3500 civarı telefon önerisi

Bu konuyu okuyanlar

mirac199

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhaba arkadaşlar ,
Forumda bu tarz konu başlığı çok var fakat içlerinde kayboldum :( ,
Yaklaşık 4 yıldır Xiaomi Mi 5 kullanıyorum ve artık değiştirme vakti geldi,
Asagıda bulunan cihazları inceledim fakat bir karara varamadım , görüşlerinizi bekliyorum.
Ilk olarak redmi note 8 pro ile redmi note 9 pro arasında ciddi bir fark var mı, özellik olarak çok benzer duruyorlar fakat fiyat farkı biraz fazla gibi
Bunlara nazaran mi 9t ve redmi note 9s için ne diyebilirsiniz
Son olarak mi 9 Lite için görüşleriniz

Kısaca kullanım amacımdan bahsediyim;
çok fazla oyun oynayan biri degilim fakat kullanım ömrü uzun olması lazım, ekran olarak çok geniş olmamasını istiyorum (redmi note 8 pro gördügüm kadarıyla biraz geniş)

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Mi Note 10 Lite öneririm. Şuan 3000-4000 arası en iyi cihaz.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Merhaba arkadaşlar ,
Asagıda bulunan cihazları inceledim fakat bir karara varamadım , görüşlerinizi bekliyorum.
Ilk olarak redmi note 8 pro ile redmi note 9 pro arasında ciddi bir fark var mı, özellik olarak çok benzer duruyorlar fakat fiyat farkı biraz fazla gibi

çok fazla oyun oynayan biri degilim fakat kullanım ömrü uzun olması lazım, ekran olarak çok geniş olmamasını istiyorum (redmi note 8 pro gördügüm kadarıyla biraz geniş)
Batarya önemli ise mi9t,mi a3; batarya sorun değil diğer özellikleri çok iyi olsun diyorsan ikinci el S10e al derim.

Lowrance

Öğrenci
Reaksiyon puanı
72
Mi note 10 lite öneririm bende,Eğer fazla gelirse bütçene Note 9s alabilirsin. ikiside gayet iyi cihazlar canavar gibi bataryaları var. Redmi note 8 i önermiyorum Mediatek işlemcisi yüzünden verimliliği daha düşük.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Merhaba arkadaşlar ,

Mİ Note 10 Lite öneririm
Mİ9 Lite'ı önermem kötü bir telefon değil fakat Mİ9T varken tercih edilecek bir telefon degil ve ölü doğan bir telefon oldu sanırım geç çıkmasından mütevellit olsa gerek

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
3600 TL bandında Mi note 10 lite.
3100 TL bandında Oppo Reno 2z
2800 TL bandında Xiaomi redmi note 9S öneririm.

mirac199

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
teşekkürler yorumlarnız için ,
Mi Note 10 bütçemi aşıyor açıkcası , zaten zorlayarak 3,500 civarı yaptım,
suan redmi note 9s ile mi 9t arasında kaldım gibi :)
Suan kafamda olan soru, ben hep ips lcd ekranlı telefonlar kullandım ve artık bi amoled ekrana geçmek istiyorum. Sizce sadece bu ekran tercihi yüzünden mi9t'yi seçmelimiyim ?

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Suan kafamda olan soru, ben hep ips lcd ekranlı telefonlar kullandım ve artık bi amoled ekrana geçmek istiyorum. Sizce sadece bu ekran tercihi yüzünden mi9t'yi seçmelimiyim ?
Amoled ekrana sahip cihaz almak kesinlikle avantaj.Amoled ekranın çok canlì,çok net görüntü sunması,siyahlarda pikseller kapandìğı için batarya tasarrufu yapması ve Always on display (ekran sürekli açık) gibi önemli bir teknolojiye sahip olması onu ips panele göre baya üstün kılıyor.Ben amoled ekrandan dolayı mi9t öneririm.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060

Bence Amoled ekran için değer. Ama 64 gb Mi 9T almaktansa Oppo Reno 2z modelinide düşün derim gayet başarılı ve premium bir cihaz.

Spartaisking

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Bu 2 sini karşılaştırıp bakabilirsin bunlar da güzel telefonlar ben A70 i kullanıyorum parmak izi okuması biraz kötü 3. seferde falan okuyor fakat ben ekstra koruyucu ekran taktırdım belki ondan oluyor olabilir bilemiyorum :)

G1912

Asistan
Reaksiyon puanı
101
Amoled ve çentiksiz ekran deneyimi için mi 9t ye geçilebilir de. Yazılım konusunda kötü buluyorum ben mi9 t yi

mirac199

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Samsung Galaxy M31 2020 için ne dersiniz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Amoled ve çentiksiz ekran deneyimi için mi 9t ye geçilebilir de. Yazılım konusunda kötü buluyorum ben mi9 t yi
o konuda bende çekimserim acıkcası ön kamera olayı bana biraz sıkıntılı geliyor

G1912

Asistan
Reaksiyon puanı
101
Ön kamera konusunda sorun yaşamıyorum da. Genel ayarlar olsun , sistem launcher olsun hep bi yama yapmak lazım. şahsen çok uğraştım telefonu stabil kullanabilmek için

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Ön kamera konusunda sorun yaşamıyorum da. Genel ayarlar olsun , sistem launcher olsun hep bi yama yapmak lazım. şahsen çok uğraştım telefonu stabil kullanabilmek için
Launcher arìyorsan Nova launcher tavsiye ederim.Performans ve akıcìlìk konusunda çok başarìlı.

G1912

Asistan
Reaksiyon puanı
101
Evet hocam ben poco launcher kullanıyordum da novayı da bir deneyeceğim teşekkürler

mirac199

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Bence Amoled ekran için değer. Ama 64 gb Mi 9T almaktansa Oppo Reno 2z modelinide düşün derim gayet başarılı ve premium bir cihaz.
Biraz ön yargı ama reno 2z işlemcisi mediatek , oyunzden çekimser kalıyorum açıkcası

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Biraz ön yargı ama reno 2z işlemcisi mediatek , oyunzden çekimser kalıyorum açıkcası

Oyun testlerini inceleyebilirsin gayet başarılı ve premium bir cihaz. Ayrıca Oppo Çin'in ıphone'u gibi gayet başarılı bir telefon ve arayüzü var.
Açıkçası sırf işlemci için Mi 9T almaktansa geniş düşünüp Oppo reno 2z almanı öneririm. ( Bana ekran kalitesi daha iyi geldi ayrıca kameralarıda öyle. Üstüne Oppo arayüzü gayet başarılı. Malzeme kalitesi güzel.) Kaldıramadığı oyunda yok.

mirac199

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Oyun testlerini inceleyebilirsin gayet başarılı ve premium bir cihaz. Ayrıca Oppo Çin'in ıphone'u gibi gayet başarılı bir telefon ve arayüzü var.
Açıkçası sırf işlemci için Mi 9T almaktansa geniş düşünüp Oppo reno 2z almanı öneririm. ( Bana ekran kalitesi daha iyi geldi ayrıca kameralarıda öyle. Üstüne Oppo arayüzü gayet başarılı. Malzeme kalitesi güzel.) Kaldıramadığı oyunda yok.
Bi magaza'ya gidip elime almadan karar veremicem sanırsam :)
teşekkürler yorumlar için :)

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Telefonun adında bile hayır yok la :D Sende ne var dediler mi emotuzbir var.
Ayrıca 2800 TL fiyata takoz gibi bir telefon. ( M serisini normalde Samsung Hindistan gibi ülkeler için üretiyor. Malzeme kalitesi ve premium his sıfır telefonda takoz gibi. )

rosellealper

Doçent
Reaksiyon puanı
419
Telefonun adında bile hayır yok la :D Sende ne var dediler mi emotuzbir var.
Ayrıca 2800 TL fiyata takoz gibi bir telefon. ( M serisini normalde Samsung Hindistan gibi ülkeler için üretiyor. Malzeme kalitesi ve premium his sıfır telefonda takoz gibi. )
kese m31 alsaydım

keske olacak

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779
Merhaba arkadaşlar ,

Merhaba,

Şuan 3500 TL bandının en iyi modelleri Mi note 10 lite ve Samsung A71. Xiaomi markasından mamnunsanız Mi note 10 lite modelini özellikle tavisiye edebilirim, gerçekten başarılı bir ürün her konuda. Hani şöyle söyliyim, üzerine Snapdragon 800 serisi bir işlemci takıp, fiyatınıda uygun tutsalar uygun fiyatlı amiral gemisi sıfatıyla alınabilecek premium'lukta bir ürün. Ama ben Xiaomi markasını istemiyorum derseniz 8GB ram, 128Gb depolama avantajı ile Samsung A71'e yönelebilirsiniz. Fiyatının uygun tutulması ve samsung'un orta segment ürünlerindeki plastik kasa polititası bu üründe de devam ediyor. Arayüz farklılığı, eldeki premium his farklılığı, parmak izi sensöründeki hız performansının biraz zayıf olması dışında Mi note 10 lite ile benzer kullanım deneyimini sunmakta.

Onun dışında listenizdeki diğer modellere değinirsek, redmi note 8 pro modelini tavsiye etmem. Bu model yerine redmi note 9s 128GB veya redmi note 9 pro 64 Gb modellerini almanızı tavsiye ederim. Redmi note 9s ve note 9 pro çok benzer ürünler zaten. İkisi arasındaki farklar ana kameralarının çözünürlükleri farklı, 9 pro'da nfc var/9s'te yok, 9 pro'da 30w hızlı şarj/9s'te 18w hızlı şarj var. Hatırladığım farklılıklar bunlar. Fiyat olarak da iki model arasında 200 Tl var şuanda hepsburada'da.

Mi9t ile mi9s arasında çok net farklılıklar var, kasa malzemesinden tutun ekran paneline kadar farklı. Burada iki madde yazdım ama bu kadar değil tabi. Bu iki madde kullanıcı deneyimini çok etkileyen faktörler. mi9t ülkemizde peynir ekmek gibi sattı. Çünkü güzel bir ürün. Yakınınızda bir mi store varsa iki ürünü elinize alarak inceleyin ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız.

Mi 9 lite modeline hiç girmeyin çünkü bu yukarıda saydığımız modeller arasındaki en alınmayacak ürün diyebilirim.

Reaksiyon puanı
6,381
mi note 10 lite tabii ki.

A71 falan bakmayın. Mi note 10 lite ve A71'i aynı anda elinize alırsanız kesinlikle mi note 10 lite'ın alınacağını anlarsınız. A71 aşırı kalitesiz, aşırı balon bir cihaz. Kamerası inanılmaz leş ötesi ama fiyatı çok yüksek, mi note 10 lite, tasarım, hissiyat, performans, kamera, batarya performansı olarak daha iyi.
Akıcılık ve stabilite olarak da mi note 10 lite çok daha iyi. A71'de tek iyi olan şey 8 GB ram ve 128GB hafıza. Ama 6 ile 8 gb ram arasında bir fark olmadığını bir çok kez anlattım. Ram olayı şöyledir, az ve yeterli ram arasında ram fark eder, yani 4 GB ram ile 6 GB ram arasında fark vardır ama 6 ile 8 arasında bir fark yok denecek kadar azdır. Ki zaten minote 10 lite A71'in işlemcisi 730'un G versiyonunu yani daha oyun odaklı ve performanslı versiyonunu kullandığı için daha performanslı. Bir de mi note 10 lite'da edge ekran var ve inanılmaz premium duruyor. Kısaca mi note 10 lite alırsanız:
- Müthiş bir permium hissiyatı alırsınız
- Çok iyi bir performans alırsınız
- Çok iyi bir ekran alırsınız
- Çok iyi bir tasarım alırsınız
- Kamera çıkıntısı neredeyse hiç yok
- 5260 mAh bataryası ile çok iyi bir batarya performansı alırsınız
- Çok çok iyi bir kamera performansı alırsınız
A71 alırsanız
- Pek de iyi bir hissiyat almazsınız
- Mi note 10 liet'a göre biraz daha iyi bir ekranı var. Mi note 10 lite'da amoled A71'de Süper amoled.
-Batarya performansı mi note 10 lite kadar değil
- Performansı mi note 10 lite kadar değil
- Kamerası leş gerçekten
- Stabilite konusunda mi note 10 lite kadar iyi değil

M31'e gerçekten bakmayın. Fiyatıne göre verdiği kullanım performansı iyi değil. 6000 mAh bataryası var falan deniliyor ama batarya performansı bir 6000 mAh değil. Zaten işlemci performansı fiyatına göre baya kötü. Samsung gibi satış sorası hizmetin olmadığı bir marka'nın modeli. Stabilite pek de iyi değil. Kamerasını söylemeye bile gerek yok. Kısaca bu bütçeye alınabilecek tek cihaz mi note 10 lite.

Son düzenleme:

mirac199

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
samsung'un yan serilerini begenmiyorum zaten :( teşekkürler öneri için ?

mirac199

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
çook teşekkürler arkadaşlar yorumlarınız için, sanırım biraz daha zorlayıp mi note 10 lite alıcam :)

Reaksiyon puanı
6,381
çook teşekkürler arkadaşlar yorumlarınız için, sanırım biraz daha zorlayıp mi note 10 lite alıcam :)
En mantıklısı bu olur.

128 istiyorsanız: