3600 Prime95 ile tam yük altında 90-95 derece normal mi?

HalukSonmez

Doçent
Hocam normal değildir. Evet Prime95 işlemciyi çok zorlayan bir test ancak 95 derece de fazla, bunun nedeni elinizdeki soğutucu, ben stok soğutucu kullanırken buna yakın değerler görüyordum kendi 3600'ümle. Elinizdeki soğutucuyu bir an önce değiştirmeye bakın.

kaan.chnr000

Asistan
Tmm anladım şimdi SADECE kafama takılan şey şu an prime95 ile 95 derece yı görmesi internette deki forumlarda stok soğutucu ile 95 normal değil demişler çünkü
95 derece normal değil. Kritik düzeyde.
Sen termal macunu doğru sürdün mü?
Bir de Prime 95 CPU stress testi yani %100 olması normal.

pixpix

Asistan
Hocam normal değildir. Evet Prime95 işlemciyi çok zorlayan bir test ancak 95 derece de fazla, bunun nedeni elinizdeki soğutucu, ben stok soğutucu kullanırken buna yakın değerler görüyordum kendi 3600'ümle. Elinizdeki soğutucuyu bir an önce değiştirmeye bakın.
Soğutucu ya da 200 TL vermiştim üzüldüm şimdi neyse yapcak bişi Yok kenara para atmaya başlayalım teşekkürler
Mesaj otomatik birleştirildi:

95 derece normal değil. Kritik düzeyde.
Sen termal macunu doğru sürdün mü?
Bir de Prime 95 CPU stress testi yani %100 olması normal.
Hazır sistem toplama değil soğutucu çıkarıp sürülmüş diye bakmakta fayda var mı?

EFI Shell

shellx64.efi
İçerik Ekibi
Pek normal değil diğer arkadaşların dediği gibi.

Soğutucu ya da 200 TL vermiştim üzüldüm şimdi neyse yapcak bişi Yok kenara para atmaya başlayalım teşekkürler

Hazır sistem toplama değil soğutucu çıkarıp sürülmüş diye bakmakta fayda var mı?
95 derece fazla cidden. :(

pixpix

Asistan
Pek normal değil diğer arkadaşların dediği gibi.

95 derece fazla cidden. :(
Peki ne yapmam lazım soğutucu ya termal sürmemişlerdir belki cs de cpu %20 25 kullanım ile 70-75 normal çünkü diye düşünüyorum sıkıntı ne sizcce

EFI Shell

shellx64.efi
İçerik Ekibi
Peki ne yapmam lazım soğutucu ya termal sürmemişlerdir belki cs de cpu %20 25 kullanım ile 70-75 normal çünkü diye düşünüyorum sıkıntı ne sizcce
Termal macunu kontrol et ya da kasanın hava akımının iyi olup olmadığını kontrol edebilirsin.

alpsadik

Nothing is true, Everything is permitted
Yönetici
Moderatör
Şunun ayrımı yapılmamış. R 5 3600 için normal çünkü sıcak bir işlemci kendisi. İşlemciyi tam yükte çalıştırmanız gereken bir yazılım vesaire kullanıyorsanız bir soğutucu almanız şart. Sadece oyun oynuyorsanız kullanıma devam edebilirsiniz.

pixpix

Asistan
Şunun ayrımı yapılmamış. R 5 3600 için normal çünkü sıcak bir işlemci kendisi. İşlemciyi tam yükte çalıştırmanız gereken bir yazılım vesaire kullanıyorsanız bir soğutucu almanız şart. Sadece oyun oynuyorsanız kullanıma devam edebilirsiniz.
Teşekkürler aydınlatıcı bir metin yakında soğutucu alıcam inşallah