4 Yıldır lanet sigarayı bırakamıyorum

Bu konuyu okuyanlar

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Arkadaşlarımın her türden sigara tekliflerine rağmen başlamadım ve iyiki başlamamışım. Sigara içtikleri zaman bile arkadaşlarıma uzakta durmaya çalışıyorum genelde.

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Nasıl bir şeydir bu sigara bilmem.
Bu yaşıma geldim merak edip bir tane bile yakmışlığım yoktur.
Ama çevremde bir çok arkadaşım bıraktı.
Demekki bırakmayı kafana koyarsan bırakılıyor.
Öyle bu paket son bu sigara son diye bırakılmıyor.
Arkadaşımın biri dolu paketi bir attı,atış o atış,3 senedir içimiyor.

Derler ya, önce kafanda bitireceksin. Bence çok doğru, 15-20 yıl boyunca içen abim 1 günde bıraktı. Bir kaç yıldır içen arkadaşlarım bırakamıyor.

E32KERNEL

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bende 4 Ay önce başladım
:( Keşke başlamasaydım dediğin ilacı deneyeceğim..

4 ay hiç bişey. Sen daha bağımlı bile olmamışsındır.Öyle olduğunu zannediyorsundur.Bence hemen bırakmalısın.

Ben de lise 4 'te başlamıştım. 2 - 2.5 yıl oldu. Bazı dönemler çok içtiğimde oldu ama çok şükür ki öyle tiryakisi falan değilim. Arada sırada zevkine içiyorum.

WebNick

Profesör
Reaksiyon puanı
12
psikolojik bir durum. Kafada bitirirsen olay tamam.

Ama şöyle bir yöntem var. Bir ilaçmı sipreymi öyle bişey var ağız için. onu kullanınca sigara içmeye çalışınca miden çok kötü bulanıyor. tıpkı tırnaklarını yiyenler için tırnağa acı tat veren ilaç gibi mantığı.

svskskn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
adam çözüm istemiş herkez bi anısını yazmış. kardeşim sanalda kimse sana yardımcı olamaz git doktora psikologa sigara bırakmanın bin bir türlü yolu var.

uNerreicht

Asistan
Reaksiyon puanı
1
4 ay hiç bişey. Sen daha bağımlı bile olmamışsındır.Öyle olduğunu zannediyorsundur.Bence hemen bırakmalısın.

Ben de lise 4 'te başlamıştım. 2 - 2.5 yıl oldu. Bazı dönemler çok içtiğimde oldu ama çok şükür ki öyle tiryakisi falan değilim. Arada sırada zevkine içiyorum.

Aynen 4 Aya bağımlı olunmaz ama ben aşırı içiyorum bazı zamanlar oluyorki birini söndürüp diğerini yakıyorum 1 paket 6-7 saate dayanmıyor :l . Pişmanım ama ..

WhiteHawk

Profesör
Reaksiyon puanı
43
40 yıl içtim.1.1.2011 bıraktım.1,5 sene oldu bir tane bile yakmadım.Amma iradeliymişim ya.:yes:

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
İçerisinde fare b.ku ve katran olan 4000 tane zehir içeren bişeyi nasıl içebiliyorsunuz hafif dumanı gelse takır takır öksürüyorum ben
----------------------------------------------------

Bırakmak mı istiyorsun uzak duracaksın yanında sigaramı içiyolar uzaklaşacaksın sigara mı dedi biri lafı değiştireceksin ya da dinlemeyeceksin yokmuş gibi davranacaksın sigaraya; bütün bunlardan önemlisi iraden sağlam olacak ve bi de uzman bir doktora gitmelisin..

40 yıl içtim.1.1.2011 bıraktım.1,5 sene oldu bir tane bile yakmadım.Amma iradeliymişim ya.:yes:
ben sigaradan nefret ederim babam 35 sene içti doktora gitti bırakmazsan ölürsün dedi doktor o anda bıraktı ve bidaha elini sürmedi... Tek seferde içmeyecem dedi ve bidaha içmedi... İrade budur bence...

webadam

Asistan
Reaksiyon puanı
0
güzel haberim var haftada 2-3 tane içiyorum yavaş yavaş bırakıyorum sanırım

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Tamamen kafada bitiyor bu iş.Bende 4-5 yıldır içiyordum.7 ay önceydi sanırım.Bir gün içerken sordum kendime.

"Ulan dedim.Bu nasıl bir saçmalıktır.Dumanı ciğerlerimize çekiyoruz.Duman soluyoruz.Normalde bir ateş gördüğümüzde dumanı üzerimize gelmesin, dumanı solumayalım diye kaçarız.Ama bu meretin dumanını içimize içimize, cigerimizin derinliklerine kadar çekiyoruz.Zehirleniyoruz.Hastalanıyoruz.Geberiyoruz.Üstüne üstlük para veriyoruz.Ben bu kadar zayıfmıyım, çaresizmiyim, akılsızmıyım, iradesizmiyim" dedim kendime.

Özellikle yemekten sonra vazgeçilmezimdi.Yine bir gün yemekten sonra içerken, o yediğim lezzetli yemeğin tadı hala damağımdayken ve tadına doyamamışken, bu pislik mereti yakıp dumanı içime soluduktan sonra ağzımda o lezzetli tat yerine sigaranın pis tadı ve kokusunu hissedince dedim ki "tamam artık.Bu iş burda bitti.Hoşçakal!" ve o günden beri ne ağzıma sürdüm, ne elime aldım nede artık sigara içilen ortamda durabiliyorum.Acayip rahatsız oluyorum.Dediğim gibi tamamen beyinde bitiyor bu iş.İradeli, nefsine hakim, kararlı ve herşeyden önce BİRAZ AKILLI insan evlatları bunu bırakabilir.Hatta 7 ay önceki aklım olsaydı okul zamanında başlamış olduğum bu meretin yanından bile geçmezdim.Tamamen özentilik, arkadaş çevresi ve cahilliktir sigara kullanmak.1 yıl önce 2-3 kat merdiven çıktıktan sonra nefes nefese kalıyordum.Şimdi 4-5 katı hatta denk geldiğim zaman daha fazlasını gayet stabil olarak çıkabiliyorum.Bana mısın demiyor ciğerler :D 4-5 yılın pisliğinin temizlenmesi biraz zaman alıcak ama bıraktıktan 1-2 ay sonra etkilerini görmeye başladım.Artık bütün arkadaşlarıma, yakın çevremdekilerede sigarayı bırakmaları için beyinlerinin etini yiyorum.Hakaret ediyorum hepsine.Ne kadar zayıf, iradesiz, akılsız insanlar olduklarını söylüyorum.Sonra yanımdayken ayrılana kadar haklısın diyorlar.Ama bi kaç gün sonra buluştuğumuzda yine ellerinde.Dediğim gibi iradesiz, nefissiz insanların becerebileceği bir iş değil bu.

Reaksiyon puanı
10,325
Boşverr iç gitsin yaa yoksa bu hayat çekilir mi??.... Zama zam zamlara zam internete kota işler yolunda gitmez... Rutin hayat aynen devam eder gider... Yanii içmemek için ne sebep varkiii.. Aç bi Müslüm baba videosu yak bide sigara anasını satiyim.. Bide benim için yak.. Sigara bütün dertlerin antibiyotiğidir...

yaktım şerefine bi tane [MENTION=48671]muratflash[/MENTION]!
(ama kimseye söyleme ha!, ayıp olmasın) :)

WhiteHawk

Profesör
Reaksiyon puanı
43
İçmeyin gençler içmeyin.Bu ülkenin her zaman sizlere ihtiyacı var.Bunu düşünün ve içmeyin.

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
yaktım şerefine bi tane @muratflash!
(ama kimseye söyleme ha!, ayıp olmasın) :)
Afiyet olsun hocam..:D Merak etmeyin hiç bişey olmaz.. Benim bi arkadaşım var Rafet isminde o diyorkii yaa akadaş diyor bizim iş yerinde 70 yaşında bi dede var diyor fosur fosur sigara içiyor diyor ama benden sağlıklı dede yavv diyor..:D Arkadaşaım Rafet sigaranın yan etkilerine inanmıyor dolayısıyla bende..

E32KERNEL

Doçent
Reaksiyon puanı
0
sayın [MENTION=48671]muratflash[/MENTION];
Sigara içebilirsiniz ama iyi bir şey gibi göstermek ne kadar doğru?
Siz kabul etmesenizde sigarada yüzlerce kimyasal var.Şu bildiğimiz uyuşturucudan var.

serdargvn55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende bırakanlardanım inşallah bırakmak isteyen arkadaşlarda bırakırlar zor tabi irade ama inanın oluyor sadece karar verin ve kararınızı uygulayın !

mrspirates

Asistan
Reaksiyon puanı
1
olay kafada bitiyo bence ben içerken zevk alıyorum bırakmayı düşünmüyorum belki istesem bırakırım nice tiryakiler var tek bi kararla sigarayı bırakıyolar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kardeşim Ben 20 yıldır sigara içiyorum ve 10 yıldır bırakmak için uğraşıyorum lakin olmadı bir türlü bırakamıyorum senin dedin gibi ilk gün içmiyorum ama 2 ci gün egerki bu deyimse bende ağlıyorum yani bu sigaraya başlamak kolayda bırakmak çok zor allah yardımcımız olsun