3500 civarı telefon önerisi

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

mirac199

Üyecik
Merhaba arkadaşlar ,
Forumda bu tarz konu başlığı çok var fakat içlerinde kayboldum :( ,
Yaklaşık 4 yıldır Xiaomi Mi 5 kullanıyorum ve artık değiştirme vakti geldi,
Asagıda bulunan cihazları inceledim fakat bir karara varamadım , görüşlerinizi bekliyorum.
Ilk olarak redmi note 8 pro ile redmi note 9 pro arasında ciddi bir fark var mı, özellik olarak çok benzer duruyorlar fakat fiyat farkı biraz fazla gibi
Bunlara nazaran mi 9t ve redmi note 9s için ne diyebilirsiniz
Son olarak mi 9 Lite için görüşleriniz

Kısaca kullanım amacımdan bahsediyim;
çok fazla oyun oynayan biri degilim fakat kullanım ömrü uzun olması lazım, ekran olarak çok geniş olmamasını istiyorum (redmi note 8 pro gördügüm kadarıyla biraz geniş)

Erenist2020

Profesör
Merhaba arkadaşlar ,
Asagıda bulunan cihazları inceledim fakat bir karara varamadım , görüşlerinizi bekliyorum.
Ilk olarak redmi note 8 pro ile redmi note 9 pro arasında ciddi bir fark var mı, özellik olarak çok benzer duruyorlar fakat fiyat farkı biraz fazla gibi

çok fazla oyun oynayan biri degilim fakat kullanım ömrü uzun olması lazım, ekran olarak çok geniş olmamasını istiyorum (redmi note 8 pro gördügüm kadarıyla biraz geniş)
Batarya önemli ise mi9t,mi a3; batarya sorun değil diğer özellikleri çok iyi olsun diyorsan ikinci el S10e al derim.

Lowrance

Üyecik
Mi note 10 lite öneririm bende,Eğer fazla gelirse bütçene Note 9s alabilirsin. ikiside gayet iyi cihazlar canavar gibi bataryaları var. Redmi note 8 i önermiyorum Mediatek işlemcisi yüzünden verimliliği daha düşük.

Webhead

Dekan
Merhaba arkadaşlar ,

Mİ Note 10 Lite öneririm
Mİ9 Lite'ı önermem kötü bir telefon değil fakat Mİ9T varken tercih edilecek bir telefon degil ve ölü doğan bir telefon oldu sanırım geç çıkmasından mütevellit olsa gerek

OzkanK.

Profesör
Yasaklı
3600 TL bandında Mi note 10 lite.
3100 TL bandında Oppo Reno 2z
2800 TL bandında Xiaomi redmi note 9S öneririm.

mirac199

Üyecik
teşekkürler yorumlarnız için ,
Mi Note 10 bütçemi aşıyor açıkcası , zaten zorlayarak 3,500 civarı yaptım,
suan redmi note 9s ile mi 9t arasında kaldım gibi :)
Suan kafamda olan soru, ben hep ips lcd ekranlı telefonlar kullandım ve artık bi amoled ekrana geçmek istiyorum. Sizce sadece bu ekran tercihi yüzünden mi9t'yi seçmelimiyim ?

Erenist2020

Profesör
Suan kafamda olan soru, ben hep ips lcd ekranlı telefonlar kullandım ve artık bi amoled ekrana geçmek istiyorum. Sizce sadece bu ekran tercihi yüzünden mi9t'yi seçmelimiyim ?
Amoled ekrana sahip cihaz almak kesinlikle avantaj.Amoled ekranın çok canlì,çok net görüntü sunması,siyahlarda pikseller kapandìğı için batarya tasarrufu yapması ve Always on display (ekran sürekli açık) gibi önemli bir teknolojiye sahip olması onu ips panele göre baya üstün kılıyor.Ben amoled ekrandan dolayı mi9t öneririm.

OzkanK.

Profesör
Yasaklı
Bence Amoled ekran için değer. Ama 64 gb Mi 9T almaktansa Oppo Reno 2z modelinide düşün derim gayet başarılı ve premium bir cihaz.

G1912

Asistan
Amoled ve çentiksiz ekran deneyimi için mi 9t ye geçilebilir de. Yazılım konusunda kötü buluyorum ben mi9 t yi

mirac199

Üyecik
Samsung Galaxy M31 2020 için ne dersiniz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Amoled ve çentiksiz ekran deneyimi için mi 9t ye geçilebilir de. Yazılım konusunda kötü buluyorum ben mi9 t yi
o konuda bende çekimserim acıkcası ön kamera olayı bana biraz sıkıntılı geliyor

G1912

Asistan
Ön kamera konusunda sorun yaşamıyorum da. Genel ayarlar olsun , sistem launcher olsun hep bi yama yapmak lazım. şahsen çok uğraştım telefonu stabil kullanabilmek için

OzkanK.

Profesör
Yasaklı
Biraz ön yargı ama reno 2z işlemcisi mediatek , oyunzden çekimser kalıyorum açıkcası
Oyun testlerini inceleyebilirsin gayet başarılı ve premium bir cihaz. Ayrıca Oppo Çin'in ıphone'u gibi gayet başarılı bir telefon ve arayüzü var.
Açıkçası sırf işlemci için Mi 9T almaktansa geniş düşünüp Oppo reno 2z almanı öneririm. ( Bana ekran kalitesi daha iyi geldi ayrıca kameralarıda öyle. Üstüne Oppo arayüzü gayet başarılı. Malzeme kalitesi güzel.) Kaldıramadığı oyunda yok.

mirac199

Üyecik
Oyun testlerini inceleyebilirsin gayet başarılı ve premium bir cihaz. Ayrıca Oppo Çin'in ıphone'u gibi gayet başarılı bir telefon ve arayüzü var.
Açıkçası sırf işlemci için Mi 9T almaktansa geniş düşünüp Oppo reno 2z almanı öneririm. ( Bana ekran kalitesi daha iyi geldi ayrıca kameralarıda öyle. Üstüne Oppo arayüzü gayet başarılı. Malzeme kalitesi güzel.) Kaldıramadığı oyunda yok.
Bi magaza'ya gidip elime almadan karar veremicem sanırsam :)
teşekkürler yorumlar için :)

OzkanK.

Profesör
Yasaklı
Telefonun adında bile hayır yok la :D Sende ne var dediler mi emotuzbir var.
Ayrıca 2800 TL fiyata takoz gibi bir telefon. ( M serisini normalde Samsung Hindistan gibi ülkeler için üretiyor. Malzeme kalitesi ve premium his sıfır telefonda takoz gibi. )

Son mesajlar