400-700 TL Arası Klavye Önerisi

Bu konuyu okuyanlar

BlackTSix

Asistan
Reaksiyon puanı
122
Merhaba,

Kendime yeni bir klavye almak istiyorum. Uzun süre kullanmayı planladığım için mekanik almayı düşünüyorum. Yazılım mühendisi olduğum için genelde işim yazmak oluyor fakat bunun yanı sıra oyun oynamaktan büyük keyif alıyorum. Dolayısıyla alacağım ürün her iki gereksinimimi de karşılamalı. Bütçem 400-700 TL bandındadır. Beğendiğim 3 ürün var aşağıda sebepleriyle paylaşıyor olacağım. Gerek yazarken gerekse oynarken işimi görecek bir şey arıyorum. Hissiyatı benim için önemli. Takoz gibi olmamalı. Sesi çok önemli değil. Uzun süre W A S D tuşlarını kullanırken elimin ağrımasını istemem. Fikirlerinizi paylaşırsanız mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler.

Razer Ornata Chroma: Bilek desteği çok konforlu görünüyor ve incelediğim yorumlarda hissiyatının da farklı ancak konforlu olduğuna değinilmiş. Fakat bu yarı mekanik bir klavye yani mekanik bir klavye olmadığından performans konusunda beni üzermi bilemedim. Açıkçası tuş hissiyatını da çok merak ediyorum. (Bu ürün hakkında ki tecrübelerinizi özellikle paylaşırsanız çok sevinirim.)

Razer BlackWidow Elite: Bilek desteği..

Not: Soru şu Razer sunduğu özellikler için bu fiyatı hak ediyor mu?

Corsair K70 RGB MK.2: Daha önce Corsair klavye kullanmıştım. Memnun kalmıştım, geçmiş deneyim den sıcak bakıyorum.

Corsair K68: Aynı sebep :)

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,189
O fiyata değil, tüm klavye camiasının gözümdeki kralı K70 MK2 RapidFire modelidir. Razer eski Razer değil, para vermeyin derim :).

BlackTSix

Asistan
Reaksiyon puanı
122
Fikrini paylaştığın için çok teşekkür ederim. Dikkate alacağım :)

mttzn

Doçent
Reaksiyon puanı
459
O fiyata değil, tüm klavye camiasının gözümdeki kralı K70 MK2 RapidFire modelidir. Razer eski Razer değil, para vermeyin derim :).
O zaman ne diye HyperX Alloy Elite RGB aldın mübarek :D

58689451_327285654628042_6519027316079722496_n.jpg

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,189
Yazılım zamanla gelişir ama K70 çok daha kullanışlı. İkisini de kullandıktan sonra bu kanıya vardım :) Foto nasıl :D
Özel çektiğini anlamıştım ses çıkarmadım :D.
Süper her zamanki gibi.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,189
Ahahaha sorduğunda ben dedim bunu al diye dinlemedin :D Şaka bir yana Alloy Elite çok şahane
Benim aklımdada o vardı. Ama varya o Alloy Elite RGB introsu yayınlandı, aha bu benim olacak dedim. Oldu da. Süper klavye. Tek eksisi NGeniuty gibi aptal bir yazılım. Geçen gün Frimware update geldi. Yarıda kesildi yazılım. Lan klavye çalışmıyor. Sildim yükledim açılmıyor. 30 dakika açmaya çalıştım. Baktım eksik yüklenmiş. Silip tekrar yükledim, adamakıllı güncellemesini yükledim. Hayatımın en sinirli 1 saati idi. Ben bunu Hydra R6'da yaşamadım.

mttzn

Doçent
Reaksiyon puanı
459
Benim aklımdada o vardı. Ama varya o Alloy Elite RGB introsu yayınlandı, aha bu benim olacak dedim. Oldu da. Süper klavye. Tek eksisi NGeniuty gibi aptal bir yazılım. Geçen gün Frimware update geldi. Yarıda kesildi yazılım. Lan klavye çalışmıyor. Sildim yükledim açılmıyor. 30 dakika açmaya çalıştım. Baktım eksik yüklenmiş. Silip tekrar yükledim, adamakıllı güncellemesini yükledim. Hayatımın en sinirli 1 saati idi. Ben bunu Hydra R6'da yaşamadım.
Onda nasıl yaşayacan? sanki yazılım güncelleniyor :D :D