Yardım 32 bit yüklenmiyor hatası

Bu konuyu okuyanlar

WUSY0

Asistan
Reaksiyon puanı
29
Öncelikle arkadaşlar elime HP bir laptop geldi Windows 10 64 bit kuruluydu ama fark ettim ki zaman zaman çökmeler oluyodu sistemde :
- 2 çekirdekli 1,30 GHz işlemci var
- 4 GB DDR3 ram
- 512 MB ekran kartı (60 Hz )
Ben 32 bit kurmak istiyorum ama uefi hatası veriyor setupta uefi kapatıp legacy açmam gerekliymiş ama bios ayarları çok karışık 64 bittede çökmeler artıyor nası 32 bit kurabilirim ?

talebesultan

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
150
Öncelikle arkadaşlar elime HP bir laptop geldi Windows 10 64 bit kuruluydu ama fark ettim ki zaman zaman çökmeler oluyodu sistemde :
- 2 çekirdekli 1,30 GHz işlemci var
- 4 GB DDR3 ram
- 512 MB ekran kartı (60 Hz )
Ben 32 bit kurmak istiyorum ama uefi hatası veriyor setupta uefi kapatıp legacy açmam gerekliymiş ama bios ayarları çok karışık 64 bittede çökmeler artıyor nası 32 bit kurabilirim ?
sanırım format atmak için kullandığınız USB veya CD yi tekrardan yazmanız gerekiyor. anakartın desteklediği biçimi bulup ona uygun bir format diski oluşturun

WUSY0

Asistan
Reaksiyon puanı
29
sanırım format atmak için kullandığınız USB veya CD yi tekrardan yazmanız gerekiyor. anakartın desteklediği biçimi bulup ona uygun bir format diski oluşturun
Efendim anlıyorum ama bunun için bıos tan legacy acmam gerekmıs legacy acıncada wındows acılmıyor.

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
Legacy açarsan tabiki disk gpt olduğundan açılmayacaktır. Uefi teknolojik bir yenilik eskiye dönüş saçma olacaktır. Ya imajında sorun var yada donanımsal sıkıntılar var. Bios güncellemesi öneririm.