3500 tlye hangisini tercih edeyim ?

Bu konuyu okuyanlar

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
Arkadaşlar merhaba, 3500 tlye kadar yükselttim bütçemi ve aklımdaki bir kaç telefon var
Samsung galaxy s8
İphone 7
Htc u11
Şunu belirteyim ki 2 hazrian günü alacağım. Sizce hangisini tercih edeyim ? Tek kullanım amacım sosyal medya ve kameranın iyi olması (kesinlikle oyun oynamayacağım). Bataryanın hrhangi bir önemi yok çünkü genelde yanımda powerbank oluyor. Aslında bunların donanımları benim kullanımım için kesinlikle yüksek ama ben almışken iyi bir telefon alayım da ilerde sorun yaratmasın diye düşünüyorum. Başka önerileriniz varsa açığım (hbden alacağım, max 3500 tlye çıkabilirim ve ithalatçı garantili olacaksa markası samsung olmalı.). Bide rahat bir şekilde kılıf bulmam lazım.
Dipnot : yeni modeli bekleyip burdakilerden birinin fiyatının düşmesini bekleyemem çünkü maalesef bugün okul dönüşü j7 telefonum elimden kaydı ve camının üst kısmını baya sağlam kırıldı.
Şimdiden teşekkürler.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
HTC U11 değilde Plus olan modelini önerebilirim ithalatçıya karşı değilsen.

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
100 daha artırıp s9 al yukarda saydığın telefonların içinden geçer

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
Bence iPhone 7 al ama Plus olanını.
HTC U11 değilde Plus olan modelini önerebilirim ithalatçıya karşı değilsen.
pluslara yönelmememin sebebi büyük ekranlı olmaları.

---- Mesajlar birleştirildi ----

S9 var 3600e ithalatçı garantili HB'de
100 daha artırıp s9 al yukarda saydığın telefonların içinden geçer
olabilir, zaten kamerası da çok iyi deniyor.

Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru
Çift kamera avantajları bir kenara U11 ve S8'in kamerası Mate 10 Pro ile kapışır çoğu yerde ezer geçer.
Bir kullanıcının yorumunu okumuştum. Mate 10 Pro kullanan U11e geçmiş kamerasını öve öve bitiremiyordu. Cihaz on yaegilarimi kırdı diyordu

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Arkadaşlar merhaba, 3500 tlye kadar yükselttim bütçemi ve aklımdaki bir kaç telefon var
Samsung galaxy s8
İphone 7
Htc u11
Şunu belirteyim ki 2 hazrian günü alacağım. Sizce hangisini tercih edeyim ? Tek kullanım amacım sosyal medya ve kameranın iyi olması (kesinlikle oyun oynamayacağım). Bataryanın hrhangi bir önemi yok çünkü genelde yanımda powerbank oluyor. Aslında bunların donanımları benim kullanımım için kesinlikle yüksek ama ben almışken iyi bir telefon alayım da ilerde sorun yaratmasın diye düşünüyorum. Başka önerileriniz varsa açığım (hbden alacağım, max 3500 tlye çıkabilirim ve ithalatçı garantili olacaksa markası samsung olmalı.). Bide rahat bir şekilde kılıf bulmam lazım.
Dipnot : yeni modeli bekleyip burdakilerden birinin fiyatının düşmesini bekleyemem çünkü maalesef bugün okul dönüşü j7 telefonum elimden kaydı ve camının üst kısmını baya sağlam kırıldı.
Şimdiden teşekkürler.

Pilin fazla bir önemi yoksa Galaxy S8 alman daha mantıklı olacaktır.

Jack1095

Doçent
Reaksiyon puanı
193
Ekleme şansın varsa s9 derim.Ama yoksa s8 al geç.

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
pluslara yönelmememin sebebi büyük ekranlı olmaları.

olabilir, zaten kamerası da çok iyi deniyor.
Kamerası gerçekten çok başarlı özellikle düşük ışıkta samsunga rakip olabilecek bi firma yok video tarafında s9 rakipsiz özellikle ois konusunda çok başarılı sen 100 daha koyup s9 al pişman olmazsın

Talha Ceylan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Samsung galaxy s8
İphone 7
Htc u11
Şimdiden teşekkürler.
Ben olsam ithalatçi garantili s9 almaya çalışırdım hepsiburadada 3500 cıvarındaydı veya mate 10 proyada yönebilirsin ama bu 3 telefon arasından dersen htc u11 i seçerdim

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
Mate 10 Pro alırdım.Kamerası bu saydığın 3 telefondan da iyi.
Mate 10 proyu hic begenmiyorum

100 tl daha koyup 3600 tlye s9 alabilirim ama 3600 tl gibi bir para verip (600 tlsini ben ekleyecegim icin) ithalatci garantili bir twlefon almayi cok istemiyorum. U11 isimi gorur gibi duruyor hem fiyati da digerlerine gore ucuz ve o sıkma mevzusu da kullanisli. bu arada kamera iyi olsundan kastım j7 2015 kullaniyorum ve kamerasi bence guzel yani kameradan sizlere gore baya az beklentim var. 600 tl nin de bana kalmasi isime geliyor sonucta 600 tl gunumuzde hic az bir miktar degil.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
258
Mate 10 proyu hic begenmiyorum

100 tl daha koyup 3600 tlye s9 alabilirim ama 3600 tl gibi bir para verip (600 tlsini ben ekleyecegim icin) ithalatci garantili bir twlefon almayi cok istemiyorum. U11 isimi gorur gibi duruyor hem fiyati da digerlerine gore ucuz ve o sıkma mevzusu da kullanisli. bu arada kamera iyi olsundan kastım j7 2015 kullaniyorum ve kamerasi bence guzel yani kameradan sizlere gore baya az beklentim var. 600 tl nin de bana kalmasi isime geliyor sonucta 600 tl gunumuzde hic az bir miktar degil.
U11 alabilirsin o zaman o kadar para verip ithalatçı almak mantıklı değil bana göre.

emre türkmen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Mate 10 Pro için düşünceleriniz nelerdir acaba şuanki fiyatı 3350 TL 7 Plus ile arasında gidip geliyorum fikirlerinizi almak isterim.

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
Mate 10 Pro için düşünceleriniz nelerdir acaba şuanki fiyatı 3350 TL 7 Plus ile arasında gidip geliyorum fikirlerinizi almak isterim.
Ben pek sıcak bakmıyorum çünkü ilk olarak tasarımını beğenmiyorum ve benim yaşıma göre biraz ağır bir tasarımı var (14 yaşındayım) ve sanırım mate 10 proda bluethoot kulaklıkta bir cızırtı sorunu vardı, kerem abi incelemede değinmişti. 7 plus bence gayet alınabilir bir telefon, iphone 7 bile bence hala alınabilir. Düşünmek için 20 günüm var eğer iosa geri dönme kararı alırsam büyük ihtimal iphone 7 alırım ki kafamda öyle bir düşünce var (uzun zaman ios kullandım ve adam akıllı sadece 1 android telefonum oldu bide 1 tane tablet onun haricinde hep ipad veya iphone kullandım). Eğer ben o 2 cihaz arasında kalsam %95 iphone 7 plus alırdım.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Video disinda Mate 10 Pro bence

Ben pek sıcak bakmıyorum çünkü ilk olarak tasarımını beğenmiyorum ve benim yaşıma göre biraz ağır bir tasarımı var (14 yaşındayım) ve sanırım mate 10 proda bluethoot kulaklıkta bir cızırtı sorunu vardı, kerem abi incelemede değinmişti. 7 plus bence gayet alınabilir bir telefon, iphone 7 bile bence hala alınabilir. Düşünmek için 20 günüm var eğer iosa geri dönme kararı alırsam büyük ihtimal iphone 7 alırım ki kafamda öyle bir düşünce var (uzun zaman ios kullandım ve adam akıllı sadece 1 android telefonum oldu bide 1 tane tablet onun haricinde hep ipad veya iphone kullandım). Eğer ben o 2 cihaz arasında kalsam %95 iphone 7 plus alırdım.
Cızırtı sorunu Mate 10 Litede

Son düzenleyen moderatör:

AhmetNedim54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Dostum note8 alabilirisin yada mate 10pro normal mate 10 3000 2500 tl arasi degisiyo bu yazdiklarimi düşün

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
Dostum note8 alabilirisin yada mate 10pro normal mate 10 3000 2500 tl arasi degisiyo bu yazdiklarimi düşün
Note 8 çok büyük okula da götüreceğim için sorun olur, mate 10 proyu sevmiyorum ve belirttiğim gibi ithalatçı garantli olucaksa kesinlikle samsung olmalı o yüzden mate 10 direk gidiyor.

Bareth Gale

Müdavim
Reaksiyon puanı
300
Mate 10 Pro TR garantili süper cihaz ben olsam düşünmem. Ama S9 ithalatçı da iyi bir tercih olabilir de S8 den kamera dışında öyle ahım şahım bir geliştirme de yok. İthalatçı Note 8 de olabilir aslında fiyatı bilmiyorum ama.

Cgdma

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hepsiburadadan türkıye garantili mate 10 pro aldim 10 mayis oglen kargodan teslim aldim o akşam sim kart taktim cuma aksami telefonu kurclarken 4 mayisda kaydedilmiş ekran goruntusu buldum. Nasil boyle birsey olabilir. Resim bozuk dosyaymis gjbi aciliyor. Ayrintisina bakinca 4 mayisda kaydedildigi görünüyor resim isminde 4 mayis tarihi var. Iade talebi oluşturdum. Yeni telefon alip ugrasmak zorunda kalmak can sıkıcı aldatılmış hissi de cabasi :(

-TeknoUzMan-

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Bunlar arasinda tasarim olarak S8 ozelliller hemen hemen ayni zaten

Farkli marka olur derseniz 2000TL ye s8 den pekde geri kalmiyacak telefon var
OnePlus5T
Mi mix2

Mehmet Alperen

Doçent
Reaksiyon puanı
160
Madem oyun oynamayacaksan günlük kullanım için bu kadar paraya yazık be kardeşim
Git mate 10 lite al hadi xz1 al xz premium ala yani max 2500 lük telefon sana yeterde artar
Bence bizler bu akıllı telefon olayını çok abartıyoruz
Not:bunlar benim düşüncem ama o fiyata alcaksan s9 al ithalatçı

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
arkadaşlar 6s düşünüyorum şuan, ne kadar kimseye önermesem bile sadece sosyal medya için yeter gibi benim bir çoğu arkadaşımda ve abimde iphone 6 var, 0 kasmayla kullanıyorlar uzun süredir. aslında 7 alıcak da bütcem var ama o kadar para verip kulaklık girişi olmayan bir telefon almak istemiyorum (baya müzik de dinliyorum.)
iphone almak isteme sebebim iosu daha rahat kullanıyorum ve uzun kullanım için daha uygun olduğunu düşünüyorum.

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
Tamam da 6s uzun kullanım için uygun olmaz ki...
3 sene idare eder ya hala 4s kullanan arkadaşım var hala değiştirmeyi düşünmüyor :D
Doğru güncellenirse 2-3 sene ömrü var 6s in

Mehmet Alperen

Doçent
Reaksiyon puanı
160
3 sene idare eder ya hala 4s kullanan arkadaşım var hala değiştirmeyi düşünmüyor :D
Doğru güncellenirse 2-3 sene ömrü var 6s in
en az üç sene götürür
bu arada bende de iphone 4s var ama ben değiştirmyi düşünüyorum çünkü 3.5 inçde oyun oynanmıyor :) ama diğer yönlerden hala memnunum
yeni telefon alsam bile ikinci telefon olarak kullanmayı düşünüyorum