4.5G ile şarj etki bilgileri

Bu konuyu okuyanlar

Neutral

Müdavim
Reaksiyon puanı
179
4G ve 4.5G şarjınızı bayağı sömürmektedir. O 4.5G olayı bir dosya indirdiğinizde sizi tatmin edecek bir duruş sergiliyor sadece. Zaten mobil kotanızdan yüksek dosyalar indirip 2 günde kotayı harcamayacağınız için zaman zaman 3G olarak kullanmanız daha iyi.

Bir de 4G 3G gibi değil açıkken 4.5G'yi sürekli arayacağından daha çok şarjınıza etki edecek. Şu an da her yerde 4.5G olmadığı için sürekli arayış içerisinde olacaktır. Bağlantı koptu mu tekrardan aramaya geçecektir.

Genelikle telefonda facebook, instagram ve whatspp uygulamalarınız kullanıyorsunuz. 3G ve 4G olarak kullanın bariz bir fark görmeyeceğinizi sizi etkileyen yada memnun edecek bir şey olmadığınızı fark edebilirsiniz. Full HD Videolarda 4.5G dostunuzdur sorunsuz izlersiniz o da ortalama 3-4 GB kotası olan kişiyi bir kaç gün idare edebilir. O yüzden insanlar bilgisayara yükleyip telefona atıyor müzik, dizi ve filmleri...

Burada 4.5G'yi kötülemiyorum yanlış anlaşılmasın o kadar uğraşılmış, kalitesi arttırılmış ve 5G için adımlar atılıyor burada belirtmek istediğim Türkiye'de ki operatörlerin çok düşük kota uygulamaları ve şarjınıza kötü etki edeceğidir. Şarjınız az olduğu zamanlarda 3G olarak ayarlayın derim.

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
4G ve 4.5G şarjınızı bayağı sömürmektedir. O 4.5G olayı bir dosya indirdiğinizde sizi tatmin edecek bir duruş sergiliyor sadece. Zaten mobil kotanızdan yüksek dosyalar indirip 2 günde kotayı harcamayacağınız için zaman zaman 3G olarak kullanmanız daha iyi.

Bir de 4G 3G gibi değil açıkken 4.5G'yi sürekli arayacağından daha çok şarjınıza etki edecek. Şu an da her yerde 4.5G olmadığı için sürekli arayış içerisinde olacaktır. Bağlantı koptu mu tekrardan aramaya geçecektir.

Genelikle telefonda facebook, instagram ve whatspp uygulamalarınız kullanıyorsunuz. 3G ve 4G olarak kullanın bariz bir fark görmeyeceğinizi sizi etkileyen yada memnun edecek bir şey olmadığınızı fark edebilirsiniz. Full HD Videolarda 4.5G dostunuzdur sorunsuz izlersiniz o da ortalama 3-4 GB kotası olan kişiyi bir kaç gün idare edebilir. O yüzden insanlar bilgisayara yükleyip telefona atıyor müzik, dizi ve filmleri...

Burada 4.5G'yi kötülemiyorum yanlış anlaşılmasın o kadar uğraşılmış, kalitesi arttırılmış ve 5G için adımlar atılıyor burada belirtmek istediğim Türkiye'de ki operatörlerin çok düşük kota uygulamaları ve şarjınıza kötü etki edeceğidir. Şarjınız az olduğu zamanlarda 3G olarak ayarlayın derim.
haklısınız fakat hızda ciddi bir fark oluyor birde 3g de 360 p de izlediğiniz bir videoyu 4g de de aynı çözünürlükte izlerseniz aynı kota gidiyor ben öyle yapıyorum fakat şarj konusunda haklısınız...

uydu3405

Doçent
Reaksiyon puanı
115
Bence en iyi yöntem İnterneti kullanacağımız zaman telefonda aktif hale getirmek o zaman şarjda ve 3g imiş 4,5g imiş arama olayından kaynaklanan pil tüketimi fazla olmaz işiniz bittiğinde kapatın interneti.Bildirimlere nasıl ulaşırız derseniz saat başlarında aklınıza geldiğinde arada açın hepsi bu.Çok önemli bildirim olursa diyorsanız teliniz elinizde arasınlar sizi derim.

Neutral

Müdavim
Reaksiyon puanı
179
haklısınız fakat hızda ciddi bir fark oluyor birde 3g de 360 p de izlediğiniz bir videoyu 4g de de aynı çözünürlükte izlerseniz aynı kota gidiyor ben öyle yapıyorum fakat şarj konusunda haklısınız...
Videolarda Full HD izlenmek istenirse takılmamak adına doğru diyorsunuz

gokhan999

Doçent
Reaksiyon puanı
76
3g 720p için gayet yeterli. 4g çok bi ihtiyaç değil bence.

erdignss

Doçent
Reaksiyon puanı
84
Benim şarj sürelerim 4.5g de iken çok çok daha iyi

!/|Believer|\!

Doçent
Reaksiyon puanı
214
Aga hemde çok kota yiyor youtube da bi sonraki video başlıyo bi bakıyorum altta çubuk dolmuş. Kota boşa gitmesin diye izliyorum sonra.:D

bilisimler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
İyi akşamlar aynı sorun bendede var işin içinden çıkamadım. 4.5 g de video dahi açmadığım halde net çabuk bitiyor. Sürekli radyo dinleyen bir kişi olduğum için nete ihtiyacım var. Asus selfie 4.5 g cebim var internet paketim bitmesin düşüncesiyle 3g ye getiriyorum fakat radyo açtığım zaman 3g de kesik kesik oluyor 4.5g de hiç bir sorum olmuyor bu sorun çok sinirimi bozuyor. Eski 3g cep telde böyle bir sorun yoktu radyo kesik gelmiyordu. Fakat asus 4.5 g telde internet şebekesini 3g ye getirdiğim zaman radyo kesik kesik oluyor. Bu işin içinden nasıl çıkıcaz?

gokhan999

Doçent
Reaksiyon puanı
76
Kaç k kalitede radyo dinliyorsunuz? Kaliteyi düşürün derim benim 3g'de 720p video kasmıyor. Radyonun kasmadı ilginç

bilisimler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Kaç k kalitede radyo dinliyorsunuz? Kaliteyi düşürün derim benim 3g'de 720p video kasmıyor. Radyonun kasmadı ilginç

Sorunu çözdüm galiba 3 g ye getirdimde şebeke sabitlenmiyor bu bölgede yani 3g ye getirdiğim anda 3 g çekmediği zaman şebeke değişkenlik göstererek arada 2g yi görüyor buda bağlantı kopukluğu yaşatıyor sanırım ama 4 g de hiç bir sorun yok bende anlam veremedim