• Xiaomi Redmi Note 10S inceleme!

    ShiftDelete YouTube kanalında farklı içerikler ile karşınıza çıkmaya devam ediyoruz. Bu videomuzda Redmi Note 10S modelini inceledik.

3D Studio Max Yazılımı ve Yapılabilecekler

Bu konuyu okuyanlar

animtr

Öğrenci
Katılım
10 Ağu 2016
Mesajlar
4
Reaksiyon puanı
0
Puanları
1
Yaş
30
3D Studio Max, çok uzun zamandır kullanımda olan yazılımlardam birisidir, izlediğimiz reklam filmlerinde ve özellikle hollywood filmlerinde görsel efektler yapımlarında aktif olarak kullanılan bir yazılımdır. Kullanım alanları sadece bununla sınırlı olmayan bu yazılımın ülkemizde de kullanımı çok yaygındır. Örneğin 3D Tasarım alanlarında. Ülkemizde kullanımı yaygın olan 3d tasarım alanına ufakça göz atalım.

3D tasarım ve modelleme kısaca gözle gördüğümüz nesnelerin dijital ortamda derinliğe sahip bir şekilde oluşturulmasına denir. 3 Boyutlu Tasarım bir çok meslek sahibi olmak isteyen insanların artık bir miktar da olsa öğrenmesi gereken tasarım türlerinden birisidir. Örneğin mimarların bunu öğrenmesi neredeyse zorunlu hale gelmiştir. Sebebi ise, mimarların ortaya bir model çıkartıyor olması. Bu mimari modelleri genel olarak 2d ortamlarda yapıyor olsalarda projelerini geliştirmek için gerçekte varmış gibi 3d tasarım yapmaları gerekmektedir.

3D Tasarım ile esneklik kazanan projeler geliştirmeye müsaittir ve sonuç olarak ortaya daha kaliteli ürünler, projeler çıkmaktadır. 3D teknolojisi giderek hayatımızda yerini alırken bu tarz yeniliklerden hepimizin yararlaması ve kullanması gerekmektedir. 3D Tasarım ile sadece mimari projeler geliştirilmez. Ürün tasarımları ile ürünleri daha hızlı ve işlevsel üretebiliriz. Elektronik eşyaların tasarımlarını daha kaliteli tasarlayabiliriz.

Ayrıca etrafımız da gördüğümüz reklam çalışmalarında henüz üretimi başlamamış ürünlerin 3d tasarımlarını görebiliriz. Reklam ve televizyon konularında da 3d tasarımın önemi büyüktür ve kullanılmaktadır.
 

Son mesajlar

Üst