4.000 TL+ Telefon Almaya Değer mi?

Bu konuyu okuyanlar

Freedom Leader

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Evet arkadaşlar 4.000 TL+ fiyatlarda bir telefon alınır mı? Bu fiyatlar bir telefon için değer mi? Note 8 almayı planlıyordum ama Sony XZ1'in fiyatının 2.049 TL olduğunu gördüm, özellik olarak Sony'de tatmin edicidir diye düşünüyorum ama o cihazda da bir kaç kronik problem varmış galiba. Wi-Fi kopmaları, şebekede yaşanan aksaklıklar ve ekranda oluşan sıkıntıdan dolayı kafamı karıştırdı. Cihazı teknoloji markette denk geldim ve biraz inceledim siyah rengini beğendim, hem inceydi hemde tasarım olarak boşlukları saymazsak fena değildi.
Sony ya da 2.000 TL civarındaki bir telefonda normal bir kullanımda bizi en az 2 sene idare etmez mi? Almayı düşünüyorum tavsiye eder misiniz? Note 8 çok hoşuma gitti ama fiyat konusunda bütçede sıkıntı yok ama bir telefon için 4.000 TL ve üzeri bir para vermek düşündürdü.
Sony XZ Premium'un fiyatıda ilk çıktığı seviyelere dönmüş garip bir şekilde. :) XZ1'de olan sıkıntılar XZ Premium'da var mıdır? Tek farkı boyut ve ekran batarya gibi ufak detaylar mı? XZ1 boyut ve kullanım için daha uygun geldi. Tavsiyeleriniz nedir?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bana kalırsa 4000+ bir telefona verilmez Note serisi hariç. Bu saatten sonra da Note 8 almam. Mi 8 veya OP6 alabilirsin. İthalatçı istemezsen Zenfone 5Z var.

Freedom Leader

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Bana kalırsa 4000+ bir telefona verilmez Note serisi hariç. Bu saatten sonra da Note 8 almam. Mi 8 veya OP6 alabilirsin. İthalatçı istemezsen Zenfone 5Z var.
Hocam Çin markalarını almaya pek sıcak bakmıyorum, cihazlara kalitesine diyecek bir şey yok ama içime sinmiyor o markalar. Şimdi baktım Asus Zenfone 5Z fiyatı 3.499 TL yani bu fiyatı verdikten sonra Note 8'de alınmaz mı? Fiyat olarak Sony ilgimi çekti hep sempati duyduğum bir markadır, 2.049 TL gerçekten alınası bir rakam. :)

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Note 8 alabilirsin gönül rahatlığıyla 3 aydır kullanıyorum herşeyiyle mükemmel bi cihaz eğer 4000 üstü para verilecekse o telefon note serisi olmalı

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Galaxy Note 8 alınabilir fakat fiyatı çok pahalı.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Hocam Çin markalarını almaya pek sıcak bakmıyorum, cihazlara kalitesine diyecek bir şey yok ama içime sinmiyor o markalar. Şimdi baktım Asus Zenfone 5Z fiyatı 3.499 TL yani bu fiyatı verdikten sonra Note 8'de alınmaz mı? Fiyat olarak Sony ilgimi çekti hep sempati duyduğum bir markadır, 2.049 TL gerçekten alınası bir rakam. :)
Geçen gün abime Mi 8 128 GB versiyonunu 3399 TL gibi bir fiyata aldık bana kalırsa günümüzdeki bilindik markalara kıyasla çok daha kaliteli bir telefon ama sonuçta telefonu alacak kişi sizsiniz. Note 8 güzel telefon bir şey diyemem ama onu almak yerine S9+ alırım şahsen. Zenfone 5Z de Note 9 ve S9+ dengi işlemci mevcut.

Reaksiyon puanı
5,172
Bu soru helikopter alınır mı sorusundan farksız... Paran varsa alırsın...

Freedom Leader

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Note 8 alabilirsin gönül rahatlığıyla 3 aydır kullanıyorum herşeyiyle mükemmel bi cihaz eğer 4000 üstü para verilecekse o telefon note serisi olmalı
Yani benim düşüncem üst segment cihazlarda hep Note serisini almaktan yanayım. Cihaz iyi ama fiyatıda iyi yani 4.000 TL ve üzeri rakam vermek düşündürüyor, yani o paraya gidip 2 tane XZ1 filan alınabilir. :) Mesele bütçe değil, bir cihaza 4.000 TL üzeri fiyatları hak edip etmediği.

Reaksiyon puanı
5,172
Note8 ile nokia8 in performansları eşit. O paraya değmez. Eğer samsung alacaksan en son çıkanı alacaksın

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Yani benim düşüncem üst segment cihazlarda hep Note serisini almaktan yanayım. Cihaz iyi ama fiyatıda iyi yani 4.000 TL ve üzeri rakam vermek düşündürüyor, yani o paraya gidip 2 tane XZ1 filan alınabilir. :) Mesele bütçe değil, bir cihaza 4.000 TL üzeri fiyatları hak edip etmediği.
Ben olsam 4500 civarına Galaxy S9+ alır 3-4 sene bir daha telefon aramazdım. Aslında hiçbir telefon o fiyatları hakketmiyor fakat en iyi memnuniyeti Galaxy S9+ sunar.

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Aynı telefon yurtdışında 930 dolar hocam 930 tl gibi düşün adamlar 2 ay para biriktirip askeri maaşla rahatlıkla bi note 8 alabilirken biz...Telefon bize gelene kadar 4000 5000 leri buluyo o yüzden bu durumda yapılacak pekte bişey yok ama haklısın paramız çok değersiz elden bişey gelmiyor keşke 2000 tl ye note 8 alabilsek.

Tony Stark

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,315
Çok bir şey beklemiyorsan Xz1 yeterli olabilir bence

---- Mesajlar birleştirildi ----

Note8 ile nokia8 in performansları eşit. O paraya değmez. Eğer samsung alacaksan en son çıkanı alacaksın
Note 8'de yıllar önce piyasaya sürülmedi zaten saat 18.00'a kadar günceldi;).Artı Nokia 8 ile Note 8 o antutu dışında yanyana konulamaz

Son düzenleme:

Freedom Leader

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Bu soru helikopter alınır mı sorusundan farksız... Paran varsa alırsın...
Sıkıntı bütçe değil, 4.000 TL verilmeyecek rakam değil sonuçta ama cihaz biri Note 8 olsun diğeri XZ1 olsun işlemci vb bir çok konuda eş değer ama aradaki fark 2 katı buna değer mi?

Çok bir şey beklemiyorsan Xz1 yeterli olabilir bence

Note 8'de yıllar önce piyasaya sürülmedi zaten saat 18.00'a kadar günceldi;).Artı Nokia 8 ile Note 8 o antutu dışında yanyana konulamaz
Yani 4.000 TL veriyoruz durmadan yenisi çıkıyor ve o telefondan zarar fiyatı yüksek olduğundan daha çok oluyor. 2.000 TL'de az para değil ama şuan sanki Note 8 2.000 TL olsa bedava gözüyle bakacağız o duruma geldik.
Kullanımım genelde internet, kamera, sosyal medya vb oyun oynamam doğru düzgün ama XZ1 kronik problemleri varmış galiba o yüzden çekimser kaldım XZ Premiumda'da var mıdır, bilemiyorum kararı vermiştim kronik problemleri görene kadar şimdi tekrar düşünüyorum.
Aslında Note 8 almaktı hep planım ama bir anda telefona o kadar para verilir mi dedim. :) Burada sizlere danışmak istedim.

Son düzenleme:

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Sıkıntı bütçe değil, 4.000 TL verilmeyecek rakam değil sonuçta ama cihaz biri Note 8 olsun diğeri XZ1 olsun işlemci vb bir çok konuda eş değer ama aradaki fark 2 katı buna değer mi?

Yani 4.000 TL veriyoruz durmadan yenisi çıkıyor ve o telefondan zarar fiyatı yüksek olduğundan daha çok oluyor. 2.000 TL'de az para değil ama şuan sanki Note 8 2.000 TL olsa bedava gözüyle bakacağız o duruma geldik.
Kullanımım genelde internet, kamera, sosyal medya vb oyun oynamam doğru düzgün ama XZ1 kronik problemleri varmış galiba o yüzden çekimser kaldım XZ Premiumda'da var mıdır, bilemiyorum kararı vermiştim kronik problemleri görene kadar şimdi tekrar düşünüyorum.
Aslında Note 8 almaktı hep planım ama bir anda telefona o kadar para verilir mi dedim. :) Burada sizlere danışmak istedim.
Maalesef ki değer. :)

Freedom Leader

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Aynı telefon yurtdışında 930 dolar hocam 930 tl gibi düşün adamlar 2 ay para biriktirip askeri maaşla rahatlıkla bi note 8 alabilirken biz...Telefon bize gelene kadar 4000 5000 leri buluyo o yüzden bu durumda yapılacak pekte bişey yok ama haklısın paramız çok değersiz elden bişey gelmiyor keşke 2000 tl ye note 8 alabilsek.
Aynen hocam maalesef öyle birim hesabı yapıyoruz fiyat karşılaştırmasında yurtdışı için. Şimdi Note 9 galiba 6,499 TL şu fiyatlara bak, ne alıyoruz bu fiyatlar nereye gidecek acaba merak ediyorum.

Reaksiyon puanı
5,172

Samsung cihazlarını tam 3.5 yıla göre ayarlıyor. Sonra cihazlar birden yerin dibini boyluyor. Eğer 3600 tl ye sd845 almak mümkünken n9 a 7000tl verilir mi dersen verilir ama n8e 4000tl artık verilmez.

Freedom Leader

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Maalesef ki değer. :)
Hocam ben çok titiz kullanan biriyimdir, sıfır aldığım cihaz son güne kadar neredeyse sıfır gibi kalır. Böyle bir kullanımda beni Note8 2-3 sene idare eder mi? Note 8 konusunda bataryası düşündürüyor beni. Aslında mantığım XZ1 alırım 2.049 TL'ye 2 sene sonra değiştiririm şeklindeydi. :)

Reaksiyon puanı
5,172
Hocam ben çok titiz kullanan biriyimdir, sıfır aldığım cihaz son güne kadar neredeyse sıfır gibi kalır. Böyle bir kullanımda beni Note8 2-3 sene idare eder mi? Note 8 konusunda bataryası düşündürüyor beni. Aslında mantığım XZ1 alırım 2.049 TL'ye 2 sene sonra değiştiririm şeklindeydi. :)
Tamı tamına 2.5 sene götürür. Son sene ise cihaz değil samsung sizi üzer...

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Fiyatı 4500TL seviyelerinde olduğu için bataryası bir galaxy s9+ kadar tatmin etmez. Performans konusunda sorun yaşamazsın fakat o fiyata daha iyi cihazlarda var.

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Sürekli 4.5 g kullanan biri değilsen bataryası seni üzmez.
Screenshot_20180809-135039_Settings.jpg

Freedom Leader

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Fiyatı 4500TL seviyelerinde olduğu için bataryası bir galaxy s9+ kadar tatmin etmez. Performans konusunda sorun yaşamazsın fakat o fiyata daha iyi cihazlarda var.
S9 Plus ile Note 8 arasında çok büyük bir fark yok diye biliyorum. Batarya 200 mAh fazla o kadar fark yaratmaz galiba?

Freedom Leader

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Sürekli 4.5 g kullanan biri değilsen bataryası seni üzmez.Ekli dosyayı görüntüle 47174
Dışarıda olduğum sürede 4,5G kullanırım zaten artık her evde Wi-Fi var evde olduğumda Wi-Fi kullanırım. Kullanımım standartın çok üzerinde değil mobil veri açık 4,5G bu şekilde sadece kamera, sosyal medya kullanımında 1 günü çıkartır mı?

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Hocam o telefon sadece arama ve internet için kullanılmış. 2k ekranda malesef 1 gün imkansıza yakın:(
Kullanılan uygulamaların hepsini ss almayı unuttum 1 30 saatlik instagram kullanımı ve 30 40 dakkalık s pen kullanımıda işin içinde bence 6.3 inç 3300 mah bataryaya göre oldukça iyi performans

Reaksiyon puanı
5,172
Kullanılan uygulamaların hepsini ss almayı unuttum 1 30 saatlik instagram kullanımı ve 30 40 dakkalık s pen kullanımıda işin içinde bence 6.3 inç 3300 mah bataryaya göre oldukça iyi performans

Tabi işlemci ve ekran verimli ama alacak arkadaşlar fazla ümitlenmesin. %90 6 saatte kalırlar.

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Dışarıda olduğum sürede 4,5G kullanırım zaten artık her evde Wi-Fi var evde olduğumda Wi-Fi kullanırım. Kullanımım standartın çok üzerinde değil mobil veri açık 4,5G bu şekilde sadece kamera, sosyal medya kullanımında 1 günü çıkartır mı?
Kamerada çok şarj tüketiyor diğer sosyal medya uygulamalarında yaklaşık olarak 4 5 dakkada 1 şarj düşüşü yaşanıyor ona göre hesapla

Tabi işlemci ve ekran verimli ama alacak arkadaşlar fazla ümitlenmesin. %90 6 saatte kalırlar.
5 saatin altına inmediği sürece sıkıntı yok bence

Son düzenleme: