3G'nin hız sorununa uzaman açıklaması

spybot

Guru
Emektar
3G, bahsedilen yüksek veri hızlarına neden ulaşamıyor? Baş ağrıtan bu soruya uzman cevabı burada...3G hız şikayetleri reklam kurbanı mı?

ABD'de neredeyse tüm müşteri memnuniyeti anketlerinde hız konusunda sınıfta kalan 3G'yi savunmak Phillip Redman adlı bir sistem analistine düştü. 3G sayesinde büyük hızlarla veri transferi gerçekleştirme hayalleri kuran kullanıcılar, beklentilerinin çok altında kalan bağlantı hızları nedeniyle servis sağlayıcılarının başlarını ağrıtmaya başladı. Redman sorunun aslında 3G'de değil, pazarlamacılarda olduğunu söylüyor.

3G ile geniş bant veri transferi hızına ulaşılacağını iddia eden tanıtımların aslında gerçek dışı olduğunu söyleyen Redman, geniş bant deyince akla saniyede 1,5 ile 1,8 Mbit veri transferi geldiğini fakat bunun teknik olarak mümkün olmadığını söylüyor. Sadece doğru zamanda, doğru servis sağlayıcısı abonelerinin, doğru özelliklere sahip bazı notebook'lar sayesinde 3G ile bu hızlara ulaşabileceğini belirten Redman, ortalama bağlantı hızının iddia edilenden saniyede 300 ile 700 Kbit daha yavaş olduğunu açıkladı.
http://www.chip.com.tr/konu/3G-nin-hiz-sorununa-uzaman-aciklamasi_10757.html
 

northampton

Öğrenci
walla 3g telefon yoktu bende hiç denemedim bu hafat bir familyplan yapacam college da da kullanırım artık,wireless tan indiririm herşeyi 3g telefonlar da ucuz aslında 100-150 dolar bişi Iphone da 200 dolar..
 
Üst