4 GB Ram İle Android Studio

Bu konuyu okuyanlar

Castaft

Doçent
Reaksiyon puanı
900
Arkadaşlar selamlar android programlama öğrenmek istiyorum elimdeki laptop özellikleri şu şekilde
i5 8250U
4gb ram 2400mhz
1tb hdd
bu özellikler ile kendi telefonumu emulator olarak kullanarak android studio açabilir miyim? Yada nox app player gibi hafif bir
emulator kullanarak açabilir miyim?
açsam bile çok ısınma yada kasma yapar mı?

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
RAM çok düşük, ısınma ve kasma problemiyle karşılaşmanız muhtemel. Emülatör yerine telefonunuzu kullanabilirsiniz.

Castaft

Doçent
Reaksiyon puanı
900
RAM çok düşük, ısınma ve kasma problemiyle karşılaşmanız muhtemel. Emülatör yerine telefonunuzu kullanabilirsiniz.
telefonumu kullanmayı düşünüyorum telefonumu kullanırsam aşırı ısınma veya kasma yaşar mıyım

Castaft

Doçent
Reaksiyon puanı
900
Pek problem olacağını düşünmüyorum ama mümkünse RAM'i en az 8GB yapmaya bakın.
Cevaplarınız için teşekkür ederim kurdum ve emulator yerine kendi telefonumu kullandım ama yinede baya takılma ve donma ile karşılaştım android studio nun 2017 de çıkan android studio 3.0 versionunu kursam hızlanır mı sizce ? ve ne gibi sıkıntılar yaşarım

Phatix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Arkadaşlar selamlar android programlama öğrenmek istiyorum elimdeki laptop özellikleri şu şekilde
i5 8250U
4gb ram 2400mhz
1tb hdd
bu özellikler ile kendi telefonumu emulator olarak kullanarak android studio açabilir miyim? Yada nox app player gibi hafif bir
Bence emülatör açılır. Bende 3 GB ram varken sorunsuz Nox kullanıyordum.

Phatix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Hocam bırakın emulator açmayı telefonla bağlayınca bile baya kasma yaşadım android studio çok fazla kaynak kullanıyor
Benim laptopum Toshiba Satellite L655-19C Bende Nox kasmıyordu. Fakat sizinkisini bilemem. Sanallaştırmayı açtınız mı BIOS'tan?

Castaft

Doçent
Reaksiyon puanı
900
Genymotion kullanın
onu bile kaldırabileceğini sanmıyorum şu anlık android studio 2017 versiyonunu kurdum takılma ve kasma olmadan kendi cihazımı bağlayarak kullanıyorum bellek kullanımı %85-90 arasında geziniyor 1700-2000mb bellek kullanıyor. Windows nasıl oluyorda 2.3gb belleği kendine ayırıyor bilmiyorum ama napalım.

Ayrıca bu konuyu gören ve 4gb rami olan arkadaşlar kesinlikle android studio 4 kurmasın 2017 yılında çıkan android studio 3.0 versionunu kursunlar bir kaç hata çıkacak karşınıza hata kodunu youtube da arayarak çok rahat çözebilirsiniz.

android studio 4 den sonra 3 baya hızlı geldi :D uygulamanın ilk derlenmesi 55 saniye sürdü sonrası 20-30 saniye arası

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Burada bunu tartışacağına, kendin denersin ve görürsün yeterli geliyormuymuş.

Castaft

Doçent
Reaksiyon puanı
900
Burada bunu tartışacağına, kendin denersin ve görürsün yeterli geliyormuymuş.
Konu açmamın sebebi benim gibi kullanan varsa neler yaptığını öğrenmek ve ilerde aynı sorunu yaşayan olursa bu konuya bakması.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Genelde Visual Studio kuranlar ne yapıyorlarsa, Android Studio kuranlar da aynısını yapıyorlar.
Bir kaç saat bakıp, bakarak sırlarını çözemeyince de bir daha hiç açmamak şartıyla kapatıyorlar. Olan hepsi bu. Senin yapacağın da yine bu olacak. Kolay gelsin.

Castaft

Doçent
Reaksiyon puanı
900
Genelde Visual Studio kuranlar ne yapıyorlarsa, Android Studio kuranlar da aynısını yapıyorlar.
Bir kaç saat bakıp, bakarak sırlarını çözemeyince de bir daha hiç açmamak şartıyla kapatıyorlar. Olan hepsi bu. Senin yapacağın da yine bu olacak. Kolay gelsin.
Bu kanıya nerden vardınız bilmiyorum ama tartışmaya gerek yok iyi akşamlar dilerim.

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
i5 8250U
4gb ram 2400mhz
1tb hdd
RAM i 8 yap ve SSD al kullanabilirsin.

Son mesajlar