3000 liralık monitör dahil sistem

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
İyi günler arkadaşlar bir sistem topladım arkadaşların yardımıyla ama sizin de fikirlerinizi almak istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Anakart
MSI Z87-G45 GAMING Intel Z87 Soket 1150 391 TL

İşlemci
INTEL Core i5 4670K Soket 1150 579 TL

Ekran kartı
SAPPHIRE HD7870XT GDDR5 2GB 256Bit 562 TL

Rem
GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 184 TL

Sabit disk
SEAGATE 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 154 TL

Monitör
AOC 23.6" E2461Fwh GENİŞ EKRAN LED 492 TL

Kasa
CORSAIR CARBIDE SERİSİ™ 400R 80PLUS 750W 418 TL

Klavye
THERMALTAKE Tt eSPORTS Challenger 118 TL

Fare
LOGITECH G500 106 TL

Hoparlör
LOGITECH S220 2+1 SPEAKER 65 TL

3069 lira

Önceliğim oyun, yıllardır dandik masaüstü ve laptopla bir yere kadar.
Oynayabildiğim en kaliteli oyun carbon, o da en düşük kalite ve 360p.

İlave edilebilecek birşey var mı bu fiyatı geçmemesi gerekiyor crysis 3 de alacam?
Bir de klavye olarak logitech 105 düşünüyordum aydınlatmalı diye, fare olarak da tercihim g500 ama ucuza bulabilirsem g700 almayı düşünüyorum. Şimdiki tercihim yukarıda.
Hoparlörü de aynı şekilde biraz daha ucuza alabilirsem seçtiğim klavyenin aydınlatmalı modelini düşünüyorum.

IPv6

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
HDD yi SSD ile değiştir veya yanına ekle bi SSD kesinlikle

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
HDD yi SSD ile değiştir veya yanına ekle bi SSD kesinlikle

Sağolun ama ssdyi büyük ihtimalle ileride alırım benim de en çok istediğim şeylerden biri ama daha çok yüksek kapasiteye ihtiyacım var şu an.
Eski bilgisayarımda 160+250 gb hdd var onları da yeniye ekleyecem ama bu bilgisayarın yanında ssd+ bu hddler komik kalır.
Ayrıca %80 dolular.

IPv6

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

mekolac44

Doçent
Reaksiyon puanı
5
INTEL Core i5 4670K Soket 1150 4000 ile başladığından 4. nesi hasswell (nasıl yazılıyosa artık) o seriden olmalı hasswell ile IYV bidge arasında Watt farkından başka hiç birşey yoktur.ve daha fazla ısınırlar buna rahmen.3. nesil al.paran cebine kalsın. artanı SSD ye yatır.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

http://www.teknoseyir.com/96451/merhaba-haswell-intelin-4-nesil-core-islemcilerine-ilk-bakis/

http://www.teknoseyir.com/100829/msi-z87-g45-incelemesi/
işlemciye pek gerek kalmıyor aslında ben cry3 medium dirt showdown ı ultra oynarken işlemci kullanımı %80 in üzerine çıkmıyor

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Hayırlısı olsun :)

Sonunda parayı vurdun sanırım.

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
INTEL Core i5 4670K Soket 1150 4000 ile başladığından 4. nesi haswell olmalı, hasswell ile IVY bidge arasında Watt farkından başka hiç birşey yoktur.ve daha fazla ısınırlar buna rahmen.3. nesil al.paran cebine kalsın.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

http://www.teknoseyir.com/96451/merhaba-haswell-intelin-4-nesil-core-islemcilerine-ilk-bakis/

http://www.teknoseyir.com/100829/msi-z87-g45-incelemesi/
Yenilikle geldiği için bu işlemciyi seçtim, sizin öneriniz ney ve performans açısından haswell iyiyse onu almam daha mantık olur.
Çünkü bu eve bilgisayar girdiğinde 5 senede anca birkaç ufak parça değişimi oluyor. Gerçi bundan sonra ne olur bilmiyorum ama son durum dediğim gibi.
Bir de performans farkı olmayıp sadece tasarruf bile varsa bu benim için almaya neden olur. Çünkü 3 4 saat kadar oynarsam felan illa ki elektriğe katkım dokunacak:)
Hayırlısı olsun :)

Sonunda parayı vurdun sanırım.

Sağolun öyle sayılır:)

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Yenilikle geldiği için bu işlemciyi seçtim, sizin öneriniz ney ve performans açısından haswell iyiyse onu almam daha mantık olur.
Çünkü bu eve bilgisayar girdiğinde 5 senede anca birkaç ufak parça değişimi oluyor. Gerçi bundan sonra ne olur bilmiyorum ama son durum dediğim gibi.
Bir de performans farkı olmayıp sadece tasarruf bile varsa bu benim için almaya neden olur. Çünkü 3 4 saat kadar oynarsam felan illa ki elektriğe katkım dokunacak:)

Sağolun öyle sayılır:)
:)

Sana tavsiyem masaüstü yerine notebook al. 3000TL ye masaüstü kadar güçlü notebooklar bulabilirsin.

Eğer 5 senelik uzun bir vade için düşünüyorsan, 5 sene sonra daha güçlü bir pc den ziyade, iş ve özel hayatında daha portatif, ufak çok amaçlı bir bilgisayar ihtiyacın olabileceğini de dikkate almalısın.

Nasıl bugunkü yeterlilik yerine 5 yıl vadeli donanım planı yapıyorsun, aynı şekilde bugunki beklenti ve ihtiyaçların yerine 5 yıl içerisinde değişebilecek beklenti ve ihtiyaçlarını da dikkate almalısın.

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
:)

Sana tavsiyem masaüstü yerine notebook al. 3000TL ye masaüstü kadar güçlü notebooklar bulabilirsin.

Eğer 5 senelik uzun bir vade için düşünüyorsan, 5 sene sonra daha güçlü bir pc den ziyade, iş ve özel hayatında daha portatif, ufak çok amaçlı bir bilgisayar ihtiyacın olabileceğini de dikkate almalısın.

Nasıl bugunkü yeterlilik yerine 5 yıl vadeli donanım planı yapıyorsun, aynı şekilde bugunki beklenti ve ihtiyaçların yerine 5 yıl içerisinde değişebilecek beklenti ve ihtiyaçlarını da dikkate almalısın.

Benim ihtiyacım olan masaüstü bilgisayar, duruma göre elimin altında olmaması sıkıntı çıkarıyor. Laptop sürekli masaüstü gibi çalışıyor, yani hep prizde.
Laptop gerçekten çok sıktı beni. Portatif dersek bir yere laptopu götürüp oyun oynayacak değilim ama telefondan oynayacağım oyun, oyun zevkini geçici olarak verir zaten.
Laptop seçersem tamamen kullanım amacım dışında yaptığım bir yatırım olur, parça değişimini istediğim gibi yapamamak da cabası.
Yine de teşekkürler, bana gerçekten masaüstü lazım.

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Benim ihtiyacım olan masaüstü bilgisayar, duruma göre elimin altında olmaması sıkıntı çıkarıyor. Laptop sürekli masaüstü gibi çalışıyor, yani hep prizde.
Laptop gerçekten çok sıktı beni. Portatif dersek bir yere laptopu götürüp oyun oynayacak değilim ama telefondan oynayacağım oyun, oyun zevkini geçici olarak verir zaten.
Laptop seçersem tamamen kullanım amacım dışında yaptığım bir yatırım olur, parça değişimini istediğim gibi yapamamak da cabası.
Yine de teşekkürler, bana gerçekten masaüstü lazım.

Tüm planlarını oyun üzerine kurmuşsun :)

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Tüm planlarını oyun üzerine kurmuşsun :)

İnanın çocukluğumdan beri adam gibi oyun oynamak nedir bilmedim, bunu alıp artık biraz oynayayım diyorum:)

@IPv6 Anakart gerçekten güzelmiş, incelemesinde daha iyi anlaşılıyor. Hâlâ izliyorum. Ve sanırım ilk çıkan z87 anakart bu.

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
İnanın çocukluğumdan beri adam gibi oyun oynamak nedir bilmedim, bunu alıp artık biraz oynayayım diyorum:)

@IPv6 Anakart gerçekten güzelmiş, incelemesinde daha iyi anlaşılıyor. Hâlâ izliyorum. Ve sanırım ilk çıkan z87 anakart bu.

Adam gibi oyun oynamak istiyorsan konsol al derim :)

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Adam gibi oyun oynamak istiyorsan konsol al derim :)
Konsol hep aklımdaydı da kredini kartını babamdan istersen ne yapacan konsolu çocuk gibi felan deyince vazgeçtim:)
Elimdeki laptop telefonun yapamayacağı şeyi gittiğim yerde oyun harici işlemleri yavaş da olsa çözebilir.
Konsol en mantıklısı ama hemen hemen herşey oyun üzerine olmayacağı için masaüstü kullanmak istiyorum:)

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Konsol hep aklımdaydı da kredini kartını babamdan istersen ne yapacan konsolu çocuk gibi felan deyince vazgeçtim:)
Elimdeki laptop telefonun yapamayacağı şeyi gittiğim yerde oyun harici işlemleri yavaş da olsa çözebilir.
Konsol en mantıklısı ama hemen hemen herşey oyun üzerine olmayacağı için masaüstü kullanmak istiyorum:)

İşte bu nedenle :)

400-500 tl ye konsol.
1100-1300TL arasında üzerinde atı hd 8750m ve nvidia gt645m gibi ekran kartlarının bulunduğu i5 işlemcili notebooklar alabilirsin :) Bu notebooklar crysis3'ü medium ve high da çalıştırabilecek kapasitedeler.

yarı fiyatına işi kotarmış olursun.

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
İşte bu nedenle :)

400-500 tl ye konsol.
1100-1300TL arasında üzerinde atı hd 8750m ve nvidia gt645m gibi ekran kartlarının bulunduğu i5 işlemcili notebooklar alabilirsin :) Bu notebooklar crysis3'ü medium ve high da çalıştırabilecek kapasitedeler.

yarı fiyatına işi kotarmış olursun.
Konsol alırsam tv de lazım, öyle küçük ekran kesmez beni:) Alacağım konsol 500 lira olsa da oyunlarıyla ve tv ile(ki ps3 için olan tvler pahalı oluyor) epey fazla fiyat
gerektiriyor.

1300 liraya msinin gtx660lı laptopu vardı güzel ama tercihimi kesinlikle masaüstüden yana kullanmak istiyorum:)

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Konsol alırsam tv de lazım, öyle küçük ekran kesmez beni:) Alacağım konsol 500 lira olsa da oyunlarıyla ve tv ile(ki ps3 için olan tvler pahalı oluyor) epey fazla fiyat
gerektiriyor.

1300 liraya msinin gtx660lı laptopu vardı güzel ama tercihimi kesinlikle masaüstüden yana kullanmak istiyorum:)

32" full hd bir tv-monitör alırsın :) 700TL (lg)

hem ps3 ü bağlarsın konsolda takılırsın, 500TL
hem notebook u bağlarsın(hdmi) gerek oyun, gerek film, gerek müzik gerek surf takılırsın 1300TL
hem uydu bağlarsın tv izlersin

Toplamda 2500tl gibi bir fiyata bir taş ile 3 kuş vurmuş olursun. konsolun, televizyonun ve notebookun olur :)

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
32" full hd bir tv-monitör alırsın :) 700TL (lg)

hem ps3 ü bağlarsın konsolda takılırsın, 500TL
hem notebook u bağlarsın(hdmi) gerek oyun, gerek film, gerek müzik gerek surf takılırsın 1300TL
hem uydu bağlarsın tv izlersin

Toplamda 2500tl gibi bir fiyata bir taş ile 3 kuş vurmuş olursun. konsolun, televizyonun ve notebookun olur :)

Böyle de mantıklı ama şu an için tek düşüncem masaüstü almak:)
Konsolun oyun masrafları fazla olur heralde.
oyuna aç olan adam konsol alırsa oyun masraflarından batar:D

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Böyle de mantıklı ama şu an için tek düşüncem masaüstü almak:)
Konsolun oyun masrafları fazla olur heralde.
oyuna aç olan adam konsol alırsa oyun masraflarından batar:D

2.el oyun alıcaksın :) 100tl lik oyun 40-50 tl ye düşecek. Daha sonra 10-20tl arası bu oyunları takas yapabiliyorsun aynı fiyat gurubundaki oyunlarla.

Yada benim gibi playstation network e plus üye olacaksın, senelik 79tl ye, her ay 3-4 tane oyunu bedavaya indireceksin. Şuan konsolda 40 tane oyun birikti, sadece 10 tanesini oynayabildim vakit darlığından :)

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
2.el oyun alıcaksın :) 100tl lik oyun 40-50 tl ye düşecek. Daha sonra 10-20tl arası bu oyunları takas yapabiliyorsun aynı fiyat gurubundaki oyunlarla.

Yada benim gibi playstation network e plus üye olacaksın, senelik 79tl ye, her ay 3-4 tane oyunu bedavaya indireceksin. Şuan konsolda 40 tane oyun birikti, sadece 10 tanesini oynayabildim vakit darlığından :)
Para vermeyi düşündüğüm tek oyun crysis serisi:)
Masaüstü için fikir var mı?:)

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
İşlemciyi amd alıp sisteme ssd eklemeni tavsiye ederim.Sdd'li bilgisayar kullanınca ssd olmayan bilgisayarlara bakış açın değişecek.:)

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
İşlemciyi amd alıp sisteme ssd eklemeni tavsiye ederim.Sdd'li bilgisayar kullanınca ssd olmayan bilgisayarlara bakış açın değişecek.:)

Ssd almayacam demiyorum ki sadece şimdi düşünmüyorum(parasal olarak düşünemiyorum:))
Ssdli bilgisayar kullandım ama performansını farkettiğim tek şey windows puanı:D
O da sistemde birşey olmadığı için

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Ssd almayacam demiyorum ki sadece şimdi düşünmüyorum(parasal olarak düşünemiyorum:))
Ssdli bilgisayar kullandım ama performansını farkettiğim tek şey windows puanı:D
O da sistemde birşey olmadığı için
Hocam farkı oyunlarda ve bilgisayarın zorlandığı zamanlarda anlayacaksın.Ayrıca bence intele o kadar para vermeye gerek yok.
Senin yerinde olsam
AMD FX X8 8150-398 TL- Fark 181 TL
ASUS M5A99FX PRO R2.0 AMD 364 TL - Fark 27TL
Fark 208 Lira yapar.Kolay gelsin.

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Hocam farkı oyunlarda ve bilgisayarın zorlandığı zamanlarda anlayacaksın.Ayrıca bence intele o kadar para vermeye gerek yok.
Senin yerinde olsam
AMD FX X8 8150-398 TL- Fark 181 TL
ASUS M5A99FX PRO R2.0 AMD 364 TL - Fark 27TL
Fark 208 Lira yapar.Kolay gelsin.

Ssd almak için oyunlarda düşen performansı(düşmemesi mümkün mü bilmeyi de istiyorum) ssd dengeler mi?
Bence dengelemez, şimdiki haliyle sanki sabit disk çok zorlanacak gibi deniyor.

cagatayz

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Mali durumun nasıl bilemiyorum ama masaüstünde bilgisayar alınırken genelde AMD tercih ediliyor. Hem gelecek işlemcilerde soketler değişmiyor. Birde İntel 3. nesil ike 4. nesil in masaüstünde pek farkı yok diye biliyorum oyle ise 3.nesil de bakabilrsn yarar var ama AMD işlemcilerde bir tekrar bak derim.

tolga3589

Asistan
Reaksiyon puanı
8
2 tane Ssd alıp raid yap ve ayrıca kesinlikle iyi bir soğutma sistemi kurmanı öneririm. Overlock bile yapabilirsin :)

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
[MENTION=57891]pcwolf[/MENTION]

Sakin gidip G700'e parani harcama. Ben aldigima sahsen pisman oldum, bekledigim gibi cikmadi. Onun yerine G500 al derim. Hangi foruma baktiysam cogu G500'ü tavsiye etmis. Fare'yi almadan önce forumlara göz atmayi basta akil edemedim :)

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
sistemi güzel secmişsin güzel tercihler bence ama oyun ağırlıkla oynamak istiyorsan 4670 güzel işlemci ama biraz tasaruf etmek istiyorsan bende sana Fx 8350 önerim tasaruf yönünde sadece ama mesele Fx8350 stok fanı ile berbat z87 anakart gercekden cok iyi bir secim Ram icinse GSKILL 8GB (2X4GB) RIPJAWSX DDR3 1866MHZ CL9 1.5V DUAL KIT RAM daha iyi olmazmı bu işlemci icin :)

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Mali durumun nasıl bilemiyorum ama masaüstünde bilgisayar alınırken genelde AMD tercih ediliyor. Hem gelecek işlemcilerde soketler değişmiyor. Birde İntel 3. nesil ike 4. nesil in masaüstünde pek farkı yok diye biliyorum oyle ise 3.nesil de bakabilrsn yarar var ama AMD işlemcilerde bir tekrar bak derim.
Benim intel tercih etme sebebim tam performans verip ona göre para ödememiz. Yani amd tamam hep f\p ürünleri yapıyor ama şimdi ben f\p ürünü ortaya çıkarsam amd ile, beni o işlemci anakart ikilisi ne kadar götürebilir?
Mesela bu şekilde sistemi 2 sene kullanayım, ileride upgrade seçeneğim olsa amdde mi zarar ederim yoksa intelde mi?
Ama performans düşük olmayacak, amd intele karşı üstün olup ucuz fiyatlı olacaksa tercih sebebi olabilir.

2 tane Ssd alıp raid yap ve ayrıca kesinlikle iyi bir soğutma sistemi kurmanı öneririm. Overlock bile yapabilirsin :)
1 tanesi alsam da öpüp başıma koysam, sizin tavsiyeyse 700 800 daha eklemek lazım gibi:)
http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i5-4670K-vs-Intel-Core-i5-3570K

performans değerleri çok yakın ama güç tüketimi için aynı şeyi söyleyemeyeceğim..

8350+cooler master eisberg prestige 240l sıvı soğutma öneririm 5 ghz e çıkmak çok kolay tabi en az sabertooth 990fx anakartla
Tüketimine baktım nerdeyse yarı yarıya fark var, bu şekilde haswell mantıklı çünkü oyunda işlemciye ekran kartı da yardım edecek elektrik faturası için.
Anakartı inceledim de dikkatimi pcı e 2 arayüzü çekti.
Seçtiğim anakart ve ekran kartı pcı 3 destekli, bu şekilde performans kaybı olmaz mı?
@pcwolf

Sakin gidip G700'e parani harcama. Ben aldigima sahsen pisman oldum, bekledigim gibi cikmadi. Onun yerine G500 al derim. Hangi foruma baktiysam cogu G500'ü tavsiye etmis. Fare'yi almadan önce forumlara göz atmayi basta akil edemedim :)
Benim arkadaşım kullanıyormuş ne sıkıntısı varmış diye merak ettik:)
Acaba verdiğin paraya göre performansı yetersiz mi geldi yoksa parasını haketmiyor mu?
Şunu da söyleyeyim arkadaşım 125 liraya almış g700ü, eğer olursa ben de o fiyatı g700e veririm. Yoksa g500 istediğim gibi.

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
fx8350 o.c cıkmadan 4 ghz :) ama en garanti O.C 4.6 dır soğutma tercihini iyi olmalı :)