3D Blu-ray İle Eski Filmler Dönüşecek

Salt Okunur

Profesör
Reaksiyon puanı
42
Artık iyiden iyiye hayatımıza girmeye hazırlanan 3 boyutlu görüntü teknolojisi, sadece yeni filmlerde değil, eski yapımlarda da yüzünü gösterecek!

Sony, 3D Blu-ray teknolojisiyle ilgili yeni hamleler üzerinde çalışıyor. IFA 2009'da firmanın CEO'su Howard Stringer, "3D treni yola çıktı ve biz onu evlerinize sürüyoruz" demişti. Şimdilerde bu lafın ardındaki anlam, net bir şekilde ortaya çıkmaya başladı.
sony-bravia-3d1265358693.jpg
Firmanın 3 boyut teknolojisindeki stratejileri ile ilgili açıklama yapan yönetici Joe Nakata, Sony'nin gelecek yılki planları arasında, "görüntüyü iyi seviyede 3D'ye çevirme" olduğunu belirtti. Eğer bu teknoloji gerçek olursa, eski filmler 3 boyut teknolojisiyle yeniden satışa sunulabilecek. Tabii Sony'nin bu uygulaması için 3D Blu-ray alt yapısı şart.
:: Hangi eski filmleri 3 boyutlu olarak izlemek isterdiniz?
Yazan: Aykut Göker
SDN - http://shiftdelete.net

moz

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Daha çok Bilim-Kugu yapımları 3D de iyi performans vereceğine inanıyorum. Mesela Star Trek serisi 3D de mükkemel olur bence. Ayrıca Star Gate filmleri ve Star Gate Atlantis ve Star Gate 1 serileri.

evowinds

Dekan
Reaksiyon puanı
174
Bana daha çok yetişkin eğlence içerikli filmler öncelikle 3D teknolojisine geçirilir gibime geliyor.
Malum bu sektör teknolojiyi en yakından takip ediyor.

warhead

Doçent
Reaksiyon puanı
9
yorumlamak için ilk aklıma gelen şey şu oldu ;
hababam sınıfını 10 yıl boyunca kesintisiz ardı arkasına sanki hergün oynarmışcasına yayınladırlar ki hala da yayınlıyorlar.hababam sınıfını 3D yaparlarsa bir 10 yıl daha yayınlarlar "Hababam Sınıfı 3D" :4:

intricate

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Sinemada 3. boyutla ilk olarak "Freddy'nin Kabusu" filmiyle tanışmıştım. Çok güzel bir deneyimdi. Şimdi Fillm sektörünün 3 boyut teknolojisine ilgi duymaları çok güzel.

"Hangi film" sorusuna gelirsek mesela Yüzüklerin efendisi filminin tamamının 3boyutlu olanını izlemek sterdim. Bir kısmı 3 boyutluydu ama çok kısa bir kısmı.. Mağara sahnesi..

Miroğlu

Dekan
Reaksiyon puanı
31
Bütün filmleri 3 boyutlu izlemek isterim...

emrykn

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Matrix seriside 3 boyutlu olsa güzel olur özellikle 3.Filmi zionun işgali sırasındaki binlerce makine sonra en sondaki neo la ajan smith in dovuşmesi vs. harıka olurdu..