4 ay kala LGS'ye Çalışmak

Bu konuyu okuyanlar

Hırsız Yavuz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Merhabalar,
Bu sene LGS'ye gireceğim fakat yeterli bir şekilde ders çalışamıyorum.Günde en fazla 50 soru çözüyorum.Pek konu tekrarı yapmıyorum.Yarından itibaren düzenli bir şekilde ders çalışmaya başlarsam sınavda iyi bir puan alabilirmiyim?
(Hedefim 420 puan)

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,199
8. sınıf konularından çıkıyor diye biliyorum. Düzenli ve disiplinli çalışma ile hedefinize ulaşabilirsiniz.

durmayann

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,203
Yaparsın ama pc telefon ders dışı bırak her gün minumum 300 soru çöz çünki geç kalıcaksın az çözersen konu eksiklerini hemen tamamla şuan bile konuyu sal aç youtubeu ebayı aç izle oturduğun yerden derslerde videolarda mayışma ciddi ol hergün mutlaka kitabını oku düzenli aralıklarla denemeni çöz

bunları adamakıllı çalışmayan lgsde %17lik dilime giren ben diyorum yani biliyordum ama çalışmadım yani ama o kadar da stres olma o kadar da önemli değil şuan anadolu lisesindeyim ve gayet memnunum yoğun bir tempom var.

Hırsız Yavuz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Yaparsın ama pc telefon ders dışı bırak her gün minumum 300 soru çöz çünki geç kalıcaksın az çözersen konu eksiklerini hemen tamamla şuan bile konuyu sal aç youtubeu ebayı aç izle oturduğun yerden derslerde videolarda mayışma ciddi ol hergün mutlaka kitabını oku düzenli aralıklarla denemeni çöz

bunları adamakıllı çalışmayan lgsde %17lik dilime giren ben diyorum yani biliyordum ama çalışmadım yani ama o kadar da stres olma o kadar da önemli deüil şuan anadolu lisesindeyim ve gayet memnunum yoğun bir tempom var.
Söylediklerinizi uygulayacağım hocam, teşekkürler.

LoKi*

Doçent
Reaksiyon puanı
486
Tabi ki alabilirsiniz konu eksiklerinizi kapatıp soru çözersiniz olur vicdanınızı rahat ettirecek kadar soru çözün şimdi size yok 200 yok 300 soru demek saçma olur bence çünkü herkesin kapasitesi farkli kimine 100 soru yeter kimine 200

Arjinn

Müdavim
Reaksiyon puanı
660
kalkabiliyorsan saat 7 5 arası kalk çok faydası oluyor
her günün çalışıcağın konuya kadar programını yap programdan sapma
bunların yanın da diğer önerilenleride uygularsan çok iyi olucaktır

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,808
Öncelikle SDN Forumdan kendine ban attır. Burada fazla takılma. Cep telefonu, bilgisayar Insta falan hepsini dondur. Disiplinli çalış. Tek kitaptan 100 soru çözmek yerine 5 kitaptan 20 soru çöz. Yani bol bol farklı soru çeşitleri gör, alış. Kitap okumak şart. Günde yarım saat, bir saat oku. Konu tekrarı 1 saat yeter. İnanırsan başarırsın.

durmayann

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,203
Öncelikle SDN Forumdan kendine ban attır. Burada fazla takılma. Cep telefonu, bilgisayar Insta falan hepsini dondur. Disiplinli çalış. Tek kitaptan 100 soru çözmek yerine 5 kitaptan 20 soru çöz. Yani bol bol farklı soru çeşitleri gör, alış. Kitap okumak şart. Günde yarım saat, bir saat oku. Konu tekrarı 1 saat yeter. İnanırsan başarırsın.
ve planlı ol :D

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Merhabalar,
Bu sene LGS'ye gireceğim fakat yeterli bir şekilde ders çalışamıyorum.Günde en fazla 50 soru çözüyorum.Pek konu tekrarı yapmıyorum.Yarından itibaren düzenli bir şekilde ders çalışmaya başlarsam sınavda iyi bir puan alabilirmiyim?
(Hedefim 420 puan)
Her sene okul puanları değişiyor, asıl istediğin yüzdelik dilimin önemli.

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,808
Maksimum %5,4 olursa yeter hocam.
Bence kendini sınırlama. En yükseği hedefle, kendine güven.
Hedef-ile-ilgili-sözler-750x406.jpg

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,982
Soru sayısı değil,BTS olması önemli.

B3R4TS4R1

Asistan
Reaksiyon puanı
113
Senle beraber aynı derdi yaşıyorum

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,808
Soru sayısı değil,BTS olması önemli.
Doğru. Kaynak önerisi yapmak ban sebebi değilse hatta arkadaşa kitap önerisi yapayım:

1) Nartest (Kendisi LGS nin vazgeçilmezidir, çözmeyen bin pişman. Geçen sene matematikten 8 soru tutturdu.
2) Master (Gerçekten adını hakeden yüksek seviye soruları var.)
3) Nitelik Süper (İlk üçte yer almayı hakeden üst düzey, kaliteli sorular barındıran kitap.)
4) Mozaik (Güzel kitaptır, ben beğendim.)
5) Arı Yayınları Başarı VAR (Gerçekten kaliteli soruları var.)
6) Bilfen Pro&Bil (Bilfen yayınlarının en iyi kitabıdır.)
7) Gama Fenomen (Hepsi yeni nesil sorulardan oluşuyor, senenin en iyi çıkış yapan kitaplarındandır.)
8) Pruva Akademi (Kolay-Orta-Zor sistemli yeni nesil, piyasaya yeni çıkmış bir kitap. Ama çok üst demeyelim de orta-üst diyelim.)
9) İsem Yayınları (Bunu bize öğretmenimiz aldırdı. Buna da orta-üst diyebilirim.

NOT: Listeyi iyiden kötüye hazırladım. Hepsi yeni nesil ama bazıları orta-üst, bazıları nirvana kitaplar.

Sakın Tonguç, İmt Hoca, Şenol hoca falan alma. Kazık fiyata bomboş kitap satıyorlar. Kendim alıp gördüm.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,982
Doğru. Kaynak önerisi yapmak ban sebebi değilse hatta arkadaşa kitap önerisi yapayım:

1) Nartest (Kendisi LGS nin vazgeçilmezidir, çözmeyen bin pişman. Geçen sene matematikten 8 soru tutturdu.
2) Master (Gerçekten adını hakeden yüksek seviye soruları var.)
3) Nitelik Süper (İlk üçte yer almayı hakeden üst düzey, kaliteli sorular barındıran kitap.)
4) Mozaik (Güzel kitaptır, ben beğendim.)
5) Arı Yayınları Başarı VAR (Gerçekten kaliteli soruları var.)
6) Bilfen Pro&Bil (Bilfen yayınlarının en iyi kitabıdır.)
7) Gama Fenomen (Hepsi yeni nesil sorulardan oluşuyor, senenin en iyi çıkış yapan kitaplarındandır.)
8) Pruva Akademi (Kolay-Orta-Zor sistemli yeni nesil, piyasaya yeni çıkmış bir kitap. Ama çok üst demeyelim de orta-üst diyelim.)
9) İsem Yayınları (Bunu bize öğretmenimiz aldırdı. Buna da orta-üst diyebilirim.

NOT: Listeyi iyiden kötüye hazırladım. Hepsi yeni nesil ama bazıları orta-üst, bazıları nirvana kitaplar.

Sakın Tonguç, İmt Hoca, Şenol hoca falan alma. Kazık fiyata bomboş kitap satıyorlar. Kendim alıp gördüm.
Tonguç dolu.
Ve 9 yayında çok iyi.

Cerberusss

Asistan
Reaksiyon puanı
50
En az 300 soru. Yoksa benim gibi üstünden 2 sene geçtiğinde çok kafanı taşlara vurursun. Anlatılmaz yaşanır. Yaşamamak senin elinde :)

B3R4TS4R1

Asistan
Reaksiyon puanı
113
Banlanmak için bana sövebilir

Cerberusss

Asistan
Reaksiyon puanı
50
En az 300 soru. Yoksa benim gibi üstünden 2 sene geçtiğinde çok kafanı taşlara vurursun. Anlatılmaz yaşanır. Yaşamamak senin elinde :)
Kaynak önerisi yapacak olursam da;
Tonguç Kota
Vip (Kolaydır kendileri)
Master (Favori)
Nitelik

YokDahaNeler

Asistan
Reaksiyon puanı
121
Planlı olursan saat kaçta kalktığının bir önemi yok bence aksine ben sabah 5te kalkıcam diye düzenini bozma sabah kaçta kalktığın değil ne kadar süre verimli calıştığın önemli
Telaş yapma sakin ol sıkı çalış kolay gelsin