4 Telefon Arasında Kaldım

Kenpachi

Profesör
Reaksiyon puanı
25
Herkese merhabalar.Ocakta telefon alacağım ama kararsızım ne alacağıma.Büyük bir Android severim ama iPhone 5C güzel gözüktü gözüme bayağı.Android olaraksa G2 Nexus 5 veya Nexux X ve ne kadar Sony'e kanım ısınmasada Z1 Compact.Android sevme nedenim özgürlük açıkcası sıkıldıkça rom değiştireceğim ama iPhone'da malesefki özgürlük diye birşey JB atana kadar yok ama JB attımı da cihaz süper oluyor ki bana iPhone düşündüren yorumda Vikings'in yorumudur.Tweak olayı felan bayağı hoşuma gitti ama hala kuvvetli bir şekilde Android istiyorum.Sizce ne yapmalıyım ? Bu arada Max bütçe 1500 50 lira bile çıkmaz yukarı :)

Not:Ocağa kadar daha var diyeceksinizde erkenden karar vermem daha rahatıma gelecek :D

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Ocağa kadar kim öle kim kala belki z3 compact alırsın belli mi olur...

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Herkese merhabalar.Ocakta telefon alacağım ama kararsızım ne alacağıma.Büyük bir Android severim ama iPhone 5C güzel gözüktü gözüme bayağı.Android olaraksa G2 Nexus 5 veya Nexux X ve ne kadar Sony'e kanım ısınmasada Z1 Compact.Android sevme nedenim özgürlük açıkcası sıkıldıkça rom değiştireceğim ama iPhone'da malesefki özgürlük diye birşey JB atana kadar yok ama JB attımı da cihaz süper oluyor ki bana iPhone düşündüren yorumda Vikings'in yorumudur.Tweak olayı felan bayağı hoşuma gitti ama hala kuvvetli bir şekilde Android istiyorum.Sizce ne yapmalıyım ? Bu arada Max bütçe 1500 50 lira bile çıkmaz yukarı :)

Not:Ocağa kadar daha var diyeceksinizde erkenden karar vermem daha rahatıma gelecek :D
şuann 1500 e kadar en mantıklı g2 görünüyor bu arada xperia z1 1300 tl seviyelerinde hepsiburada.comda bi bak istersen nexus 5 de olur s800 lü uygun fiyatla ha ayrıca rom root işiyle ugraşacaksan burda alınabilir tek cihaz nexus5 :) stok androide rom kurmak daha kolay ve nexuslara daha çok rom çıkıyor :)

Yanner

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
LG G2 hem bütçene uygun hemde iyi bir telefon karar senin.

Liquido

Doçent
Reaksiyon puanı
14
Z1 compactı öneriyorum sana eğer fiyatı düşerse z3 compactıda tercih edebilirsin

mmrtylmz

Doçent
Reaksiyon puanı
45

Devamlı rom v.s değiştireceksen root sayacı olmayan bir cihaz alman gerekir. Aksilik olur aldığın zaman donanım arızası vs. verir garantiden yaptırabilmen adına LG de bu sayaç olmadığından LG alman daha mantıklı olur. Nexus'larda root sayacı var mı bilmiyorum ama Nexus 5 LG olduğundan sayaç olduğunu düşünmüyorum. Telefonunda görselliğe alternatifliğe yer vermek istiyorsan mutlaka android olmalı. Nexus 5' in bataryası biraz diğerlerine göre küçük. Nexus X 'in ekranı da muhtemelen 4k olacak. O da batarya konusunda pek tatmin etmeyebilir. Listelediğin telefonlardan en alınabilir olanı fiyat olarak da G2 gibi duruyor. Bu benim şahsi fikrim. Bu devirde 1000 TL üzeri para bir telefona bağlanıyorsa bence o telefon tüm ihtiyaç ve isteklerini karşılamalı. Karar senin ;)

uygar2580

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Z2 kullanıyorum. Daha önceleri HTC kullandım, HD2, Diamond 2, One X, HTC One. Bir de S2 kullanmıştım. Rom vs. değişeceksen sürekli sana tavsiye edeceğim marka HTC dir. Arkadaşın dediği rom sayacı vs. durumunu bilmiyorum muhtemelen vardır. Ama ingilizcen yeterliyse rom sitelerinde güzel kalabalığın ve çeşitliliğin olduğu marka HTC. Önceki telefonlarımda 2-3 ayda bir rom değişirdim fakat Z2 yi alalı kaç ay oldu hala root bile atmadım. Rom çeşitliliği de yok öyle. Telefonda ruh yok, ev telefonunun gelişmişi gibi birşey geldi bana sony, htc den sonra :D Ha özellik olarak iyi Z2 sonuçta.

boundles

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence iphone 5c al hem güncellemesi uzun sürecek bir telefon hem jailbreak yaparsan Android den bile daha kullanışlı bir cihaz olur tabi kendi kararın :)

Nemre

Profesör
Reaksiyon puanı
29
Madem 1500 TL Limitin var, Ocağı bekleme direk git Lumia 1520 al,keyfine bak.

fatihhhh37

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Hem performans hem oldukça yeterli bataryasıyla LG G2
Param olsa düşünmem gider alırdım ben...

FataL Rhyme

Doçent
Reaksiyon puanı
4

Eren bence iPhone 5c al

emirgorur

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bence iPhone 5C alın. 2. seçenek olarak Nexus 5 düşünebilirsiniz. Ama bunlar dışında hiçbir telefonu almayın derim. Çünkü bir süre sonra stabilite sorunu çıkacaktır.

RedDevil

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Bence iPhone 5C alın. 2. seçenek olarak Nexus 5 düşünebilirsiniz. Ama bunlar dışında hiçbir telefonu almayın derim. Çünkü bir süre sonra stabilite sorunu çıkacaktır.
5c mi ? Siz emin misiniz ? Adamın elinde mi patlasın 😀 Bırak iphone 5c alacağına diğer telefonlardan birini al daha iyi

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
5c mi ? Siz emin misiniz ? Adamın elinde mi patlasın  Bırak iphone 5c alacağına diğer telefonlardan birini al daha iyi

Yıllardır iPhone kullanıyorum ama 5C gerçekten Apple için utanç kaynağı bence :) Daha doğrusu ülkemizdeki fiyatına göre.. aynen 5C ye o kadar para verilmez.

emirgorur

Asistan
Reaksiyon puanı
0
5c mi ? Siz emin misiniz ? Adamın elinde mi patlasın  Bırak iphone 5c alacağına diğer telefonlardan birini al daha iyi
Bu Apple düşmanlığınızı hiç anlamadım.
Yıllardır iPhone kullanıyorum ama 5C gerçekten Apple için utanç kaynağı bence :) Daha doğrusu ülkemizdeki fiyatına göre.. aynen 5C ye o kadar para verilmez.

Kardeşim beyaz iPhone 5C kullanıyor ve gayet memnun. Sabah 7'de şarjdan çıkarıyor ve akşama kadar rahat rahat idare ediyor, performansı da gayet iyi.

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
Bu Apple düşmanlığınızı hiç anlamadım.

Kardeşim beyaz iPhone 5C kullanıyor ve gayet memnun. Sabah 7'de şarjdan çıkarıyor ve akşama kadar rahat rahat idare ediyor, performansı da gayet iyi.

Performansına lafım yok, iPhone 5 ile aynıdır ortalama. iPhone 5 kullanıyorum bende ama 5C yerine bulabilirsen 5 almak daha mantıklı bence. Metal kasa sonuçta, elit bir görüntüsü var. O kadar para veripte plastik iPhone almak mantıksız geliyor.

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
g2 rom bakımından güzel g pro 2 romu ve g3 romunu denedim şuana kadar ama 5c de çok iyi işletim sistemine göre ikisinden birini seç

promidal

Profesör
Reaksiyon puanı
11
ben g2 aldım çok memnunum. haftada bir rom değiştiriyorum neredeyse :D telefon çok stabil ve akıcı çalışıyor. batarya performansı süper, ayrıca çok hızlı şarj oluyor. rom çeşitliliği konusunda sanırım samsunglar daha iyi ama g2 de hiç fena değil. ben iphone dan geçtim hiç pişman olmadım

kemal_ksk

Asistan
Reaksiyon puanı
1
butcem 1500 demıssın 5s e suan paran yetmez ancak ocaga kadar ucuzlayabılır bekle ucuzlamazsada o kadar 1600 cıvarı olur alın.. 5c asla almayın kımde gorduysem sıkayet etmıstır.. apple ın yuzz karası cok kotu bır telefondur... tabı bulabılısenız cok zor 5 te alınabılır...

AngryPowers

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bence 800 liralık bir telefon al ( 2000 liralık telefonları tokatlayacak bir telefon) 700 liran da cebinde kalsın.

therkut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
G3 güzel cihaz, rom olarak seçenek yok şu an çünkü bootloaderı ancak kırdılar 1 aya güzel romlar düşecektir piyasaya. ocak ayına kadar fiyatı da düşer. Ondan sonra note 3 öneririm özellikle rom açısından zengin bir cihaz ve knox aşıldığı için rahat rahat rom yükler kaldırırsın. iOS jb bile yapılsa android özgürlüğüne yaklaşamaz. 1 yıl ios7 kullanmış biri olarak rahatlıkla söylüyorum.

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
ben olsam son model bir android aldıkta sonra hiç rom root işlerine bulaşmam düzgünce kullanırım başımıza ne geliyorsa merakımız yüzünden geliyor.

Stig

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iphone 5C yerine ucuzundan 5S yada 5 alman daha iyi olur bence
Kısacası bende her şekilde Apple dan şaşma tabi 6 ayda bir telefon almayacaksan

therkut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
iphone 5C yerine ucuzundan 5S yada 5 alman daha iyi olur bence
Kısacası bende her şekilde Apple dan şaşma tabi 6 ayda bir telefon almayacaksan
Kurtulun artık şu klişeden. Note 2 cihazımı 21 ay kullandım ve sıkıldım g3 ile degistirdim. Halen çıkan tüm oyun uygulama vs.. çalıştırmamayı bırak en ufak kasma olmadan işlemleri tıkır tıkır yapıyordu. İşimi çok çok rahat görüyordu ve halen göreceğine hiç şüphe yok. Alan arkadaşı da en az 1 2 yıl kasmadan takılmadan idare eder. Yazılım geliştiricisi o kadar fazla ki orjinal yazılımı hiç kullanma gereği duymadım neredeyse. AOSP CM PARANOİD PROBAM hepsi yazılım geliştirdi ve inanılmaz özellikleri vardı. Tabi siz bunu hiçbir zaman yaşamayacaksınız çünkü fanboyluk bunu gerektiriyor. Ben tüm işletim sistemlerini en az 4 ay (ios 6 ve 7 yi 1 yıl kullandım, halen ipad kullanıyorum) kullandım ve android kadar özgür sistem göremedim.

Stig

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
korsan oyun indirenler için çok özgür olduğu söylenebilir evet o konuda haklısınız.Ancak Note 2 konusuna gelirsek 21 ay o telefonu kullanan biri olarak farkına varmış olmanız lazım ilk 6 aydan sonra telefonun kasmaya başladığını veya güncelleme gelmeme sıkıntısını.Kasma olayını note 2 de birebir yaşamış biriyim (note 3 çıkmadan 3 4 ay önce menüdeki geçilerde) ben ki sadece o telefonda değil daha iyi bir telefon olan xperia z1 de bile kasma sorunununu (kamerada mesajlarda) yaşarsınız ki yaşanıyor zaten.Şu an G3 kullandıgınız için ısınma sorunuda farkındasınızdır ayrıca. En iyi uygulama marketi AppleStore bunu inkar edemez siniz googleplay anynı bir çöp kovası gibi kötü niyetli kişilerin çıkartmış oldugu sahte uygulamalar hep orda.Ayrıca 2. el değerlerinide göz önüne alın.

Tabi bana apple Fanboyu dediginizden nasıl bir AnroidFanı oldugunuz belli

Neyse sonuç olarak
2. el değeri
gerçek anlamda Stabil ve güvenli işletim istemi (sahte uygulamalara karşı)
ram canvarı olmaması
gereksiz megapixel satmaması
en iyi uygulamam marketi olması
Güncelleştirme gelmesi (en az 3 yıl)

Gibi basit nedenlerden ötürü ben Apple tercih ediyorum dünyanın geri kalanını büyük bir kısmıda benimle aynı görüşteki Apple ürünlerine örnegin iPhone 6 ve iPhone 6 Plus, 3 günde 10 milyon adet satmasından anlaşılıyor.

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
korsan oyun indirenler için çok özgür olduğu söylenebilir evet o konuda haklısınız.Ancak Note 2 konusuna gelirsek 21 ay o telefonu kullanan biri olarak farkına varmış olmanız lazım ilk 6 aydan sonra telefonun kasmaya başladığını veya güncelleme gelmeme sıkıntısını.Kasma olayını note 2 de birebir yaşamış biriyim (note 3 çıkmadan 3 4 ay önce menüdeki geçilerde) ben ki sadece o telefonda değil daha iyi bir telefon olan xperia z1 de bile kasma sorunununu (kamerada mesajlarda) yaşarsınız ki yaşanıyor zaten.Şu an G3 kullandıgınız için ısınma sorunuda farkındasınızdır ayrıca. En iyi uygulama marketi AppleStore bunu inkar edemez siniz googleplay anynı bir çöp kovası gibi kötü niyetli kişilerin çıkartmış oldugu sahte uygulamalar hep orda.Ayrıca 2. el değerlerinide göz önüne alın.

Tabi bana apple Fanboyu dediginizden nasıl bir AnroidFanı oldugunuz belli

Neyse sonuç olarak
2. el değeri
gerçek anlamda Stabil ve güvenli işletim istemi (sahte uygulamalara karşı)
ram canvarı olmaması
gereksiz megapixel satmaması
en iyi uygulamam marketi olması
Güncelleştirme gelmesi (en az 3 yıl)

Gibi basit nedenlerden ötürü ben Apple tercih ediyorum dünyanın geri kalanını büyük bir kısmıda benimle aynı görüşteki Apple ürünlerine örnegin iPhone 6 ve iPhone 6 Plus, 3 günde 10 milyon adet satmasından anlaşılıyor.
Telefonumu 1 yıldır kullanıyorum kasma yok oyun açıyorum arka planda müziğimi dinliyorum gene 1 yıl geçmesine rağmen bataryası ölmedi istediğim telefonun arayüzünü tema olarak kullanabiliyorum marketten o kadar uygulama yükledim o kadar apk kurdum şimdiye kadar bir sıkıntı yaşamadım yeni güncellemede sıkıntı varsa eskiye dönebiliyorum evimdeki klimayı ve uyduyu kontrol edebiliyorum çift pencerede youtubeden video dinlerken nette gezinebiliyorum gene nette gezinirken telefon numarası görünce çıkmam gerekmiyor küçük pencerede açıyorum telefonu keyfime bakıyorum bunun gibi birçok kullanışlı uygulama var telefona otg kablosu ile istediğim gibi veri alışverişi yapıyorum bluetooth ile istediğim gibi paylaşım yapıyorum telefona çagrı mesaj vs geldiğinde led bildirimi yanıyor ve aklıma gelmeyen nicesi bunları bide teklemeden yapıyor telefon şimdi bunlar bende varken sen bana gelip daha pahalı iphone daha iyi diyecen cidden buna inanmamızı bekliyor musunuz siz iphone kullanıcıları ?
Soruyorum adama sende 5s vardı neden 6 aldın neyini beğendin diyor ki o son çıktı özelliğı umrumda değil eminim ki bu 10 milyonun %90ı aynı kafadandır.
Birşeyin daha iyi olması bence şudur bana g2de kullandığım tüm yazılımsal özellikleri sunsun aynı batarya performansını sunsun aynı android özgürlüğünü güvenle sunabilsin ondan sonra daha iyi derim öyle 2 özelliği az buçuk iyi olacak 20 özelliği olmayacak o daha iyi olmuyor işte.

therkut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Mesajın tamamen fiyasko ve fanboy dememi hiç boşa çıkarmamışsın :)

1) 3 aydan sonra kasma olması gerekli? Samsungu şikayet edeyim benim cihazım kasmıyordu :)
2) G3 ısınma sorunu? Isınmayan cihaz gösterebilir misin bana? Note 3 ile karşılaştırdım absurd bir durum yok. Önceki serilerinde böyle bir sorundan bahsediliyor.
3) ikinci el piyasası? 3 binlik cihaz bir yıl sonra 2 milyarın altında satılırken 2 bin liralık cihazın bir yıl sonra br buçuk civarları olması absurd mü sence?
4) Market konusunda uygulama arayüz kalitesi iosun daha iyi ama ios da olupta google play de olmayan uygulama söyler misin bana? Ben sana app store da olmayan sadece benim kullandığım 10 dan fazla uygulama yazabilirim.
4) Stabilite olarak ios önde kabul ediyorum az kaynak ile çok iş yapmakta üstüne yok lakin 3gb ram 4 çekirdekli işlemciler boşuna çıkmıyor ki android jellybean den sonra çok stabil bir hal aldı ve art sistemi standart olması durumunda ios fanlarının bu atağı artık kullanamayacaklar gibi gözüküyor.
5) Apple 2 nesil yani en fazla 2 yıl güncelleme sözü verir kalan 1 yılı sen mi ilgileniyorsun? Kaldı ki iphone 4 ios 5 ile ne kadar rezil hale gelmisti benden daha iyi bilirsin.

Apple veya Android almak kişinin tercihi fakat körü körüne peşinden gitmek, klişeleri sadece okuyarak deneyimlemeden yorumlar yapmak mantıksız. Satış rakamlarına bakarsan Samsung tek başına apple dan daha fazla cihaz (telefon) satmakta. İstatisliklere bakabilirsin. Oppo veya Xiaomi bir modeli çıktığında aynı gün 7 milyon satmıştı. Sence en iyi marka o muydu? Ki Tamamen kulaktan dolma fanboyluk yapıyorsun bir de. Lütfen kendini rezil etme güzel kardeşim. Tecrübelerin ile savun savunacaksan. Son olarak belirtmeliyim ki apple ve jobs a çok şeyler borçlu teknoloji piyasası ama devir değişiyor gelişiyor.