 bin tl verilmez bence*

melihhamerica

Asistan
Reaksiyon puanı
287
Android dünyasında giriş-orta seviye-amiral gemisi cihazlar gibi fiyat segmentine göre sınıflandırılan cihazlar var.Sen gidipte giriş seviyesi bir android cihaz alırsan ondan 5 yıl performans bekleyemezsin.Beklersen hayal kırıklığına uğrarsın.Sen bugün P30 Pro,Note 10 plus, S20 plus,Oppo find X2,Oneplus 8 Pro gibi amiral gemisi bir cihaz alırsan yada S10 lite,Mi 10t gibi orta üst segment bir cihaz alırsan 4 ile 6 yıl performans konusunda memnun olursun diye düşünüyorum.Birde orta seviye bir cihaz alacaksan A71 yerine A52 yada A72 almanı tavsiye ederim.İyi forumlar.
Ülkede a72 satılmıyorki. Veya ben hiç görmedim.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Sosyal medyayla uğraşıyorsanız iPhone 12, yoksa S21 Plus. Elinizde Apple Watch, AirPods veya MacBook falan varsa iPhone 12 daha olur ek olarak.

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,046
Bulabilirseniz ROG Phone 5 alın.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Herkese merhaba ,
Galaxy S21 Plus öneririm.

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Tam bir performans olmasa bile 10 yıl eba canavarı olarak gidiyor. Elimde 2012 yılından kalma bir ıPad 2 var ve Zoom Eba gibi işlerde oldukça iş görüyor hala, şarj olarak ise tek şarjla bazen haftayı çıkarıyorum (hafta sonu dahil değil)

®Shift®

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,806
İphone 11 Pro Ve ya İphone 12

Samsung Fanboy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Herkese merhaba ,
Samsung galaxy note 20 ultra.